Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Açık Öğretim Ders Geçme Notları

Hükümdar

Administrator
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.metin2tr.net
AÖF Ders geçme notları
Açık öğretim ders geçme notları

AA: Geçer
AB: Geçer
BA: Geçer
BB: Geçer
BC: Geçer
CB: Geçer
CC: Geçer
CD: Koşullu Geçer
DC: Koşullu Geçer
DD: Koşullu Geçer
FF: Tekrar

Arasınav notunun %30'u ile final sınav notunun %70'i alınır.
Daha sonra ortaya harf notları çıkar.
Güz döneminde kaldığınız dersi tekrar güz döneminde almanız gerekir.
Bahar döneminde kaldığınız dersi de yine tekrar bahar döneminde alırsınız..

FF : Her koşulda kalır.

CD:Bu harf notu ortalamanız 2.00 ise geçer diğer hallerde kalır.
DC:Bu harf notu ortalamanız 2.00 ise geçer diğer hallerde kalır.
DD:Bu harf notu ortalamanız 2.00 ise geçer diğer hallerde kalır.

Alıntı:
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 11/1.maddesinde “Her dönem sonunda öğrencilerin başarı durumu, Dönem Not Ortalaması ve Genel Not Ortalaması ile belirlenir. Bu amaçla, kayıt olunan ve not ortalamalarına katılan her dersin kredisiyle o dersten bağıl değerlendirme sonucunda belirlenen harf notunun katsayısı çarpılarak bulunan değerlerin toplamının, bu derslerin kredilerinin toplamına bölünmesi ile bir not ortalaması bulunur. Bu işlem bir dönem içinde alınan dersler için yapılırsa Dönem Not Ortalaması, o zamana kadar alınmış bütün dersler için yapılırsa Genel Not Ortalaması elde edilir. Genel Not Ortalaması hesaplanırken, tekrar edilen ders bulunması halinde bu dersten alınan en son not dikkate alınır. Not ortalamaları virgülden sonra iki basamaklı olarak gösterilir.” 11/2.maddesinde “Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00 Genel Not Ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır. Akademik yetersizlik uyarısı alan öğrencinin, bir sonraki dönemin sonundaki Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması gerekir. Bu koşulu yerine getiremeyen öğrenci, kayıt yenilediği takip eden ilk dönem, son iki dönemde CC’nin altında not aldığı dersleri tekrar etmek suretiyle Genel Not Ortalamasını en az 2,00’ye yükseltmek zorundadır.” 11/3.maddesinde “Ders tekrarına kalan bir öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda 2,00 Genel Not Ortalamasını sağlaması halinde ders tekrarı sona ermiş olur. Ancak zorunlu bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci bu dersi, dersin ilk verildiği dönemde tekrar almak zorundadır.” denilmektedir. Akademik yetersizlik uyarısı alan öğrenciler, bir sonraki dönemin Genel Not Ortalamasının 2,00 ve üzeri olması durumunda FF notu dışındaki derslerden tekrara kalmazlar; ancak, akademik yetersizlik uyarısı aldıktan sonra bir sonraki dönemin Genel Not Ortalamasının 2,00’ın altında kalması halinde FF notlu derslerin yanı sıra son iki dönemin CD, DC, DD notlu derslerinden de tekrara kalırlar.

Yapılan ders intibakları ile ilgili ayrıntılı bilgi

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

adresi “Açıköğretim” linki “Kılavuzlar” bölümünde yayınlanan “Ders İntibak Listesi” nde; dönemlik-kredili sistem hakkında ayrıntılı bilgi

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

adresi “Açıköğretim” linki “Kılavuzlar” bölümünde yayınlanan “Dönemlik-Kredili Sistem Ölçme ve Değerlendirme Kılavuzu”nda bulunmaktadır.
Adı geçen kılavuzları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğini birlikte inceleyerek sistem hakkında daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.​

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)