Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

“Yalçın’ı kampa getirebiliriz”

Kanatayak

Fahri Üye
Fahri Üye
Beşiktaş Kulübü Futbol Genel Direktörü Önder Özen,
Beşiktaş’ın Almanya kampında basın toplantısı
düzenledi.
İşte Özen’in yaptığı önemli açıklamalar:
-KAMP BİLGİLENDİRMESİ-
“6 Temmuz Pazar günü saat 18:00 da Almanya 4.lig
takımlarından SC Veri, 9 Temmuz Çarşamba günü de SV
Rödinghausen Takımı ile oynayıp 10 Temmuz’da buradaki
kampı bitireceğiz. 13 Temmuz Pazar günü kafile
Manchster’a geçecek. Daha sonra Leeds yakınlarındaki İngiltere Futbol Federasyonu’nun kamp bölgesine
varacağız ve 2. Etap başlayacak. 15 Temmuz da Wigan ile oynayacağız. 18 Temmuz’da Nyon’da Şampiyonlar Ligi
kura çekimi olacak. 19 Temmuz Cumartesi günü Belçika 1.Lig takımlarından KV Oostende ile oynayacağız. 21
Temmuz Pazartesi Notss Country, 24 Temmuz Perşembe günü Mainz ile son maçımızı oynadıktan sonra 24
Temmuz’da takım İstanbul’da olacak” dedi.
-FENERBAHÇE VE CHELSEA İLE TURNUVA YAPACAĞIZ-
“Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu’nda Chelsea, Fenerbahçe ve Kuveyt Milli Takımı’nın da katıalcağı 4 takım arasında
60 dakika turnuvası oynanacak. Kuveyt Milli Takımı’nın olmaması durumunda üçlü turnuva gerçekleştireceğiz“
dedi.
-MOTTA, SAĞLIK KONTROLLERİNİN ARDINDAN KAMPA KATILACAK-
“Kampta 24 oyuncu var. Perşembe günü Motta’nın sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra kampa katılacak. Atiba,
bugün öğleden sonra gelecek. Tolga Zengin, Perşembe günü öğleden sonra kampa katılacak ve kamp kadrosu
transferler dışında son şeklini alacak” dedi.
-MOTTA’DAN 1,4 MİLYON EURO KAR YAPTIK-
“Birinci transfer dönemi sona erene kadar stoper, ofansif orta saha ve orta sahanın sağına oyuncular alınacak.
Onlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Motta’nın satın alma opsiyonu 2.5 Milyon Euro idi ve 1.1 Milyon Euro
üzerinde anlaşıldı. Yarın sabah saatlerinde Motta sağlık kontrolüne girecek ve kampa hareket edecek. 15
Haziran’dan bu yana 1.4 Milyon Euro gibi bir kar yapıldı. Bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor” dedi.
-GEÇEN SEZON Kİ ÇALIŞMA PLANI-
“Benim profesyonel bir iş saham var. Yönetim Kurulu’ndaki bütün yöneticilerinin çalışanı durumundayım. Onlar
yöneticiler. Hepsine karşı sorumluluklarım var. Geçtiğimiz sezon başkana bağlı profesyonel çalışan bendim.
Transfer Komitesi Başkanımız Deniz Atalay’ın bir çok transfer aşamasında emeği vardır. Sayın Ahmet Kavalcı
bizim ile beraberdi. Takımın bütün kamp organizasyonunda bulundu ve bir çok gün Ümraniye’de bizimle oldu.
Onunla ayrı bir çalışmamız vardı. Erdal Torunoğulları yurt dışındaki transferlerin bir parçası oldu. Ona karşı da
sorumluluklarım vardı. Bu sezon nasıl bir yapılanma olacak bilmiyorum. Sayın Ahmet Nur Çebi ve başkanla her
gün konuşuyorum. Bu zamanlarda bilgilerimizi paylaşıyoruz. Hangi yönetici ile çalışacağımız yönetim kurulu
tarafından tespit edilir ve biz çalışırız. Benim amacım sanıldığının, yazıldığının aksine mümkün olabildiğince
uyumlu çalışmaktır. Sayın Ahmet Kavalcı benim için sadece yönetici olarak değil, insanlığından çok etkilendiğim
bir agabeyim ve büyüğümdür. Kendisini tanımaktan dolayı çok mutluyum. Son derece pozitif bir karakterdir.
Futbolcunun her derdine koşan büyüğümüz, ağabeyimizdir. Olumlu yönde iş için tartışmalarımız da oldu. Kampa
sayın Mete Vardar ile beraber geldik. Sayın Mete Vardar da Beşiktaş Kulübü’nün uzun süredir içinde olan bir
yöneticimiz. Özellikle altyapıdaki sorunları iyi bilen, alt yapıdan üst yapıya oyuncu çıkarırken yaşanan sorunları
bilen bir yöneticimiz. Birlikte çalışacağız. Uyumlu bir çalışma ortamı olacağından herhangi bir şüphem yok.
Sayın Mete Vardar, güler yüzlü bir insandır. Bu alanda şanslıyız” dedi.
-BILIC İLE SESİMİZİ YÜKSELTEREK TARTIŞTIK-
“Bilic, benim seçimim. Pişman da olmadım. Geçtğimiz sezon 1 yıl beraber geçirdik. Futbol Direktörlüğü benim
için de kulüp için de ülkemiz için de yeni bir kavramdır. Bunun okulda bir eğitimi yok. Dolayısıyla bir tarz
oluşturmak istedim. Ben teknik adamlık yaptım ve yöneticinin soyunma odasına girmesi beni rahatsız etti. Bir
yöneticinin antrenman sahasına gelip, taktik vermesi beni hep rahatsız etti. Türkiye’de 15.000 teknik adamın
700′ü çalışıyor ve hepsi bu konulardan rahatsız olmuştur. Bilic ile her konuda aynı fikirde olamayız. Devre
arasında kendisine bir planlama raporu verdim. Bu göz yanılıyor olabilir, ama farklı bir gözdür. Kendi antrenör
ekibi içerisinde de gözler var. Son derece makul bir paylaşım oldu ve devre arasında sonuçlarını aldık. Sezon
sonuna kadar da hiçbir müdahalem olmadı. Bu alanı ona bıraktım. Sezon 24 Mayıs’ta bitti. Sabah 09:00 dan
akşam 22:00’a kadar Bilic ile birlikte çalışıp tartıştık ve bazen de sesimizi yükselterek tartıştık. Antrenör ekibi,
antrenman planı, transferlerle ilgili fikir ayrılıklarımız elbette var. Transfer döneminde de üzerinde
anlaşamadığımız oyuncular tabii ki var. Kavga, küslük kesinlikle yoktur. Ben küs kalabilirim, Bilic küs kalabilen
bir insan değil. Aramızda zaman zaman fikir ayrılıkları olmak ile beraber kesinlikle iletişimsizlik söz konusu
değildir”
-TEKNİK EKİBE GÜVENMESEM GÖREVDEN ALIRIM-
“Antrenörlerin tarzları vardır, inandığı bir ekip vardır. Bilic’in kendi ekibine inanıyorum. Ben de onlara
inanıyorum. İnanmasam görevden alırım. Benim de inandığım antrenörler. Bununla beraber iki isimi ortaya
attım. Bizim bireysel gelişim açısından oyuncularımızın desteğe ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Bazen “Kerim
Frei içeri doğru oynuyor” deniliyor. Ben de o zaman “çizgiye doğru oynamayı öğretmeliyiz” diyorum. O sebeple
Beşiktaş’ta oynamış, gösterme beceresi olan bir teknik adam olsun istedim. Bunu hoca ile paylaştım. Düşündü ve
ekip ile devam etmek istediğini söyledi. Ben de ona; “takım ve sevk iradesinde yüzde yüz olabileceğimize
inanıyor musun” dedim? O da “evet” dedi. Bu konuyu kapattık” dedi.
-UÇAKTA MENAJER GÖRMEK BENİ RAHATSIZ EDİYOR-
“Futbolun 6 tane önemli unsuru vardır. Beşiktaş’ta göreve başladıktan sonra bunun 7 olduğunu gördüm.
Maalesef 1.unsurun menajerler olduğunu gördüm. Benim ailem 20 yaşına kadar beraber yaşadığım ailem.
Ticareti, hırsızlığa eş tutan bir kültür ile büyüdük. Mantık olarak böyle büyütüldüm. İşin ticari tarafı beni hep
rahatsız ediyor ve korkutuyor. O sebeple değerli yöneticilerimize transfer operasyonunda bulunmalarını istedim.
Bütün transferlerimizde yöneticilerimiz operasyonunun içerisinde bulundu. Uçakta menajer görmek beni rahatsız
ediyor. Ölmeyeceğimi bilsem uçaktan atlarım. Otelde menajer görmek beni rahatsız ediyor. Yöneticilerin büyük
çoğunluğunu da rahatsız ediyor. Fakat futbol bir iştir. Bu işin önemli parçası menajerlerdir. Bazı ligler var.
Menajerler istediği oyuncuyu istediği yere koyabiliyor. Menajerler beni ürkütüyor ama bu işin içerisindeler. Bilic,
kendi ülkesinde 20 yaşında uluslar arası bir futbolcu oldu. İngiltere’ye transfer yaptı. Saygın bir sporculuk
kariyeri var. Almanya’da futbol oynadı. Hırvat Milli Takımı’nı çalıştırdı. Bir saygınlığı var. Bunu unutmayalım.
Sporcular iyi paralar kazanırlar. Genelde de tokturlar. Kendi kontratlarında zaten yüklü rakamlar vardır. Bilic’in
de böyle bir eylemi yok. İş çabuk olsun diye Bilic’in bu konuda yardım istediği insanlar olmuştur. Biz de kulüp
olarak bazı menajerlerden yardım istiyoruz. Hocanın menajerlerle ilişkileri arasındaki sözlerinize istinaden
hocanın kendi menajeri ile 1 tane transfer yapıldı. Bu konunun daha fazla gündeme getirilmesini doğru
bulmuyorum. Uluslar arası bir teknik adam hakkında bu haberlerin çıkması beni rahatsız ediyor. Üzgünüm”
dedi.
-TEKLİFİMİZİ KABUL EDERLERSE LANZINI’Yİ ALIRIZ-
“Buraya gelirken Semih beye korktuğumu söyledim. İlk gün karşılaştığım şeyi hatırlıyorum. Taraftarlar haklı
olarak transfer bekliyor. Biz de bekliyoruz. Motta’nın hikayesini anlattım. Motta’dan zaman kaybettik ama 1.4
Milyon Euro para kazandık. Havalı bir transfer geldiğinde taraftara moral verir. Ona hepimizin ihtiyacı var. Bu
gerçek. Sırf bu havayı yaşayalım diye fazla para veremeyiz. Gelir kalemleri ile gider kalemleri arasında fark var.
Bunu dengelememiz lazım. Lanzini için bir rakam yazıyor. “Verirseniz alırsınız” diyorlar. Bugün “bravo başkan
Lanzini’yi getirdin” diye alkışlayan kişiler 2 yıl sonra Mali Kongre’de “ne yaptın başkan” diyebilirler. Transferle
hava atılmaz. Geçen sene bir rakam harcamışız. Fernandes, L.Moskova’ya gitti. Artık başka kulübün futbolcusu
olduğu için örnek verebilirim. Ya Manuel Fernandes ile aynı maliyette daha yüksek futbolcu alabilirsiniz ya da
maliyeti az ondan kaliteli bir oyuncu alabilirsiniz. Bunu tutturmak zorundayız. Teklifimizi kabul ederlerse
Lanzini’yi alırız. Kabul etmezlerse almayız. Birine daha teklif yaptık, bekliyoruz. O basında duyulmadı.
Bekliyoruz” dedi.
-PERŞEMBE GÜNÜ BİR FORVETLE İMZA NOKTASINA GELİYORUZ-
“Mitroglou santrafor pozisyonundaki bir çok görüştüğümüz oyuncudan bir tanesi. Diğer oyuncularla da görüşme
devam ediyor. Perşembe günü santrafor noktasında görüştüğümüz oyunculardan bir tanesi ile imza noktasına
geliyoruz. Moledo için artık Rusya’dan oyuncu çıkarmamız zor. Dolayısıyla Moledo olmayabilir. 1 stoper oyuncu
alınacak. Yalçın da bunlardan bir tanesi. Değerli bir oyuncudur. Sivok hakkında takıma katılmaması konusunda
bir düşüncemiz olmadı” dedi.
-TORAMAN, SEZER VE GÖKHAN KONUSU-
“Bilic’e 24 Mayıs’ta kendisine beraber çalışmasını istediği ve istemediği oyuncular hakkında son soruyu sordum.
Bana verdiği liste var. O listedeki oyuncular bugün kampta olan oyuncular. Hoca Toraman, Sezer ve Gökhan ile
çalışmak isteseydi, onlar burada olurdu. Bu teknik bir karar. Ceza bitti” dedi.
-ENERAMO, NEDEN KADRODA YOK?-
“Eneramo neden kadroda yok? Hoca oyuncuyu istedi, geçtiğimiz sezon 4 tane santrafor ile oynadık ve Eneramo
forma şansı bulamadığı için mutsuzdu. Sezon arası kiraya verildi. Bu sezonda kampa götürülmedi. Hoca böyle
uygun gördü” dedi.
-ŞARTLAR OLUŞURSA GÖKHAN TÖRE DÜŞÜNÜLÜR-
“Gökhan Töre ile devam etmek istiyoruz. Bu transferi zorlaştıran rakamlarla ilgili çok faktör var. Bu sebeple o
pozisyonda bir çok alternatif ile temas halindeyiz. Şartlar oluşursa Gökhan Töre düşünülür” dedi.
-TRABZONSPOR BİZİM VERDİĞİMİZ RAKAMLARI…-
“Olcan konusunda Trabzonspor Kulübü ile görüşmeleri yaptık. Bizim verdiğimiz rakamları beğenmediler ki
Galatasaray’a oyuncuyu verdiler. Galatasaray ve Olcan’a başarılar diliyorum” dedi.
-YALÇIN’I KAMPA GETİREBİLİRİZ-
“Her profesyonel oyuncu bizim için saygındır. Yalçın da son derece değerli bir oyuncu. Geçen sene Kasımpaşa’da
kaptanlık yaptı ve bir çok maçta başarılı oldu. Bizim için de değerli. Bizim arkadaşlarımızın Yalçın ve menajeri ile
görüşmesi devam ediyor. Sonuç alınırsa Yalçın’ı kampa getirebiliriz” dedi.
-LESCOTT’UN AİLESİ İNGİLTERE’DE DEVAM ETMEK İSTEDİ-
“Lescot ile alakalı bir çok görüşmeler yapıldı. Belli bir noktaya geldik. Ailesi İngiltere’de devam etmeyi istedi.
Daha sonra ailesi tavrı değiştirdikten sonra biz tercihlerimizi değiştirdik. Dolayısıyla bu transfer gerçekleşmedi”
dedi.
-BAŞKANA GÖREVİ BIRAKABİLECEĞİMİ SÖYLEDİM-
“24 Mayıs’ta Başkana ayrılabileceğimi söylemiştim, başkan benimle devam etmek istedi”
-ARJANTİN-BREZİLYA FİNALİ OLURSA…-
“Dünya Kupas’ında Arjantin-Brezilya finali olursa görkemli bir maç olacaktır. Ama Brezilya finali
oynayamayacakmış gibi gözükmüyor” dedi.
-BAHSEDİLEN KAVGALAR OLMAMIŞTIR-
“Benimle ilgili bugüne kadar yöneticiler konusunda bir çok olumsuz şeyler yazıldı ve yazılacaktır. Kavga ettiğimiz
gün kopar gideriz. Bizim hayatımızda böyle kavgalar olmuyor. Bahsedilen kavgalar olmamıştır. İki tane oğlum
var, spor okuluna gidip, gelirler. Üzerindeki formalara bakmam. Kulüpleri kendileri seçerler. Onlara bu konuda
karışmam” diyerek sözlerini tamamladı.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)