Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

DC Universe Statlar

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor
Selam DC Universe hayranları !

Bugün sizlere DC Universe'deki statları anlatıcağım
Statlarınız oyun içindeyken ''i'' tuşuna bastıktan sonra açılan pencereden yukarıda yazan stats tuşuna basarak erişebilirsiniz

Statlar bana göre 2'ye ayrılır.Görünür statlar ve görünmüyenler

Görünür Statlar

Health (Can)
Health mevcut canınızı gösterir.İtemler ve skillerle canınızı arttırabilirsiniz.Can doldurma görevini şifacılar yapar.

Power (Güç)
Güç karakterinizin skill kullanabilmesi için gereklidir ve kullandıkça azalır.Sol üstte Can barınızın hemen aşağısında bulunur (mavi bar).Düz vuruşlarınızdan da güç gelir.Bir savaş içerisinde değilsenizde yavaş bir şekilde dolar.Gücünüzü kontrolcü kişiler arttırır.

Defense (Defans)
Bazı arkadaşlar karıştırabiliyor.Diyorlar ki: çok defense var bende.Ama düşmanlar bana hâlâ çok vuruyor.Nedeni şudur: Defense oyuncular dışındaki düşmanlar için geçerlidir.Yani şu sürekli öldürdüğünüzde çıkan canavarlar olurya görev yapmak için kestiğiniz zavallı şeyler işte onlara karşı savunma verir.Leveliniz arttıkça defansınızın arttığını düşünmeyin tam tersine azalır.1 leveldeyken her 15 defense puanı ile düşmanlardan aldığınız hasarı %1 azaltırken bu durum 30 lvl'de 71'e kadar çıkar.Yani 30 lvl'deki 71 defense'ı olan adamlar 1 lvl'deki 15 defense'ı olan adam aynı defense'ye sahiptir.

Toughness (Dayanıklılık)
Şimdi aklınıza şöyle bir soru gelicektir.Biz defense kasarak düşman oyunculardan aldığımız hasarı azaltamıyorsak nasıl azaltıcaz ?
Bu sorunun cevabı bu statta gizli.Bu stat düşman oyunculardan aldığınız hasarı azaltır.Buda defense'daki gibi yüksek levellerde azalıyor.Yani level atladıkça daha fazla toughness gerekiyor.Bunuda bir örnek ile açıklayim. 1 lvldeyken 15 toughness %1 hasar azalışı sağlıyorken bu durum 30 lvl de 71 toughness'a kadar çıkıyor.

Might (Kuvvet)
Might karakterin kullandığı skillerin gücünü arttırır.Her 4 might puanı %1 oranında arttırır.

Precision (Hassasiyet veya kesinlik anlamına geliyor)
Bu ise karakterin kullandığı silahın hasarını arttırır.Her 10 puan atak başına verdiği hasarı 1 arttırır.

Restoration (Restorasyon,Yenilenme)
Restoration savaş dışındayken güçlerden veya normal durarak gelen hp üretimini arttırır.Her 4 puan %1 olarak arttırır.

Vitalization (Diriltme,Canlandırma)
Bu stat sizin güç üretiminizin artmasını sağlar.Her 10 puan %1 oranında güç üretimi artışı kazandırır.

Dominance (Hakimiyet)
İşte buda benim statım çünkü ben kontrolcüyüm . Kontrolcüler bu stata çok önem vermelidir.Çünkü bu stat düşmanlara kontrol efektlerindeki süreyi arttırır.Düşman Crowd Effect'deyken sizin vuracağınız hasarı arttırır.Eğer düşmandan az Dominance'niz varsa düşman stun ve diğer kontrol efektlerini yemez.Her 2 puan düşman konrol efekti altındayken vuracağınız hasarı 1 arttırır ( gerçekten çok önemli gördüğünüz gibi 2 puanda 1 ).

Görünmeyen Statlar
Bu statlar stats ekranında görünmez.

Critical Healing Chance
Bu stat ile kritik hp üretme şansı elde edersiniz.

Critical Healing Magnitude
Bu statla ise kritik hp ürettiğinizde kazanacağınız hp miktarını arttırabilirsiniz.Biliyorum anlatım kötü ama nasıl anlatacağımı bilemedim.En iyisi bir örnek ile açıklayim.Diyelim ki takım arkadaşınız şifacı.Sizde %50 Critical healing var.Bu demek oluyor ki normalde 100 hp kazanıcaksanız 150 kazanırsınız. ( Dikkat ! kritik hp tutarsa daha fazla hp kazanırsınız)

Critical Weapon Attack Chance
Silahınızla kritik vuruş yapma şansınızdır.

Critical Weapon Attack Damage
Silahınızla yaptığınız kritik vuruşun hasarını arttırır.

Critical Ability Attack Chance
Skillerinizle kritik vurma şansıdır.

Critical Ability Attack Damage
Skillerinizle vuracağınız kritik vuruşun hasarını arttırır.

Critical Power Chance
Güç üretiminizde kritik güç getirme şansıdır.

Critical Power Magnitude
Kritik güç üretimi geldiğinde gelicek olan gücü arttırır.

Weaponization
Oyundaki objelerle verdiğiniz hasardır.Örnek olarak araba ve kutu verebiliri

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)