Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Sitemi Nasıl Koruyabilirim ?

FantoiNe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
ilk olarak konu başında şunu belirteyim bu tip bi konu sabitte var ama bu konu kadar içerği yok neyse kısa kesiyorum ve konuya geçiyorum bazı arkadaşlar msnden ekleyip site üzerinden hack yediklerini idda ediyor hangi paneli önerirsin vb. gibi sorular soruyolar ben serverlerimde kendi panellerimi kullanıyorum herkezin bildiği gibi en güvenli olan kendi yaptığınızdır ama ben milletin içini bilecek değilim bu açık bırakmış veya bırakmamış nerden bileyim eğer bildiğim bişey varsa söylüyorum tabi neyse şunuda ekliyeyim tek hack yeme siteden olmuyor bin türlü şey var mysql user tablosundaki açıklar , quest shell , p2p açığı , keylogger ve bilmediğimiz yüzlerce hatta binlerce açık.

Eğer Durumunuz varsa kendi resellerinizi alın aylık 10-15TL Civarında

Reseller & Hosting Aldığınız kişiye kesinlikle güvenmeden almayın

Host Sahibi ile aranızı iyi tutun en azından 3-5 muhabbetiniz olsun

Alan Adınızı taratın bulunduğunuz resellerde nekadar çok site varsa hack yeme oranınız okadar yüksektir.

Hosting Nedir ?

Müstakil bir ev yaptırmak istiyorsunuz, bunu gerçekleştirebilmek için sahip olmanız gereken şeyler vardır;

Arsa

İnşaat ruhsatı

İnşaat malzemeleri (demir, tuğla, boya vs.)

Bu örnekten yola çıkarsak, inşaat ruhsatınız: alan adı (domain), inşaatı gerçekleştirebilmek için ihtiyacınız olan malzeme: web sayfanız ve arsanız: hosting ‘dir.
Arsa sahibi olmadan müstakil ev yapamayacağınız gibi hosting sahibi olmadan da web sayfanızı yapamazsınız. Ruhsatınız olmadan yaptığınız inşaatın geçerliliği olmazken aynı şekilde alan adınız (domaininiz) olmadan da yaptığınız web sayfanızın internet ortamında bir geçerliliği olmaz.
Evinizin sahip olmasını istediğiniz özellikler de aynen hosting için geçerlidir; örnek vermek gerekirse evininizin şu özellikleri olmasını istersiniz:

Hızlı bir şekilde ve trafiğe takılmadan gitmek istersiniz

Güvenli bir yerde olmasını, dışarıdan kimsenin içeriye girememesini istersiniz

Evinizde kullandığınız tüm ürünlerin son teknoloji ürünleri olmasını ve garantili olmasını istersiniz

Orada mutlu olmak istersiniz..

İşte tüm bu örneklerden de rahatça anlayabileceğiniz gibi hosting; hızlı ve güvenilir bir sunucuda yer almalı ve bu sunucu da en güncel panel ya da yazılımları kullanmalıdır. Böylece sorunsuz bir hizmet alarak, mutlu olursunuz.

Reseller Nedir ?

Reseller İngilizce Re - Seller bayilik anlamına gelen Reseller satışı herhangi bir hosting hizmetini reseller hizmeti alan kişinin dilediğince parçalar haline getirip satmasına denir. Reseller.gen.Tr Linux, Windows Reseller sistemlerinde Bayilik vermekte olup hesap sınırlaması da koymamaktadır!

Avantajları nelerdir?

Birden fazla sitesi olan, yada hosting satışı yapmak isteyen kullanıcılar web sitelerini tek bir kontrol panelinden, Trafik kontrolünü, alan kontrolünü, şifre değiştirme,yedek alma,hesap açma, hesap askıya alma gibi bir çok özellik mevcuttur.

Tek panel ile komple yönetim sağlama

Aylık yada yıllık ödeme ile hostinglere verilen gereksiz ücretleri önleme,

Özel name server oluşturabilme imkanı. Yani dileyen müşterimiz ns5.dataislem.com , ns6.dataislem.com şeklinde kendine ait namesever oluşturabilir...

Sınırsız mail,mysql ve hesap açabilme imkanı...

Reseller Paketleri Linux ve Windows olmak üzere iki çeşittir. Linux reseller genellikle .php, mySQL veritabanı bağlantısında kullanılmaktadır ve windows'a göre çok daha hızlıdır. Windows reseller ise .asp, access veritabanı kullanmaktadır. Linux 'e göre Windows daha yavaşdır.

Hosting & Resellerde Shell vb. gibi dosyaları engellemek

Puty.exe gibi bir program ile ssh’nize bağlanın

Whit Perl yazın daha sonra Chmod 700 /usr/local/bin/perl yazın.

Chmod'un 700 olması perl ile çalışan scriptlerimize zarar vermez eğer zarar veriyosa anlayınki o zararlı bi dosyadır.

Eğer Reseller sahibi değil iseniz bunları host aldığınız yani siteyi aldığınız yerin sahibine anlatmalısınız.

Hosting veya Reseller Alırken Neylere Dikkat Etmeliyiz

Alacağınız Hosting'in Gizliliği : Güvenliğin en önemli basamağı gizliliktir. Kullanıcılara ait bilgilerin (Kredi kartı bilgileri, e-posta, isim, soyadı, doğum tarihi v.b ) diğer kişilerle paylaşılmaması.

Alacağınız Hosting'in Şirket Çalışanları :Güvenliğin en zayıf halkası insandır. Bu nedenle şirket çalışanlarının bu konuda eğitilmesi ve olası sosyal mühendislik saldırılarına karşı hazırlıklı olmaları gerekir. Hosting firmalarının kullanıcılarının güvenliği açısından eleman konusunda seçici davranmalıdırlar.

Alacağınız Hosting'in Donanım ve Ekipmanları : Donanım ve ekipmanların kaliteli ve güvenlik standartlarına uygun olması.

Alacağınız Hosting'in Yedekleme Yapması: Sitenizin hacklenme v.b durumlarda eski haline getirilebilmesi için günlük olarak yedeklenmesi.

Alacağınız Hosting'in Sistem Güvenliği : Spam, virüs ve DDOS saldırılarına karşı engelleyici bir güvenlik duvarının oluşturulması.

Alacağınız Hosting'in Online Desteği : Herhangi bir problemle karşılaştığınızda ya da hostunuzla ilgili bilgi almak istediğinizde online destek sağlanması.

Üyelik Sözleşmesi : Üyelik sözleşmesinde yer alan bütün maddelerin ayrıntılı bir biçimde incelenerek uygulanabilirliğinin değerlendirilmesi.

İletişim Bilgileri: Olası bir durumda firma ile olan irtibatın telefon, fax v.b iletişim araçlarıyla sağlanabilmesi

Panel Yapımcısına Karşı Bazı Zekice Sorular

Kullanmak istediğiniz paneli kullanmadan önce paneli kodlayan kişiyle msnden veya başka biyerden sohbet ederken bu soruları sorabilirsiniz.

1. Yöntem

O Paneli Kullanan bi site bulunur

Paneli kodlayan kişiye linki atarsınız bu sw sahibinin sizin can düşmanınız olduğunu söylersiniz

paneli onun kodladığını belirtirsiniz eğer bu siteyi hackliyebilir siteye shell atabilirse ona bi miktar para vereceğinizi söylersiniz örn (70-80TL)

Cevap Evet İse ;
Anlayınki büyük ihtimalle panelde açık bırakmış zavallı arkadaş para kazanacam diye sevinirken tuzağına düşmüştür.

Cevap Hayır İse ;
Bu panelde açık bırakmadı anlamına gelmez fiyatı yükseltin başka tekliflerde bulununun. Birde bunu yapımcı ile uzun süre sohbet ettikten aranızdaki konuşma kanka kıvamına geldiğinde tekrar sorun :)

Korunduğunuzu Zannedersiniz Ama Korunmazsınızdır

Arkadaşlar config'i şifreledim artık korumadayım gibi gereksiz düşüncelere kapılmayın eğer kullandığınız panel kodlaması daha önceden paylaşılmışsa bu tamamen yanlış ioncube ile şifreleseniz bile kırarlar yani ben kırabiliyorum henüz öyle birini tanımadım veya görmedim ama tanışmak isterim tabiki bunun nasıl yapıldığını söyliyecek değilim ondan sonra herkez başımıza heykır kesilir :D

Hosting Aldığınız Yer İle Sohbetinizde Konuşabilecekleriniz

Arkadaşlar bazı hosting almadan önce yetkililer çok güvenlidir vb. vb. gibi çok konuşur ama büyük ihtimal öyle değildir

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Bu linkteki testi hosting alacağınız yerin sahibine yapın eğer burdan %70 ve üzeri alırsa bilgili adamdır arkanız yere gelmez demektir :)

Arkadaşlar bugünlük bukadar yeter aklıma geldikçe neredeyse hergün güncelliyeceğim sizden tek istediğim yazdığım konuya biraz saygı göstermeniz konuda bir kaç yer hariç herşey bana aittir.
İyi Bloglar

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)