Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Allods Rehber

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
evet arkadaşlar işlerden dolayı rehberleri çevirmek biraz zamanımı aldı birkaç gün gecikme ile gelicek rehberler. Savaşçı rehberini çevirmeden önce şunu söylemek istiyorum. Ben allods online oynuyorum fakat eski oyuncusu değilim anlamadığım kısımları tam çeviremesemde siz araştırıp bulursunuz diye düşünüyorum . Şimdi ilk olarak bu rehberi hazırlayan kişi kısaltmalar kullandığı için bu kısaltmaların açıklamalarını yazmış rahat anlaşılsın diye. Bunlarla başlıyoruz.Zaten savaşçı skill açıklamalarındada skillerin adını İngilizce yazdığım için ordan bakabilirsiniz burda adı geçen skillere.
Ayrıca yeni oyuncuların en çok sıkıntı çektiği konulardan bir taneside enerji olayı. Skillerimi kullanamıyorum diyen savaşçı oyuncularını sık sık görüyorum arkadaşlar skill barın uzerınde kılıç şeklinde ve siz enerji harcayan skiller kullandıkça dolan bir bar var. Ordaki kılıç dolduğu zaman diğer skilleride kullanabilirsiniz. Yani savaşçılar iki çeşit enerjiye sahip. Biri normal enerji diğeri ise atak yaptıkça kazanılan enerji kimi skiller normali kimi skiller diğer enerjiyi kullanıyor. Yani skillerin kombinasyonuda diyebiliriz bu sisteme.

Kısaltmalar:
CA – Combat Advantage [ Savaş Avantajı]
AB – Agonizing Blow
PB – Powerful Blow
MB – Malicious Blow
SS – Shield Swipe

Başarılı bir savaşçı olmanın yollarından bahsedelim

İlk olarak yapılması gereken şey bir savaşçı olarak oyunda hangi rolü üstleneceksiniz? Bunu seçerek başlamalısınız.Savaşçıların seçebileceği yollarda belirtilmiş.
Ana Tank (Partilerde tank olmak istiyorsanız. Kullanılması gereken silah:Kılıç Kalkan)
İkincil Tank(Partilerde hem tanklık görevini üstlenip hemde atack yapmak istiyorsanız. Kullanılması gereken silah:Kılıç Kalkan)
İkincil DPS(Direk alayına gitmek istiyorum diyorsanız. Kullanılması gereken silah:Çiftli Silahlar)
Birincil DPS(Ben atağın kralını yapıcam başka birşeye gerek yok diyorsanız 2 el ile kullanılan silahları kullanmalısınız.

Statlarımıza göz atıyoruz
-Kuvvet: Fiziksel saldırıları arttırır.
-İsabet: Hedefin defansını görmezden gelerek verilen hasarı arttırmaya yarıyor.
-Hüner: Hedefe hasar verirken ıskalama şansınızı düşürüyor.
-Şans: Critic hasar vurma şansınızı arttırır.
Başarılı bir savaşçı olmak için bu 4 temel özelliğin iyi harmanlanması gerekir

Level Kasarken
Savaşçılar level kasarken diğer sınıflardan biraz farklıdırlar. Önce yavaş başlarlar ama ilerledikçe sonradan bir yıkım aracı haline gelirler.Agonizing Blow skillini açtığınızda ve upladığınızda yavaş yavaş kendine gelirler.Savaşçılar level 7-10 arasını rahat alırlar.İlerleyen zamanlarda görev yaparken başka gruplara katılmak işinizi kolaylaştırsada aslında bir savaşçının tek ihytiyacı olan sürekli yanında olacak bir Şifacıdır.

Para
Eğer sürekli görev yapıyor ve satıcılardan alışveriş yapıyorsanız paranız zamanla tükenecek veya yetersiz gelecektir. Bir warrior için bence en iyi meslek demircilik ve madenciliktir. Böylece hem kendi ihtiyaçlarınızı karşılayıp hemde Auction House (İtemlerinizi Satışa Koyduğunuz NPC) üzerinden ürettiğiniz materyalleri satabilirsiniz. Tabiki simya ürünleride sürekli rağbet görmektedir. Kafanıza uyan mesleği seçip materyal üreterek satmanız sizin için iyi bir gelir kaynağı olacaktır.

Silahlar
Hangi Silahı Nasıl Kullanmalıyız?
Tek el ile kullanılan ve yanında kalkanla beraber kullandığınız silahlar çift silahlara (2 eldede bir adet olan silahlar) göre daha yavaş atak yapmanızı sağlar. Vurdukları hasar düşüktür. Ancak defansınız kalkan kullandığınız için gayet yeterli gelecektir.
Çift Silahlar çok hızlı atack yapmanızı sağlar. Bunun yanında verdikleri hasar 2h Çift El Silahlara göre daha düşüktür. Ancak enerji harcamaları bu silahları kullanırken biraz daha düşer ve buda size yarar sağlar.
2h Çift el silahlar yavaş atak sürelerine karşı çok yüksek hasar verirler.
Silahlardan etkilenmeyen bazı skillerde gecikme süresi silahlara göre değişmeyip sabit kalabilir. Defansı yüksek hedeflerde 2h silah kullanmak defansı çok yüksek olmayan hedeflerde ise Çift silahlardan kullanmak en mantıklısıdır. Tanka yatkın oynamak isteyenler Kalkanla beraber tek ellik silahlar kullanabilirler.

"Tank Olmak İsteyenler?”
Oyuna bakacak olursak tanklık için en uygun sınıf Paladinler-Tapınak Şovalyeleridir.
Savaşçılarında ana tank görevini üstlenebileceğini daha önce yazmıştık ancak bunu yapmaları için iyi bir yapılandırmaya ve normal savaşçılara göre statlarında dayanıklılık çeviklik ve kaçınma gibi özelliklere önem vermelidirler.

Bu rehberde ve diğer konulardada olduğu gibi karakterinizin gerçekten iyi yapılandırılmasını istiyorsanız nadir nesne dükkanından birazda olsa alışveriş yapmalısınız.

Seviye 1-10:
Seviye 10’a kadar çift silahları ve iki el silahları kullanamadığınız için tek ellik silah ve kalkan ile idare etmeniz gerekecek. Bu süreç boyunca Ekmek ve Tereyağı (böle yazıyodu) yiyip daha güçlü atak yapmaya çalışmalı ve savaş avantajının yanında Powerful Blow skilline önem vermelisiniz.

Skiller
Adım 1: Powerful Blow x 3
PB skilli kanamaya yol açmazsa tekrar tekrar vurmaya devam edin.
Kanama başladığında ikinci adımı takip edin. Agonizing Blow skilli kanamalı ve yerdeki düşmana çok daha büyük hasarlar verecektir.
Adım 2: Agonizing Blow x 1

Seviye 10 için build örneği
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linki Görebilmek İçin Üye Ol veya Giriş Yap

Levels 11-20
Şimdi iki el ile kullanılan silahları kullanabiliriz.

Eğer 2h silahlarla ilerleyecekseniz skillerinizi aşağıdaki gibi yapılandırmalısınız.

Skiller
Adım 1: Powerful Blow x 3
PB skilli kanamaya yol açmazsa tekrar tekrar vurmaya devam edin.
Kanama başladığında ikinci adımı takip edin. Agonizing Blow skilli kanamalı ve yerdeki düşmana çok daha büyük hasarlar verecektir.
Adım 2: Agonizing Blow x 1
Hedef ölene kadar tekrarlayın.

Eğer çift silahlarla ilerleyecekseniz skillerinizi aşağıdaki gibi yapılandırmalısınız.
Linki Görebilmek İçin Üye Ol veya Giriş Yap ... 8w4y31g8w2

Skiller
Adım 1: Charge
Adım 2: PB x 2
Adım 3: Bonk [Bunun hangi skill olduğunu anlamadım]
Adım 4: PB x 3
Adım 5: Headbutt
Bu kombinasyondan sonra zaten hedef çoktan ölmüş olmalıdır : ) Eğer ölmediyse tekrarlayınız.

Eğer kılıç ve kalkanla ilerleyecekseniz skillerinizi aşağıdaki gibi yapılandırmalısınız.
Skiller:
Adım 1: PB x 2
Adım 2: Bulldozer
Hedef ölene kadar tekrarlayın.

Seviye 21-30
Şimdi bıçaklar, çift bıçaklar ve stave? [Sanırım Asalardan bahsediyor] dışında her silahı kullanabiliriz.Ayrıca artık ağır zırhlarıda kullanabildiğimizi unutmamalıyız.
Burda anlattığımız buildleri tabiki kendi oynayışınıza göre özelleştirebilirsiniz.

30 Level için 2h Build:
Linki Görebilmek İçin Üye Ol veya Giriş Yap ... 0g7w5y23w5

Skiller:
Adım 2: Sweeping Kick(eğer hedef yerdeyse)
Adım 3: Roundhouse
Adım 4: Agonizing Blow
Hedef ölmüş olmalıdır.Eğer ölmediyse bu kombinasyonu tekrarlamalısınız.

Skiller:
Adım 2: Sweeping Kick(Eğer hedef yerdeyse)
Adım 3: Powerful Blow x 2
Adım 4: Agonizing(if bleed is present else go to Adım 5)
Adım 5: Sweeping Kick
Adım 6: Roundhouse
Hedef ölmüş olmalıdır. Eğer ölmediyse bu kombinasyonu tekrarlamalısınız

30 Level için çift silah buildi
Linki Görebilmek İçin Üye Ol veya Giriş Yap ... g41y31g8w2

Skiller
Adım 3: Bonk
Hedef ölmüş olmalıdır. Eğer ölmediyse bu kombinasyonu tekrarlamalısınız.

30 Level için kılıç kalkan buildi
Linki Görebilmek İçin Üye Ol veya Giriş Yap ... b3gy31k908

Skiller (Eğer Tanksanız):
Adım 1: Cruelty
Adım 2: Charge
Adım 3: MB x 2
Adım 4: SS
Adım 5: MB x 3
Adım 6: SS

Bu kombinasyon size sürekli bir defans vererek aldığınız hasarı azaltır ve şansınızı arttırır.

Skiller (Seviye Kasarken):
Adım 4: PB x 2
Adım 5: Bulldozer

Bu kombinasyonu tekrarlayın.

Seviye 31-40

Tekrar söyleyelim skiller başlığnın altında gösterilen skiller ard arda kullanıldığında daha iyi verim alınır.Bu yüzden örnek olarak verilmişlerdir. Kendi oynayış tarzınıza göre özelleştirebilirsiniz.
40. Level için 2h silah buildi
Linki Görebilmek İçin Üye Ol veya Giriş Yap ... vy82304108

Skiller
Adım 3: Roundhouse
Adım 4: Agonizing Blow
Hedef ölene kadar tekrarlamalısınız.

Skiller
Adım 3: Powerful Blow x 2
Adım 4: Agonizing(Eğer hedefin kanaması yoksa Adım 5’e geçmelisiniz.)
Adım 5: Sweeping Kick
Adım 6: Roundhouse
Hedef ölene kadar tekrarlamalısınız. Zaten bu kombinasyondan sonra büyük ihtimal ölmüş olur.

40 Level için Çift Silah Buildi
Linki Görebilmek İçin Üye Ol veya Giriş Yap ... 77y231k908

Skiller
Hedef ölene kadar tekrarlamalısınız. Zaten bu kombinasyondan sonra büyük ihtimal ölmüş olur

40 Level için kılıç+kalkan buildi
Linki Görebilmek İçin Üye Ol veya Giriş Yap ... 128q31k908

Skill Rotation(Eğer Tanksanız):
Adım 1: Cruelty
Adım 2: Charge
Adım 3: MB x 2
Adım 4: SS
Adım 5: MB x 3
Adım 6: SS

Bu kombinasyon size block koyma şansı verir ve hasarlardan kaçınmanızı sağlar. Bu sırada sizde karşı saldırıya geçmek için fırsat yaratmalısınız.

Skiller (Seviye Kasarken):
Adım 4: PB x 2
Adım 5: Bulldozer

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)