Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Ön Ödemeli Kart Nedir ve Nasıl Kullanılır Her Türlü Bilgi ve Yardım

uygaruygar

Üye
Galatasaray
Kayıtlı Üye
1)Ön ödemeli kart nedir ?

Ön ödemeli kart sizin veya baskasinin para yükleyebildigi bir ödeme kartidir. Daha sonra bu karti fatura ödemek, magazalarda, telefondan veya internet üzerinden alisveris yapmak için kullanabilirsiniz. Çok kolay ve paradan daha kullanisli ve güvenli. Kayip veya çalinan kart bloke edilir ve bakiyesi yerine verilecek bir kart’a transfer edilir.

Yani bu bildiğiniz bir kredi kartıdır.Ama içine parayı siz yüklüyorsunuz.Hiçbir takdirde bir bankada hesabı yoktur.Ve ayrıyetten bu kartları dışarıda (anlaşmalarının geçtiği) heryerde kullanabilirsiniz.

Ön ödemeli kartlar hakkında bilgi:

-Bu kartı kullanabilmek için 18 yaşında olmanıza gerek yoktur.

-Herhangi bir kimlik bilgisi paylaşmadan internette güvenli alışveriş olanağı sunar.

-Herhangi bir kontrat imzalamanıza gerek yoktur.

-Taksit sistemi yoktur.

Ülkemizde bu desteği sunan benim bildiğim kadarıyla sadece 2 marka var.Bunlar ;

1)ininal
2)PayByMe

1)ininal

ininal ING Bank ile Mastercard ortaklığı ile çıkmış bir kattır.

Site:

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Bu mastercard'ın bir ön ödemeli kartıdır.Bu kartı
,
,
,
noktalarından satın alabilirsiniz ve karta para yükletebilirsiniz.

Yapıcağınız şey bu şubelerden birine gidip ordaki görevliye ön ödemeli kart (ininal kart) istediğinizi söylemeniz.Bu takdirde 5 lira karşılığında bu kartı alabileceksiniz.

-Kart ücreti olarak 5 lira vermeniz zorunludur.

-İlk yüklemede en az 25 lira yüklemek zorunludur.

-Yükleme yaparken

-Kartta para olduğu takdirde kart her ay bakiyeden 1 lira düşecektir.Para olmadığı takdirde para yüklediğiniz zaman 1 lira çekecektir.Ama mesela ben kartı aldım içindeki para bitti 2 ay sonra yükleyince 2 lira çekmeyecek.Yani bu 1 liraların sonraki aya devretme gibi bir durumu yok.Kartta para varya çeker yoksa çekmez.

-25, 50, 75, 100, 150, 200, 250, 300 TL seçenekleriyle bakiye yükleyebileceğiniz ininal Kart ile sınırsız avantajlardan faydalanabilirsiniz.(Sadece bu tutarda para yükleyebilirsiniz.)

-Herhangi bir mastercard logosu gördüğünüz mağazada bu kartlar geçerlidir.

ininal Kartı Aldım Ama Çalışmıyor ?

Kartınızı aldığınız zaman kart aktif olmaz sizin internet sitesine girip aktif etmeniz gerekir.

Ya burdan "Kart İşlemlerim"e girebilirsiniz yada

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

bu linke tıklayarak girebilirsiniz.(Değişen bir şey yok)

Devamında "Kartınızı Tanımlayın"

Ardından kart numaranızı ve telefon numaranızı yazıp kartı kaydettiğiniz anda kart aktif olacaktır.

Burdan ise kart işlemlerinize bakabilirsiniz

1)Kart Numarası
2)Son Kullanma Tarihi
3)CVC2 Kodu

Hangi sitelerde kullanılır:

Burada bir çok alternatif mevcut.Buradan bakabilirsiniz.

2)PayByMe

PayByMe kart DenizBank ile Visa ortaklı ile çıkmış bir karttır.

Site:

Bu kartı şuanlık olmak üzere sadece internet sitesi üzerinden sipariş edebilirsiniz.Bu kartın hiçbir ücreti yoktur.Bir kargo bedeli yoktur.Almak için

bu adresteki bilgileri doldurmanız gerekmektedir.Yükleme yapmak için ise DenizBank ATM'leriden yükleyebilirsiniz.Bu kart normal kredi kartı gibi değildir 13 haneli bir PID kodu vardır.Kartsız işlem ile bu kodu girerek para yükleyebilirsiniz.

-Hiçbir kart ücreti yoktur.

-Visa logosunun geçtiği bütün mağazalarda geçmektedir.

-İstediğiniz miktarda para yükleyebilirisiniz.

-PayByMe PID kodu ile çalıştığı için sadece PayByMe logosunun olduğu internet sitelerinde geçerlidir.

Sitesinden bir alıntı:

PaybyMe anlaşmalı tüm süpermarket/marketlerden* bakiye yükleyebilirsiniz. Ayrıca PaybyMe logosu gördüğünüz tüm online sitelerin de PaybyMe Kart'ınız için birer dolum noktası olduğunu unutmayınız.
* Çok yakında kart dağıtım ve bakiye yükleme için anlaşmalı mağaza listemizi, sitemizden ve facebook sayfamızdan duyuracağız.

Yakın zamanda ininal kart aldım Migros'dan Google Play,Apple Store ve Stream'den faydalanabildim ama mağlesef şuanlık PayByMe ile bunlardan alışveriş yapmak mümkün değil.Stream için görüştüklerini bildirdiler suanlık.Yani demek gerekirse şuan için ininal daha önde çünkü çoğu sitede geçiyor.PayByMe ise çok az sitede geçiyor.Ama PayByMe oyuncular için çıkmış bir kart olduğu için ilerki zamanlarda yeni kampanyalar çıkartabilir.

Ben bir kaç arama yaptım ön ödemeli kartları anlatan bir konu bulamadım

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)