Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

C# - Setup Projesi Oluşturma // Resimli ve Detaylı Anlatım !

Mr.Onur

Fahri Üye
Fahri Üye
Fenerbahçe
C# Setup Projesi Oluşturma Resimli Anlatım

Merhaba Arkadaşlar..
Bazı durumlarda projemizin bir setup dosyasını oluşturmak isteyebiliriz.. Bu tür durumlarda izlenecek adımlar şöyledir..

1. Adım : Projemizin de içinde bulunduğu Solution'ı sağ tıklayıp Add -> 'New project' i seçin.

2. Adım : Açılan Pencerede Other Project Types -> Setup and Deployment-> Setup Project i Seçin

Bu adımdan sonra setup projemiz hazır, artık ayarlarını yapacağız.

3. Adım : Açılan pencerede (File System) Sol tarafta Application Folder Klasörü, Bizim setup işlemindne sonra c:program Files da yer alacak klasörümüzün içine nelerin export edileceğini belirlediğimiz yerdir. Buraya eklediğiniz herşey setup sonrası hedef makinaya yüklenir. burayı sağ tıklayıp Add-> file ı seçin ve daha sonrada Proje dosyanızdan exenizi seçin.

4. Adım : Hemen altında bulunan User's Desktop Klasörü ise hedef makinanın Masaüstü dür. Burada Kısa yol atamak için, bu klasörü seçtikten sonra sağ taraftaki boş olan yere tıklayın.. Create New Shortcut' ı seçin. Karşınıza gelen yerden application folder ın altında exe nizi seçin. Böylelikle kurulum sonrası kullanıcının masaüstünde exenin kısayolu oluşacaktır.

5. Adım : Solution Penceresinden Setup Projemizin üzerini sağ tıklayıp açılan pencereden View - > User Interface i Seçin. Burası sizin projenizin next next die tabir edilen bölümü..

6. Adım: Artık işimiz bitti. Setup Projemizi Buind ediyoruz ve setup dosyamız, proje dosyamızın içinde Debug Klasörününaltında belirmiştir.

Önemli Not: Visual Studio ile geliştirilen programların hedef makinalarda çalışabilmesi için framework ün yüklü olması gerekir. Peki eğer yüklü değilse... Bunun için setup dosyamızın başında framework ü yükletmek isteyebiliriz. Bunu gerçekleştirmek için ise Solution Penceresinde setup projemizi sağ tıklayarak properties e giriyoruz. Burada 'Prerequisites' de istediğimiz kurulumu buraya ekleyebiliriz..

İyi Forumlar

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)