Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Laptopa Çift HDD Takma

ALABEYİ

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Dizüstü bilgisayara iki hard disk takmak - Laptop'a ikinci bir HDD/SSD takın! (CD/DVD-rw yerine)

Çok az laptopta iki adet hdd slotu var. Bu tarz bir bilgisayara sahip olan kişi rahatlıkla çift hdd takabiliyor. Fakat çift slotu olmayanlar içinde çözüm yolları var. Leptopunuzda tek bir hdd yuvası olsada bir aparat yardımıyla ikinci bir hddyide laptopa takabiliyoruz. Bunun için piyasada 15-30 lira arası degişen fiyatlarda satılan bir aparat mevcut. Bu aparatı alıp CD-Romu söküyoruz ve yerine takıyoruz. HDDmizi bu aparatın içerisine sokuyoruz. Bu sayede bilgisayarımızda iki ayrı hard disk kullanabiliyoruz.

parçanın görünümü resimdeki gibi. benim aldıgım parçanın içinde ek vida ve tonravidada çıktı metal kasalı kaliteli bir ürün. ürünün içerisindeki boş alana hddmizi yerleştirip vidalarla sabitliyoruz. Ardından laptopumuzun arkasında CD sürücüyü tutan 1 adet vida bulunmakta bu vidayı çıkarıyoruz. Vidanın yanında cd resmi olur genelde. Bu vidayı çıkarıp cd sürücüyü hafifce dışarı çektigimizde çıkıyor. Ardından hdd aparatımızı cd sürücü yerine takıp vidayı vidalıyoruz. hepsi bu kadar artık iki hddli bir laptopunuz var. Üstelik çıkan cd sürücüsünüde ucuz bir aparatla taşınabilir, usb baglantılı cd sürücü haline getirebiliyoruz. Zaten CD sürücüler pek aktif kullanılmıyor. Yerine bir hdd takmak daha verimli. Ben bir adet SSD disk alıp ana hdd yuvasına taktım. çıkan eski diskide bu yöntemle ikincil disk olarak kullanıyorum. çok memnunum. ürüne kendi cd rom kapagınızı takabiliyorsunuz bu sayede dış gürünümde hiç bir bozulma olmuyor. bu ürün ultra ince laptoplar hariç standarttır ve hemen hemen tüm laptoplara uyumludur.

<span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: Strait, sans-serif; font-size: 12px; line-height: 16.7999992370605px; background-color: rgb(246, 246, 246);">[video=youtube;uTiTi7kphK0]http://www.youtube.com/watch?v=uTiTi7kphK0[/MEDIA]

ALABEYİ

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Yardımcı Olduysam Ne Mutlu İyi Forumlar...

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)