Genel Oyun Hataları ve Çözümleri

'Oyun Çözümleri' forumunda DifficuLty tarafından 9 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

 1. DifficuLty
  Offline

  DifficuLty Uzman Üye Uzman Üye Galatasaray

  Konular:
  512
  523
  1
  0
  HAYAƬMM♡
  7 Eylül 2014
  1-Setup Başlamama Sorunu


  Bu sorunun çözümü olarak CD deki dosyaları masaüstünüzde oluşturduğunuz yeni bir klasöre atıp oradan setup'a tıklamanızdır. Tabi biliyorsunuz ki biz CD ile oyun yüklemiyor daemon tools aracılığı ile sanal disk oluşturup oradan yükleme yapıyoruz. Bunu nasıl çıkartacağız peki derseniz: Sanal diskinizi seçin sağ tıklayın ve (çıkarın hemen altında yer alan) kopyala seçeneğine tıklayın. Daha sonra bir klasör oluşturup sağ tıklayıp yapıştır deyin. Tüm dosyalar kopyalandıktan sonra setup'a tıklayın, bu şekilde başlayacaktır. Yine olmaz ise sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır deyin. Yine çalışmazsa bilgisayarınızda tehlikeli bir virüs var demektir, format atmanızı öneririz.

  2-Oyunu Açtığımda Bilgisayar Kendisini Kapatıyor


  Bu bilgisayarınızın kasma beni demesinin en açık şekli galiba. Bu sorunun ana sebebi o oyunu PC nizin kaldıramıyor olması. Oyunun minimum sistem özellikleri ile kendi PC nizin sistem özelliklerini kıyasladıktan sonra oyunları indirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Sisteminiz yetiyor ama yine de bu sorunu yaşıyorsanız RAM'de bir sorun var demektir ya da arkada çok fazla uygulama açıktır yeterli RAM kalmamıştır, arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatmanız sorunu çözer.

  3-Oyunu Açınca Çalışmayı Durdurdu Hatası Alıyorum


  Virüs programınız veya güvenlik duvarınız engelliyor olabilir.
  Ekran kartı hatası olabilir, ekran kartınızı güncellemeniz çözüm olabilir.
  Bios pilinde sorun olabilir
  PC'nizin özellikleri oyunu çalıştırmak için yetersiz olabilir.


  Ekran kartınızı ve directx'i güncelleyin. Microsoft Visual C++ güncellemesi yapın. Eğer oyunun herhangi bir c r a c k f i x'i çıkmışsa onunla çalıştırmayı deneyin..


  4-Wrong disk insert Şeklinde Hata Alıyorum  Wrong disk insert
  Please insert the original PES 2013 CD/DVD

  Şeklinde aldığınız hatanın temel sebebi c r a c k yapmamış ya da yapamamış olmanızdır.C r a c k işlemini yaparsanız böyle bir hata almazsınız.


  5-Oyunu başlatmak için tıkladığımda falanca.dll eksik olduğundan başlatılamıyor hatası alıyorum  Bu hatanın temel sebebi sisteminizdeki dll eksikliğinden kaynaklanmakla birlikte genelde format sonrası, henüz kurulalı fazla zaman olmamış, yeni bilgisayarlarda görülür.


  Çözümü çok basittir. Eksik olan dll yi internetten tam ismi ile aratın ve indirin.(büyük olasılıkla dll-files.com sitesinden indireceksiniz)


  Daha sonra sisteminize göre şu konuma gidin ve indirdiğiniz o dll yi bu konuma yapıştırın:


  C:\Windows\System (Windows 95/98/Me)


  C:\WINNT\System32 (Windows NT/2000)


  C:\Windows\System32 (Windows XP, Vista, 7, win 8)


  64 bit kullananlar için: C:\Windows\SysWOW64\
   

Bu Sayfayı Paylaş