Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Oyun Kuralları

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
3,333
Tepkime puanı
3
Puanları
0
1. Sebep her ne olursa olsun oyundaki başka bir oyuncuya küfür edilmemelidir.

a. Küfür edenlere aşağıdaki cezalar uygulanır:

Oyunda:
- Basit küfürler (ezik, mal, amele vb) : 1 gün dil kesme
- Orta seviye küfürler : 3-15 gün dil kesme, ek olarak duruma göre 3 gün jail.
- Ağır küfürler : Süresiz oyun hesabı BAN cezası.

Forumda:
- Basit ve Orta küfürler: 1 uyarı cezası
- Ağır küfürler : Süresiz forum hesabı BAN cezası.

b. Allah (cc) ve kutsal varlıklara hakaret, Atatürk'e saygısızlık, vefat etmiş birine küfür, ırkçılık ve bir insanın hastalığı ile dalga geçmek de AĞIR KÜFÜRLER kategorisindedir.

c. Oyuncular arası küfür cezaları uygulanırken "şikayet edilmiş olmasına" bakılacaktır. Bir oyuncu aşağıdaki yollarla şikayetini dile getirebilir:
- Oyun içi page sistemi
- [kufur komutu
- Küfür eden / tarih / saat şeklinde kaydedip forum üzerinden özel mesajla bir yetkiliye (Venus veya Eraser) iletmek.
- Screen Shot (loglarda ilgili cümleler aranması yoluyla)
UYARI: Şikayet için forumda başlık açmak doğru bir davranış değildir, bu konu geneli ilgilendirmemektedir. Bunu yapanlar uyarı cezası alırlar.
UYARI: MSN Logları, konuşma kayıtları bir BAN gerekçesi olamaz. Biz sadece oyun içi düzeni sağlıyoruz, bunun için de tek dayanağımız kanıt niteliğindeki loglar.

d. KIŞKIRTMA hafifletici etki yaratmayacaktır, sabırlı olun ve sizi tahrik edeni bize bildirin. Karşınızdaki size küfür ettiyse de bize bildirin.

Tahrik ettiği sabit olup mağdur durumdakinin sabırlı davrandığı durumlarda, tahrik eden; oyunda 1 gün dil kesme cezası, forumda 1 uyarı cezası alırlar.

e. Guild, Party ve Özelden edilmiş küfürlere de ceza verilebilir. Oyun içi hiçbir şekilde küfür edilmemelidir.

f. Guild konuşmalarına yetkililer müdahale edebilir, buradaki konuşmalardan dolayı da yaptırım uygulayabilirler.

* * *

2. Oyuncu - Yetkili İlişkileri

a. Staff'a Hakaret sunucudan ihracı gerektirir (Oyun ve forum tüm hesaplar yasaklanır, IP Ban atılır).

b. Staff yapımı bir etkinliğin gidişatını bozmak oyun içi yasaklanma ya da jail cezası gerektirir. Süre staff insiyatifindedir.

c. Bir yetkilinin yaptığı yeniliklerden hesap sormak, uygun olmayan bir dille şikayet etmek, dalga geçmek ve aşağılamak yasaktır. Bunu yapanlar staff insiyatifinde bir ceza alırlar.

* * *

3. SPAM / FLOOD

a. Sunucu kaynaklarını yoracak şekilde oyun içi aynı kelimeyi tekrar tekrar göndermek yasaktır. Bunu yapanlar öncelikle uyarı mahiyetinde bir dil kesme cezası alır, ısrarla yapmaya devam ettiği tespit edilirse geçici olarak oyundan uzaklaştırılır.

b. Forumda aynı başlıktan birden fazla açmak yasaktır ve uyarı cezası gerektirir. Arama bölümüyle daha önceden aynı konu ile ilgili açılmış başlıklar kullanılabilir.

* * *

4. Hack / Emek Hırsızlığı

NOT: Hesap güvenliğinizden öncelikle siz sorumlusunuz, bu sebeple:

- Şifrenizi kimseyle paylaşmayın, hesabınızı başka biriyle ortak kullanmayın.
- Forumlarımız zaten giriş yapmış durumda iken size yeniden giriş yapın demez, bu durumla karşılaştığınızda adres satırından kontrol edin.
- MSN vb. platformlarda dosya kabul etmeyin.
- Sadece güvendiğiniz bilgisayarlardan giriş yapın.
- Eşyalarınızı arkadaşınız dahi olsa değiş tokuş yapmayın, değerli eşyalarınızı sadece kendi karakterleriniz arasında transfer edin.
- Mail, Oyun ve Forum şifreleri aynı olmamalı, sadece sayılardan oluşan bir şifre kullanmayın ve en az 6 karakterli bir şifre seçin.
- Başka bir oyun sunucusunda aynı hesap adı şifre kombinasyonunu kullanmayın.

a. Forum ya da oyun hesabı çalınan bir kişi kayıtlı mail adresi yoluyla hesabını geri alabilir. Bunun için "Şifremi Unuttum" kısmını kullanabilirsiniz.

Ancak; mail adresini kaptırmış olanlara tarafımızdan destek verilmeyecektir.

b. Hesabı, eşyası ya da bineği çalınan bir oyuncu bir yetkiliye ulaşarak bilgi alma hakkını kullanabilecektir (Bir eşyanın kimde bulunduğu, hesabına kimlerin girdiği gibi bilgiler). Bunun için hesap adı ya da binek ve itemin serialleri gereklidir, bu bilgi oyuncuda bulunmak zorundadır, aksi takdirde bilgi verilmeyecektir.

Bir eşyanın serialine oyun içi [serial komutu ile ulaşabileceğinizi unutmayın. Önemli eşyalarınızın seriallerini mutlaka bir yere kaydediniz.

c. IP Adres kontrolü yapılarak hesabı çalınıp eşyalarını ve bineklerini kaybedenler aşağıdaki şartlarda destek alabilirler:

- Hesap çalınması olayından sonra 7 gün içinde bir yetkiliye ulaşarak şikayetçi olmaları gereklidir. 1 haftadan fazla zaman geçtiyse hack desteği verilmez. Bir yetkiliye ulaşmak için oyun içi page sistemini ya da forumlarımız özel mesaj bölümünü kullanabilirsiniz.

- Eşya ya da binek dünya üzerinde bulunmalıdır, silinmiş ve kullanılmış eşyalar hak sahibine geri verilemez.

- Eşyalar kullanımlı (Uses Remaining) ve üst üste birleştirilebilir (Stackable) olmamalıdır. Runic Kit, Runic Hammer, Ingot, Leather, Gold ve BankCheck gibi eşyaların serialleri sürekli değiştiği için bu eşyalar için çalıntı desteği verilmeyecektir.

- Oyuncu kendi hatası sonucu eşyasını kaybettiyse kendisine yardım edilmeyecektir: Hesap şifresini, eşyasını ya da bineğini kendi vermiş olması.

- Oyuncuyu dolandıran kişi ile oyuncu arasında bir arkadaşlık bağı varsa yardım edilmeyecektir: Kişisel güven olayına dayanan çalıntı olayları gibi.

- Hack Desteği 4 Şubat 2012 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Bu tarihten önceki hack olaylarında destek verilmeyecektir.

d. Emek hırsızlığı yaptığı kesin olanlar süresiz ban cezası alırlar. Ancak, hack yapan kişi en az 1 ay süreyle yasaklı kalmış olma ve almış olduğu eşyaları eksiksiz geri verme şartıyla, iyi hali de göz önünde bulundurularak staff insiyatifinde yasağını kaldırtabilir.

f. 4/D maddesi birden fazla hack olayına karışan, mail hırsızlığına gidecek kadar büyük suç işleyenleri kapsamaz.

* * *

5. Bug Abuse / Oyun Hatalarını Kötü Amaçlı Kullanma

a. Herhangi bir haksız kazanç elde ettiği ıspatlanan oyuncu sunucudan ihraç edilmelidir. Bunun için yetkili sağlam kanıtlar bulmak zorundadır.

b. Hatayı kullanan kişi, son giriş yaptığı IP adreslerinden yola çıkılarak bulunacak olan diğer hesapları ile yasaklanır. Böylelikle olası item transferleri güvenceye alınır.

c. Sunucu gidişatını olumsuz etkilemeyecek ve hesaplanabilecek hata kaynaklarında ceza, zararın karşılanmasına dönüştürülebilir.

* * *

6. İzin Verilmemiş Makro Uygulamaları

a. Easy UO vb. programlar yoluyla otomatik olarak doğrudan (yaratık öldürme yoluyla) para elde etmek yasaktır. Bunu yapan oyuncular oyundan uzaklaştırılma cezası alır.

b. Belirtilen durum dışındaki sunucu dengesini olumsuz etkilemeyecek tüm makrolar serbesttir.

* * *

7. Eşya ve Yaratık (Item ve Mobile) Kayıpları

a. Hack Desteği kapsamında anlatılanlar haricinde, bir yetkili, oyuncunun kendisinin kaybettiği (nedeni ne olursa olsun: dolandırma, item düşmesi, ticaret sırasında kaybetme, sunucu gitmesi, sunucu hatası vb) eşya ya da yaratığı geri vermez. Eşya ve yaratıklarınızın sorumluluğu sizdedir.

b. Bir oyuncu hesap çalma işi yapıp eşyaları aktardıktan sonra, staff hack desteği kapsamında o eşyaları alıp sahibine verebilir.

c. Yasal olmayan bir şekilde (bug abuse, hack vb) elde edilmiş eşyalara staff tarafından el konulabilir.

* * *

8. Gerçek Parayla Eşya / Yaratık / Hesap Satışları

a. Kanıtlanabilen gerçek parayla satış durumlarında ilgili iteme el konulması zorunludur.

b. Bir gerçek satışın kanıtlanabilmesi için oyuncu - staff işbirliği şarttır. Dekont, MSN konuşması vb. kanıt için yeterli değildir, ancak gerekli olabilir. Bir staff, oyun içi gerçek satış konusunda konuşan oyuncuları sorgular ve olayı araştırır. Ayrıca gelen ihbarları değerlendirir.

İlgili kişinin satış yaptığı yetkili tarafından ıspatlanabilirse, bu kişi zaten daha önceden de satış ile ilgili suç işlediyse ya da transfer logları bunu doğrulamaya yetiyorsa staff 8/A da belirtilen işlemi yapmakla yükümlüdür.

c. Satışta yakalanıp el konulan bir eşya hiçbir suretle sahibine veya başka bir oyuncuya verilemez ve geri alınamaz.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst