Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

[ANLATIM] MoveObject [Lbıg]

YaSa22

Fahri Üye
Fahri Üye
Arkadaşlar öncelikle anlatım 0 bana aittir. Başka forumlarla ismim geçmese de alıntıdır yazmanız benim için yeter. Amatör bir anlatım olabilir ancak ben acemiyken MoveObject hakkında hep takılırdım. Sonunda bu konuda kendimi geliştirdim ve bilgilerimi size sunuyorum. Anlatımların hepsi kendi bildiğim ve kendi dilimdedir.

MOVE OBJECT NEDİR?
MoveObject, SA-MP ta bulunan sonradan eklenmiş herhangi bir objeyi bir komutla hareket ettirmektir. Bu sadece komutla değil, belirli bir işaretin üstüne gelince şifre isteyerek te yapılabilir. Bu tamamen Pawn Coder ve Mappere kalmıştır

MOVE OBJECT İ KİMLER-NASIL YAPAR?
Move Object yapmak için bir Pawndan anlayan kişi, bir de Mapper lazımdır. Mapper, 2 tane obje koyar. Pawn Coder ise objenin yerini bularak objelerden birini tanıtır.
Örnek:
Kod:
new lbigkapi;

Bu objeyi tanıttıktan sonra ise yapılması gereken, mapperin yaptığı objelerden birini tanıttığımız kodla uyuşturmaktır.
Örnek:
Kod:
lbigkapi=CreateObject(987,2787.24,3881.13,1.90,0.00,0.00,0.00);
Tüm bu şeyleri yapınca ise ana noktaya geliyoruz. Burada işi tamamen Pawn cı yapıyor. Artık objenin ana komutunu ayarladık. Artık belirli bir komut vererek o komutu yazdığımızda 2. objenin yerine gitmesini sağlayacağız.
Kod:
if (strcmp(cmdtext, "/evlbigac", true)==0)
{MoveObject(lbigkapi,2787.72,3880.86,-5.09,4);if(IsPlayerLAdmin(playerid) <1 && !IsPlayerAdmin(playerid)) return 1; SendClientMessage(playerid, COLOR_ORANGE,"EV KAPISI ACILIYOR"); return 1; }
Kod:
if (strcmp(cmdtext, "/evlbigkapa", true)==0){MoveObject(lbigkapi,2787.24,3881.13,1.90,4); if(IsPlayerLAdmin(playerid) <1 && !IsPlayerAdmin(playerid)) return 1;SendClientMessage(playerid, COLOR_ORANGE,"EV KAPISI KAPANIYOR.");
SIKÇA KARŞILAŞILAN HATALAR
Arkadaşlar bunu kendi deneyimlerimden vereceğim.
1- Eğer medit kullanıyorsanız yaptığınız kapıyı döndürmeyin. Yoksa warning verir
2- KomuttaKod:
MoveObject(lbigkapi,2787.24,3881.13,1.90,4
kısmında sondaki 4 kapının açılış hızıdır. Kodları 0 dan elle yazarken unutursanız warning verecektir.
3- Eğer Ladmin includeniz yoksa IsPlayerAdmin hata verir.
4- Renkleri tanıtmazsanız hata verir. Örnek olarak turuncuyu tanıtayım
Kod:
#define COLOR_ORANGE 0xFF9900AA

Ve Move Object tamamlanmıştır.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)