Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Baştan Sona Aion

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
istem Gereksinimleri
Aion’la ilgili birçok oyuncu bilgisayarları ile bu oyunu oynayabilip oynayamayacaklarını merak ediyor olabilir. Altta sistem gereksinimleri yazılı.

Minimum System Requirements
Microsoft? Windows? XP SP2 | 2.8GHz CPU or equivalent | 1GB RAM | NVIDIA? 5900 Ultra with 128MB RAM / ATI Radeon? x700 with 128MB RAM or higher | 15GB hard disk space | DVD-ROM drive | DirectX? 9.0c (6/2008 update) | Sound device | Broadband Internet connection

Recommended System Requirements
Microsoft? Windows? XP SP2/ Vista | Dual Core CPU 2.0GHz or equivalent | 2GB RAM | NVIDIA? 6800 with 256MB RAM / ATI Radeon? x800 with 256MB or higher | 15GB hard disk space | DVD-ROM drive | DirectX? 9.0c (6/2008 update) | Sound device | Broadband Internet connection
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] [/FONT]
Karakter Yaratımı
Her hesapta 8 karakter barınabilir. Eğer bir karakterinizi silmek isterseniz, sil tuşuna bastıktan sonra tıpkı World of Warcraft’taki gibi “delete” yazmanız gerekmektedir.
Şuan hesabınızda hem Elyo hem de Asmodian karakterler bulunabilir, ama yayımcı birtakım değişiklikler yapmayı planlıyor. Belki de ilerde , sadece tek taraftan karakterler aynı hesapta bulunabilecek.

Kontroller
Aion’un kontrolleri World of Warcraft’ınkine çok benzer. Ama dikkat etmeniz gereken şey , F12 ile Aionda arabirimi saklayabilmedir

Arabirim

(
)

Yukarda Aion arabirimi var. Sanırım çoğu MMORPG oyuncusuna tanıdık gelir. Uçmayı bu makalede sonra anlatacağım.

Özel Ayarlar

Her şehirde, diriliş , uçuş ve , yine World of Warcraft’a benzer olan , posta kutusu noktaları var. Bir sonraki bölüm karakterin ölüm öncesi ve sonrası değerlerindeki değişimin kıyaslamasıdır.Bu karşılaştırmadan ölüm cezasının saldırı ve savunmayı etkilediğini anlıyoruz. Karakterinizin hareket hızı da etkilenecek. Ve ölüm sonrası ters bir durumolursa, karakteriniz çok yavaş hareket edicek. Öldürüldüğünde xp kaybı var , ama bu xp’ı geri satın alabilir ve ölüm cezasını kaldırtabilirsiniz. Fiyat seviyeye göre değişir , bazen ucuz bazen pahalı. Yani , yaratıklar ile çarpışırken ölmemeye özen gösterin.

Ölüm Cezası Karşılaştırması

İlk resim normal durumdaki bi karakteri gösterirken , ikinci resim ölüm sonrası terslik yaşamış bir karakteri gösterir. Sağ üst köşede, sorunun ne kakdar süreceği gösterilir (ne kadar çok ölürseniz o kadar uzar)

[Normal]

(
)

[Aksilik Çıkınca]

(
)

Dükkanlar

Bakkal

(
)

Ok , bandaj vs satılır

Silah Satıcısı

(
)

(
)

(
)

(
)

(
)

Her çeşit silah satılır

Yiyecek Satıcısı

(
)

(
)

Yiyecek satılır. Oyuncular yiyecekleri tükettikten sonra bufflanırlar

Açık Arttırma Evi

(
)

Auction House (satış evi)
Oyuncular  auction house da eşya satabilir. Sistem miktara göre ücretlendirilecektir WoW daki gibi.

Not: Farkettin mi?Bütün itemler çok pahalı , sıkı çalış!

Dövüşler

Dövüşteyken arka plan müziği dikkat çekmek için değişir.Aion da düzgün bir dövüş tadacaksınız.Fakat bütün canavarların yuksek canları var gözüküyor bu yüzden öldürmesi zor. Eğer solo oyuncuysaniz ve etrafın çevrilirse olabildiğince çabuk geri çekil.

(
)

Canavarlar sizi çok takip etmez onlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Savaştayken dolum süreleri mavi ve kırmizi potionları kullanabilirsiniz, World of Warcraft daki gibi. Hesaplarima göre dolum süresi 20sn suruyor. Dövüş bitince canavarın cesedine tiklayin ve sonra aşşa sağ köşedeki butona tiklayin, ve canavardan düşen eşyalari alin.

(
)

Büyü yaparken canavari seçmenize gerek yok. Sistem bunu sizin için otamatik olarak yapar, işleri kolaylaştıyor.Canavar a tikladığınızda canavarın level , can , aranizdaki mesafe gibi bilgilerini görebilirsiniz.

Canavarlar
Aion da birsürü tuhaf canavar var.Daha öncede değindiğim gibi çoğunda yüksek can var ve skill kullanabiliyorlar , fainting (bayiltma) , migty blow (güçlü darbe), vb gibi. Fakat sadece insan şeklindeki canavarlar birbirini koruyor. Hayvan şeklindeki canavarlarin birbirine yardim ettiğini daha görnedim. Ve çok az canavar oyunculara  kendi kararıla saldırıyor. Bana bu şekilde saldıran ancak 3 tip canavar gördüm. Canavarlar para , potion ,silah , ekipman ,ve belki crafting için kullanilan bazi yeşil eşyalar düşüsür. Ve ben yüksek level canavarların düşük level canavarlara kabadayılık yaptığını bulmayı başardım.

(
)

Bu maymunu küçümseme. Eğer çok yaklaşırsan sana bir elmayla vurur. Bunun tarafindan öldürülmüştüm....

Yetenekler ( Skills )

Spiritmaster açmaya karar verince, bir mage karekter yarattim. Benim genellikle kullandığım skiller  Ice Sword (dusmani yavaslatan bir debuff, ve küçük hasar verir), Fireball (doğuştan gelen bir skill, yüksek hasar verir), Dryad Root (duşmanı 2sn hareketsiz yapar , hasar vermez) , Earthquake (acil durumlarda kullanılabilecek birden yapılan bir skill , küçük hasar verir koşarkende yapılabilir), and Self Healing (Can doldurma skilli ,cast time -yapılış süresi- 2sn yeye yakın , ve bir bandaj gerekli) .Bir canavar a saldırdığında genelikle sadece Ice Sword kullanırsın . Eger yavaslarsa kolayca olur. Canavar gercekten sıkıysa  Dryad Root kullanman gerekecektir.

Skill kullaninca oluşabilecek durumlar:
1. Büyü vurur ve debuff çalışır

2. Büyü vurur fakat debuff çalışmaz

3. Büyü ıskalar fakat bu nadir olur

4. Blastershot, iki kat hasar.

Meslek Skilleri,
Skill öğrenmesi kolaydır. Sihir kitabi al tikla ve skill i ögren. Bir Aion videosuda, cast barin buyulu sozlerle dolduğunu gördüm ve bunu çok benzersiz buldum.Fakat oyunda çok sıradan bir bara dönüştü , Neden?

Collecting ( Toplama) doğuştan gelen yetenektir, bu yüzden öğrenmen gerekmez.Fakat ben tıbbı bitkileri toplayabiliyordum maden cevherlerini toplayamiyordum ve bir Warrior un maden toplayabildigini gördüm. Bu gerçekten kafamı karıştırdı. Belkide toplama skill i sınıftan sınıfa değişmektedir ama emin değilim.

(
)

Toplama işleminde mavi bar , kırmızıdan önce gelirse toplama başarılı demektir. Fakat kırmızı , maviden önce gelirse toplama başarısız demektir. At yarışı oynamak gibi hissetirmiyor mu

Quests ( Görevler)
Korece anlamadığımdan görev talimatlarınıda anlamıyordum. Oyun deneyimime dayanarak Aion Quest Sisteminin WoW Quest sistemiyle benzer olduğunu söyleyebilirim. Basitce, görevler canavar avlama ve eşya toplamala ilgili. Görevi aldıktan sonra yakınlardaki canavarları öldürmeye başlıyorum. Eğer üst sağ köşede (1/Sayi) şeklinde bişi görürsem doğru canavarı avladığımı anlıyorum. Görev bitene kadar avlamaya devam.

(
)

Mavi ok  Görev olduğunu gösteriyor
(
)
Görevin tamamlandığını gösteriyor
(
)

Uçma
Uçma Aion un satan noktası. Level 10 daki Meslek değiştirme questini yaptıktan sonra uçabilirsiniz . Fakat uçamayacağınız bazı yerler var. Serbest uçuş sadece bazı haritalarda mumkün.

(
)
bu uçmanın anahtarı ve kısayol tuşu Page Up. İnişin kısa yolu Page Down. Uçmaya başladıktan sonra kalan zamanı öğrenmek için bakabilirsiniz. Havadayken karekteri kontrol etmek kolay değil. Yönleri mouse nuzla anlik olarak değiştirmeniz gerekmekte.Bence sadece pratik gerektiriyor. Uçuş süresi levelnizle artıyor. Level 10 ken sadece 1dk uçabilirsiniz oldukça kısa. ve tekrar dolumu 2dk.
(
)

Uçmaktan bahsederken , uçarak dövüşmektende bahsetmek gerekir. Başlangıçt,a hava hiç canavar bulamadım. Fakat haritayı keşfederken , yüksek bir kule keşfettim. Kuleye yanaşırken, Taş benzeri canavarları kulenin tepesinde çözelmiş halde buldum ve bana saldırdılar. Canvarın ismine tikladim ve Fireball yolladım. Bunu havada yaparken çok iyi hissettim. Fakat sadece 1 dk sürem vardi , yere düştüm ve öldüm T_T

(
)

(
)

Spiritmaster
Level 10 ulaşınca Spiritmaster ı seçtim .
Summon (Çağrılan canavar) kontrol etmek hakkinda bir kaç şey sölemek isterim

Summon kontrol iconlari ;
1. icon: Saldır / Takipet

2.icon: Savunma

3. icon: Durdurma

4. icon: Summon u kapatma

(
)
Bir Pet in yüksek canı , defansı ve atağı vardır. Aynı level canavarlar pete sadece 20 hasar yapabilirken, fakat pet canavarlara 40 hasar yapar. Oyuncunun yaptığı büyülerin yardımıyla canavar kolaylıkla ölür .

Not: Savaştayken summon u kapatamazsin ve uçarkende açamazsın.

Şimdi reklamlar ,

Oynu oynarken, Avolon guild üyeleri sürekli beni buffladı. Onların yardımına çok minnettarım. Ve Bir kale savaşının parçası olabildiğimden çok şanslıyım. Defalarca öldüm. Fakat değdi birsürü yüksek level oyuncu gördüm.

[Bazi Siege Canavarları]

(
)
(
)
(
)

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)