Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Urban Rivals Lonca Hakkında

ByAffetmez

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Lonca nedir? Neye yarar?

Lonca, ortak bir amaca sahip olan oyuncular topluluğudur. Oldukça çeşitli amaçlar söz konusu olabilir.
Genel olarak, bir lonca, klasman içinde yükselebilmek için, mümkün olduğunca fazla sayıda oyuncuyu bir arada toplamak, arkadaşlar arası turnuvalar düzenlemek, kart takasında bulunmak, teknikleri paylaşmak ve kartları/desteleri karşılaştırmak vb. amaçlarla kurulur.
Temel olarak, oyuncuların tecrübelerini paylaşabilmeleri ve diğer oyuncularla birlikte eğlenebilmeleri için bir yaşam alanı oluşturulması söz konusudur.
Orada, ileride arkadaşın olabilecek birçok kişiyle tanışabilirsin.

Bir loncanın ana sütunu, forumudur. Forum, loncanın diğer üyeleriyle sohbet edilebilen alandır. Lonca forumunda konular ve yorumlar otomatik olarak onaylanırlar, ancak bütün konu ve yorumların yönetim ekibi tarafından onaylandığı genel forumun aksine, loncanın kurucusu veya yöneticileri tarafından da yönetilebilirler.
Lonca forumunda işler farklı şekilde yürür; meydana konuşabileceğin gibi, anlık mesaj da gönderebilirsin. Katılım çok yüksek ise, forum bir sohbet odası olarak kabul edilebilir. Forum, loncanın günlük yaşamının konuşulduğu, tartışıldığı bir ortamdır. Elbette ki bu, diğerlerine saygı çerçevesinde olur, hiçbir yerde yazılı olmasa da, bu üstü kapalı bir kuraldır.

Bir loncaya nasıl üyelik başvurusunda bulunabilirim?

Bir loncaya katılabilmek için, 5. seviyeye erişmen gerekir.
Başvurmak için yapman gereken şey gayet kolay: “Loncalar” sekmesinde, oyundaki loncaların listesini bulacaksın. Loncaları ülkelere göre filtreleyebilir veya bir oyun moduna, seviyeye, Etkinliğe vb. göre klasman içinde belli bir loncayı arayabilirsin.

Her loncanın bir adı ve tanıtımı vardır. En çok hoşuna gideni seç. Loncaların birçoğu, başvuranlarından en az belli bir seviyeye ulaşmış olmalarını ister. Bu seviyede değilsen, hiç boşuna başvuruda bulunma.

Ayrıca, en etkin loncaları görmek, her lonca hakkında daha detaylı bir açıklama elde etmek için Sunumlar ve üye alımlar bölümüne de gidebilirsin.

Kararını verdiysen, loncanın adının üzerine tıkla. Böylece loncanın “Ana sayfa” sekmesine ulaşırsın, “Üyeler” sekmesinde loncanın başvuranlar listesinde yer alabilmek için “Bu loncaya başvur” üzerine tıklaman yeterli.

Bir loncadan nasıl çıkabilirim?

Bir loncadan ayrılmak için, loncanın üçüncü sekmesi olan "Seçenekler” üzerine ve ardından “Loncadan ayrıl” üzerine tıklaman yeterlidir.

Kendi loncamı kurmak istiyorum! Ne yapmalıyım?

Bir lonca kurabilmek için, 10. seviyeye erişmen gerekir.
Ancak, 5. seviyeden itibaren bir loncaya katılabilirsin.

Ancak hiçbir loncaya bağlı olmaman veya hiçbir loncaya giriş talebinde bulunmamış olman koşulu ile yeni bir lonca kurabilirsin (bu bilgi, profilin üzerinde, sayfanın sağ üst kısmından, rumuzun üzerine tıklanarak kontrol edilebilir).

Bu koşullara uyuyorsan, çok kolay bir şekilde lonca kurabilirsin:

1. Ekranının sol üst köşesinde bulunan pencereden, derecen altında bulunan "Loncamı kur" üzerine tıkla,
2. Loncana bir ad seç (loncanın adı forum içinde sayılan yönetim kurallarına uygun ve bağımsız olmalıdır),
3. Loncan için bir açıklama yaz,
4. “Loncamı kur” üzerine tıkla.

Bir lonca, ücretsiz olarak oluşturulur ve sahip olabileceği üye sayısı 750 oyuncu ile sınırlandırılmıştır.
Ancak loncanın kuruluşunu takiben 3 günün sonunda en az 4 üyesinin olması gerekir. Aksi halde otomatik olarak silinir.

Loncan kurulduktan sonra, yönetim ekibi tarafından onaylanmalıdır. Bu nedenle, forumun Tanıtımlar ve üye alımı bölümünden bulabileceğin lonca kurma kurallarını incelemeni tavsiye ediyoruz.

Kurmayı denediğim lonca kabul edilmedi! Neden?

Bir loncanın kurulabilmesi için yönetim ekibi tarafından onaylanması gerekir.
Bu da biraz zaman alabilir.
İşte, loncanın bir moderatör tarafından kabul edilmemesinin nedenleri:

Hakaret içeren içerik veya tanıtım.

Loncanın tanıtımı boş veya sadece standart olarak girilen cümleyi içeriyor.
Bu, loncanın açıklamasına ayrılmış bölüme hiçbir bilgi girilmediğini ifade eder. Tanıtım kısmında yalnızca "Benim harika loncam..." görüntülenir. Bu cümleyi “Benim yarattığım harika loncam” veya “Benim harika loncam en iyisi”, “Benim harika loncam en iyisi olacak” şeklinde tamamlamaktan kaçın.
Loncan için yapacağın açıklama ne kadar zengin olursa, loncan kendilerine bir lonca arayan, kararsız oyuncular tarafından o kadar çekici olacaktır.
Aşağıdaki noktaları yazabilirsin:
Lonca için kısa bir geçmiş,
Sunduğun imkanlar (hareketli bir forum, çekilişler, turnuvalar vb.)
Başvuruda bulunmak için sahip olunması gereken minimum koşullar (minimum seviye, minimum katılım sayısı, forumda kullanılan dil vb.)

Aşırı sayıda özel karakter mevcut.
Loncanın adını veya tanıtımını semboller kullanarak (>, ?, @ vb.) aşırı derecede süslemene gerek yok.

Dini, politik, genel açıdan yasa dışı içerik.

Teröre veya diktatör rejimlere övgüler.

Biyografilerinde “Yalnızca belli bir uyruktan olanlar kabul edilir” gibi bir cümle bulunan, üstü kapalı bir şekilde, yalnızca belli bir ülkeden veya bölgeden olanları kabul eden loncalar.

- Adları içinde “milliyetçi veya milliyetçi olmayan bir şeyler" bulunan, tüm başvuruların kabul edilmediklerini belirtmeyen loncalar da geri çevrilecektir.
Örnek: “French Rangers” (Eğer açıklamasında tüm başvuruların kabul edildiği belirtilmiyorsa, lonca geri çevrilir).
Sonuç olarak, adında “vatanseverler birliği” veya bu tarzda ifadelerin kullanıldığı loncalar da geri çevrilecektir.

Milliyetçi, siyasi, dini içerikler tamamıyla yasaktır. Elbette, bir loncanın başlıca çekiciliğinin forumu olduğunun bilincindeyiz; iletişimin sağlanabilmesi için, oyuncuların aynı dili konuşmaları gerekir.
Bu nedenle, bir loncanın açıklamasında:

YALNIZCA X için (uyruk, bölge, şehir, mahalle) olanlar KABUL EDİLMEZ.
Forum dili: X,Y veya Z olanlar kabul edilir.

Bu kurallara uymazsan, loncan kabul edilmez.

Eğer bu kurallara uyduğunu düşünüyor ve loncanın neden kabul edilmediğini halen anlayamıyorsan, kurmayı arzuladığın loncanın tam adı ve açıklaması ile müşteri destek birimine bir mesaj gönder.

Loncam silindi!!!!!! Bunu neden yaptınız?

Hatırlarsan, loncanı kurmanı takiben 3 gün içinde 4 üye toplayamazsan loncanın otomatik olarak silineceğini daha önce söylemiştik.

Loncaları, Genel Kullanım Kurallarının ihlali veya daha önce belirtilen yasaklamalara uyulmaması hallerinde olduğu gibi, çok olağanüstü bir durum olmadıkça asla silmiyoruz.

Lonca kurucusunun yetkileri veya görevleri nelerdir?

Kurucular şunları yapabilirler:

Loncanın bir üyesini yönetici olarak atamak (üyeler listesine git, bir oyuncunun üzerine tıkla, ardından oyuncunun mini menüsünde yöneticiye dönüştürülmesi için ilgili seçeneği göreceksin).
Loncaya katılmayı arzulayan oyuncuların adaylıklarını kabul etmek (başvuruda bulunanları loncanın üyeler listesinin üst kısmındaki bölümde görebilirsin).
Loncanın forumundaki konuları silmek (bir konuya girildiğinde, sağ üst kısımda).
Forumun üst kısmındaki önemli konuları bloke etmek.
Loncaya ait bilgileri düzenlemek (tanım, avatar vb.)
Loncanın oyunun farklı modlarında sınıflandırılabilmesi için lonca şampiyonlarını seçmek.
Loncayı kapatmak.

Yöneticinin yetkileri veya yapabilecekleri nelerdir?

Loncanın yöneticileri, şu ikisi dışında, kurucu ile aynı yetkilere sahiptirler:

Loncanın yöneticileri loncayı kapatamaz veya lonca şampiyonlarını belirleyemezler.
Sadece kurucu, kendi yerine geçecek başka bir kurucu tayin edebilir ve lonca için şampiyon seçebilir.

Loncandaki oyunculardan birini yönetici yapman ve söz konusu oyuncunun senin rızan olmayan bir eylemde bulunması durumunda (forum konularının silinmesi, oyuncuların loncadan atılmaları vb.), kaybolan bilgilerin kurtarılamayacaklarını hatırlatırız.
Bu nedenle lonca kurucularına, yöneticileri dikkatli seçmelerini öneriyoruz.

Loncamın yaşamöyküsünü nasıl değiştirebilirim?

Bazen bir loncanın açıklaması alelacele yazılır ve anlaşılmaz kısımlar içerebilir. Bazen de, lonca gelişir, yeni kurallar benimser veya yaşamöyküsünde değişikliklere gider; Bu durumda açıklama kısmında da düzenleme yapılması gerekir.

Bu basit bir işlemdir: Loncanın “Ana sayfa”’ sekmesine git, ardından “Düzenle” üzerine tıkla. Yeni metni yaz ve ardından “Kaydet” üzerine tıkla.

Loncamdan birine yöneticilik görevini verdim ve bana sormadan birçok kişiyi loncadan attı. Ne yapabilirim?

Yöneticilerin güvenilir kişiler olmaması yüzünden birçok lonca dağılmıştır. Loncana giren ve yönetici olmayı arzu eden bir çömeze güvenme. Yönetici seçildikten sonra loncanın yarısından fazla üyesini sadece zevk olsun diye atabilir ve bundan dolayı hiçbir şekilde de cezalandırılamaz.

Bunun için temkinli ve sağduyulu olmaktan başka yapılacak bir şey yok: Bir lonca kuruyorsan, olan biten senin sorumluluğundadır.

Bir lonca kurucusuyum ve loncamı terk etmeyi arzuluyorum. Ne yapmam gerekir?

Umutlarını bağladığın lonca ilerleme kaydetmiyorsa veya yorulduysan veya artık oynayacak zamanın yoksam sunulan birçok seçenekten birini uygulayabilirsin:

“Loncam fena değil, ama kurucu olmaktan sıkıldım”.

Her şeyden önce yöneticilerine danış. Loncayı devam ettirmeyi arzu ediyorlarsa, lonca için yeni bir kurucu atayabilirsin. Yöneticinin adı üzerine tıkla: Mini menü açılır, bu menü içinde yöneticiyi kurucuya dönüştürmen için sunulan seçeneği göreceksin.

“Loncayı kapatmak istiyorum; hiçbir faaliyeti olmayan ölü bir lonca haline geldi.”

Loncanı kapatmak için, buton üzerine tıklaman yeterli. Bu butonu “Seçenekler” sekmesinde bulabilirsin.
Yine de hiçbir yöneticinin aktif olmadığını kontrol etmen gerekir; aksi halde kızabilirler. Şaşırmamaları ve yanlış anlamamaları için, loncanın üyelerine önceden haber ver.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)