Rpg Nedir ?

'Rpg' forumunda DifficuLty tarafından 7 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

 1. DifficuLty
  Offline

  DifficuLty Uzman Üye Uzman Üye Galatasaray

  Konular:
  512
  523
  1
  0
  HAYAƬMM♡
  7 Eylül 2014
  Rpg nedir?

  Role Playing Game.. Yani Rol Oyunları. Bu sihirli dünya, gerçek dünyayı içinde barındırıyor. Konular, gerçek yaşamda olabilecek ya da olmaya yakın olabileceği gibi bilim-kurgu da olabilir. Önemli olan bir hikayenin anlatılması. Evet her oyunda birhikaye anlatılır ama RPG'lerde konu aslında oyundur. Tabi siz bu puzzlenin parçalarını tamamlarken kötülerle iyilerin savaşını da vermeniz gerekir.
  RPG Oyunlarının hikayeden oluşması, kimi zaman bir kerelik oyunlar olarak değerlendirilmesine yol açar. Evet belki oyunu tamamladığınızda ve hikayenin sonuna ulaştığınızda oyunu tekrar oynamak istemezsiniz ama RPG'lerin özelliği aynı zamanda kolay hazırlanabilir olmasıdır. Evet sizlerde RPG hazırlayabilirsiniz.
  Ultima Online'yi ayırmamız gerekir. O başlı başına farklı bir oyun. Olaylar birbirini takip eder. Yaşar ya da ölürsünüz. Oyunun kaderi oyuncunun elindedir ve bu şekilde olan RPG ve FRP'ler her zaman daha çok sürükleyicidir. Şu an Ultima Online yaklaşık 150 milyon insan tarafından bilinmekte ve oynanmaktadır.
  Olması Gerekenler

  Bir RPG'de olması gerekenler şunlar:
  - Bir konu/hikaye/senaryo.
  - Belli özelliklere sahip karakter grupları (Soylular, köleler, rahipler, halk, esnaf, kahramanlar vs.)
  - Karakterlere ait özellikler (para, saldırı, görünüm, zeka, sihirler gibi..) mutlaka bulunur.
  - Bir harita. (Oyunun içinde geçtiği)
   

Bu Sayfayı Paylaş