Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Astsubay Meslek Yüksekokulları - Başvuru Koşulları

Hükümdar

Administrator
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.metin2tr.net
GENEL BAŞVURU KOŞULLARI
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
2. Herhangi bir nedenle askerî okullardan çıkmış/çıkarılmamış, sivil okullardan çıkarılmamış olmak.
3. TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde yer alan, Askerî Okullara girecek öğrenci adaylarına ilişkin sağlık kriterlerine sahip olmak.
4. 2011 yılı Haziran döneminde mezun olacak durumda olmak veya dönemine bakılmaksızın 2010 yılında mezun olmak.
5. 2011 Yılı Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) katılmış ve belirlenecek taban puanı almış olmak.
6. Her Kuvvet Komutanlığı için ayrı ayrı hazırlanacak olan 2011 yılı Astsubay Meslek Yüksek Okulu Kılavuzlarında yer alan kaynak okul ve bölümlerden mezun olmak.
7. En fazla 21 yaşında olmak (1990 ve sonrası doğumlu) (yaş düzeltmesi yaptıranların düzeltmeden önceki yaşı dikkate alınır.)
8. Şehit, malul gazi ve muharip gazi çocuklarından belirlenecek baraj puanının %90’ını alanlar, ikinci seçim aşamalarına davet edilecektir. Seçim aşamalarında başarılı olan ve %5 kontenjanına giren adaylar Meslek Yüksek Okuluna girmeye hak kazanacaktır.
9. Kendisinin, annesinin, babasının, kardeşlerinin ve velisinin;
a. Tutum ve davranışları ile yasa dışı, siyasî, yıkıcı, irticaî, bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olması.
b. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevî şahsiyetine gölge düşürmemiş ve askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak fiil ve hareketlerde bulunmamış olması,
c. Topluca tasvip edilmeyen ve uygun görülmeyen kazanç yollarında çalışmamış ve halen çalışmamakta olması,
ç. Devletin şahsiyetine karşıişlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasnii, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tâbii mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç olmak üzere kaçakçılık, resmî ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birinden mahkûmiyetinin bulunmaması,
d. Yapılacak arşiv araştırması ve resmî güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ya da sakıncalı hallerinin bulunmaması.
10. Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş veya ertelenmiş hükümlerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.
11. Nişanlı, evli, dul, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla nikâhsız olarak birlikte yaşamamak.
12. Okula karşı uygun nitelikte sorumlu bir veli göstermek. (18 yaşından büyük olanlar için kefil göstermek)
13. Astsubay Meslek Yüksek Okulları için yapılacak olan sınav, mülakat ve diğer seçim işlemleri sonundaki değerlendirme sıralamasında önceden belirlenen kontenjan içinde bulunmak.
14. “Askerî Okullara Alınan Öğrenciler ile Silâhlı Kuvvetler Hesabına Fakülte ve Yüksek Okullarda Okuyan Öğrenciler İçin Yüklenme Senedi Düzenlenmesine ve Bu Okullardan Çeşitli Sebeplerle Ayrılacak Öğrencilere veya Kefillerine Ödettirilecek Tazminata Dair Yönetmelik’te belirlenen yüklenme ve kefalet senetlerini düzenlemek.
15. Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okuluna belirlenen kontenjan dâhilinde Kara Kuvvetleri Komutanlığına mensup uzman erbaşlardan öğrenci alınacaktır. Uzman erbaş kaynağından başvuracak adayların, yukarıda belirtilen şartlar (yaş, mezuniyet, medeni durumu
hariç) ile K.K.K.lığınca yayımlanacak 2011 Yılı Astsubay MYO Başvuru Kılavuzunda belirtilecek şartlara sahip olmaları durumunda başvuruları kabul edilecek ve sınavlara çağrılacaklardır.
16. Astsubay Meslek Yüksek Okulları seçim aşamalarına katılmak veya bu aşamaların herhangi birinde elenmek/ayrılmak diğer yüksek öğretim programları için kayıt yaptırmaya engel oluşturmamaktadır.
KARA KUVVETLERİ ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU
Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu Balıkesir ilinde bulunmaktadır. Türk Silâhlı Kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu sınıf ve miktarda astsubay yetiştiren parasız yatılı bir askerî yükseköğretim kurumudur. Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulunda, İşletme Yönetimi, Elektrik, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Otomotiv Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojisi, Mekatronik bilim programlarında iki yıl süreli ön lisans eğitimi verilmektedir.
Eğitim öğretim faaliyetleri süresince öğrencilerin ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmaktadır. Başarılı olan öğrenciler eğitim-öğretim görmüş olduğu ilgili programın ön lisans diploması ile birlikte astsubay çavuş olarak mezun edilmekte ve sınıf okulu eğitimi sonrasında kura ile atamaları yapılmaktadır.
Astsubay Meslek Yüksek Okulu mezunu astsubaylara; sağlık, lojman ve askerî sosyal tesislerden faydalanma, OYAK üyeliği gibi birçok sosyal imkân sağlanmaktadır. Onurlu bir geçmişe sahip, gelecek için ümit ve güven veren Türk Kara Kuvvetlerinde; geleceğini yakalamak isteyen gençlerimizi Astsubay Meslek Yüksek Okuluna bekliyoruz.

BAŞVURU BİÇİMİ VE SEÇİMİ AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI
Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu aday adayı olmak isteyenler, 2011 yılı ÖSYS Aday Bilgi Formunun “Askerî okullara girme isteği” alanındaki kutucuğu işaretleyeceklerdir. Ancak bu işaretlemeyi yapmak ön kayıt için yeterli değildir. Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmek isteyen adaylar, ayrıca aşağıdaki internet adresinden 04 Nisan-06 Mayıs 2011 (saat 17.00) tarihine kadar ön kayıt başvurusu yaparak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet üzerinden başvuru yapmayan adaylar, ikinci seçim aşaması sınavlarına çağrılmayacaklardır.
Başvuruda bulunan adaylar mezun oldukları/olacakları okul öğrenim kolu, alan ve bölümleri dikkate alınarak teknik bölümler ve işletme yönetimi bölümü için YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinde aldıkları puanlardan en yüksek olanı esas alınarak sıralanacak ve alınması planlanan aday sayısına bağlı olarak her bilim programı için ayrı ayrı “Öğrenci Seçim Aşamalarına Çağrı Puanı” belirlenecektir.
Belirlenen taban puanları ve bu puanlardan daha yüksek puan alan adayların ikinci seçim aşaması sınavlarına (ön sağlık muayenesi, bedeni yeterlilik sınavı, mülakat) çağrı ile ilgili hususlar ve çağrı tarihleri

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

internet adresinden yayımlanacaktır. (Ayrıca posta ile çağrı yapılmayacaktır.)

Sivil kaynaktan alınacak öğrenci kontenjanına ilave olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığına mensup uzman erbaşlardan da K.K.Astsubay Meslek Yüksek Okuluna öğrenci alımı yapılacaktır. Uzman erbaş kaynağından alınacak öğrenciler diğer adaylarla aynı seçim sürecine (diğer adayların yapacağı tüm işlemleri yapacaklardır) tabi olacaklardır. Ancak, söz konusu adayların başvuru şartları ve değerlendirme esaslarındaki faklılıklar yayımlanacak kurum içi yazı ve 04 Nisan-06 Mayıs 2011 tarihleri arasında yayımlanacak başvuru kılavuzunda belirtilecektir.
İnternet adresi :

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

için : (0312) 562 11 11 ve 562 15 08

DENİZ ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU
Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu; Türk Deniz Kuvvetlerinin kara birlikleri, denizaltıları, suüstü gemileri, uçak/helikopterleri, SAT/SAS birliklerinde ve Sahil Güvenlik Komutanlığının sahil güvenlik botları, uçak/helikopterleri ile kara birliklerinde görev yapacak astsubayları yetiştirmek üzere eğitim-öğretim veren bir kurumdur.
Eğitim ve Öğretim süresi ön lisans düzeyinde 2 (İki) yıl olup öğrencilerin ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmaktadır.
Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulunda; Deniz Ulaştırma ve İşletme, Elektronik Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı ve İşletme Yönetimi programları Altınova/YALOVA’da, Gemi Makineleri İşletme ve Elektrik programları ise Derince/KOCAELİ’de verilmektedir.
Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine aldıkları eğitimlere ilave olarak çağdaş Donanmamızın modern gemilerinde temel ve açık deniz eğitimleri verilmektedir. Eğitimler esnasında denizi ve denizciliği öğrenerek yurt içi ve yurt dışı limanları ziyaret etmeleri, ülkemizi ve dünyayı tanımaları sağlanmaktadır.
Bu seçkin eğitimi tamamlayan öğrenciler astsubay çavuş rütbesi ile mezun oldukları gün maaş almaya hak kazanmakta, kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları aile bireyleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin sağladığı sosyal, sağlık, OYAK üyeliği ve lojman gibi olanaklardan faydalanma hakkına sahip olmaktadır.
1890 yılından bu yana deniz astsubayı yetiştiren Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulunda eğitim görmek, ülkemiz ve dünya denizlerinin altı, üstü ve semalarında onurla bayrağımızı dalgalandıran şanlı bahriyeliler arasına katılmak isteyen gençler
“ETKİN GÜÇ; DONANMAMIZDA YERİNİZİ ALMAK İÇİN”

ve

adresinden 01 Nisan - 31 Mayıs 2011 tarihleri arasında ön kayıt yaptırınız.

BAŞVURU BİÇİMİ VE SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI
Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu aday adayı olmak isteyenler 2011 yılı ÖSYS Aday Bilgi Formunun “Askeri Okullara Girme İsteği" alanındaki kutucuğu işaretlemelidirler. Ancak bu işaretlemeyi yapmak ön kayıt için yeterli değildir. Buna ilave olarak Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmek isteyen adayların 01 Nisan - 31 Mayıs 2011 tarihleri arasında

ve

internet adresleri vasıtasıyla ön kayıt yapmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden ön kayıt yapmayan adaylar, ikinci seçim aşamaları sınavlarına çağrılmayacaklardır.

Ön kayıt yapabilmek için gerekli evrak/işlemler ile bilahare yapılacak ikinci seçim aşamalarına ilişkin detaylı bilgiler Ocak 2011 ayından itibaren

ve

internet adreslerinde yayınlanacaktır.

Başvuruda bulunan adaylar teknik bölümler için YGS-1 ve YGS-2, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, İşletme Yönetimi ve Gemicilik Dalı programları için YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinden aldıkları puanların en yükseğine göre sıralanacak ve alınması planlanan aday sayısına bağlı olarak “Öğrenci Seçim Aşamalarına Çağrı Puanı” belirlenecektir.
Ayrıntılı bilgi edinmek için ise (0 226) 462 83 10'dan 1594/1595 numaralı telefonlar aranabilir.
Ön kayıt yaptıran adaylardan; Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulunca açıklanacak taban puanın üzerinde alan adaylar

internet adresi vasıtasıyla 02-13 Ağustos 2011 tarihleri arasında yapılacak olan ikinci seçim aşamalarına (ön sağlık muayenesi, bedeni yeterlilik ve görüşme) çağrılacaktır. Ayrıca posta yolu ile bir çağrı yapılmayacak, belge gönderilmeyecektir. İkinci Seçim Aşamaları her aday için 2 gün sürecek olup, İkinci seçim aşama sonuçları

ve

internet adreslerinde ilan edilecek ayrıca posta yolu ile bir duyuru yapılmayacaktır İkinci seçim aşamalarında başarılı olan ve sevk edilecekleri asker hastanelerinden “Askeri Öğrenci Olur” kararı alan adaylar ikinci seçim aşamalarında almış oldukları aday performans puanlarına göre sıralanacak ve kontenjana girenlerin kesin kayıt işlemleri yapılacaktır.

HAVA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU
Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu; Hava Kuvvetleri Komutanlığının astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla ön lisans düzeyinde, Akademik ve Temel Askerlik Eğitimi ile astsubayların Hava Kuvvetleri Komutanlığında görev yapacağı sınıf, branş ve ihtisaslarda eğitim-öğretim veren yatılı bir askeri eğitim öğretim kurumudur. Hava Astsubay Meslek Yüksekokulunda tüm eğitim-öğretim faaliyetleri, 21’inci yüzyılın havacılık bilim ve teknolojisi ile bütünleştirilerek yürütülmektedir.
Bedensel ve zihinsel olarak en mükemmel şekilde yetişmek, Türkiye Cumhuriyeti semalarında, barış ve huzuru sağlamak için yapılan uçuşları desteklemek, zoru başarmak ve geleceği yakalamak istiyorsanız sizleri aramızda görmek istiyoruz.
Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Hava Teknik Okullar Komutanlığı (Gaziemir/İZMİR) bünyesinde konuşlandırılmıştır. Eğitim-öğretim süresi iki yıldır.
İki yıllık eğitim-öğretim süresince, öğrencilerin ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmakta, mezun olan öğrenciler astsubay çavuş rütbesi ile göreve başlamaktadır.

BAŞVURU ŞEKLİ VE SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI

Lise ve dengi okullar arasından belirlenecek kaynak okul türü ile öğrenim kolu, alan veya bölümlerinden 2010 yılında mezun olmuş olmak ya da 2011 yılı geçici kayıt kabullerin yapıldığı tarihe kadar mezun olacak olmak (2010 yılından önce mezun olanlar veya 2011 yılı geçici kayıt kabullerin yapıldığı tarihten sonra mezun olacaklar seçim aşamalarında başarılı olsalar dahi kayıt kabul işlemleri yapılmayacaktır) gerekmektedir.
Yukarıda belirtilen başvuru koşullarını sağlayarak, “Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı” olmak isteyenlerin; 2011 ÖSYS Aday Bilgi Formunun “Askeri Okullara Girme İsteği” alanındaki kutucuğu işaretlemeleri ve Hava Astsubay Meslek Yüksekokuluna 04 Nisan 2011 – 03 Haziran 2011 (saat 12:00) tarihleri arasında, internet üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.
Sadece “Askeri Okullara Girmek İstiyorum” seçeneğini işaretlemek YETERLİ DEĞİLDİR. Başvurunuzun değerlendirmeye alınabilmesi için,

veya

internet adresinden, konu ile ilgili alana girip gerekli bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Söz konusu hanenin Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurusu esnasında işaretlenmemesi halinde, Hava Astsubay Meslek Yüksekokuluna başvurmak için;

veya

internet adresinden, konu ile ilgili alana girip gerekli bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarının açıklanmasından sonra, başvuruda bulunan adaylar için mezun oldukları/olacakları öğrenim kolu, alan veya bölümleri dikkate alınarak “YGS-1 ve YGS-2” ile “YGS-5 ve YGS-6” puan türlerinde, öğrenim kolu/alan/bölüm bazında “Seçim Aşamalarına Çağrı Puanı” belirlenecektir.
Belirlenecek çağrı puanlarının üzerinde not alan adayların Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu seçim aşamalarına katılım için çağrı belgeleri ve çağrı tarihleri

internet adresinden yayımlanacaktır (Posta ile çağrı yapılmayacaktır).

Ayrıntılı bilgi

internet adresinden veya 0.232.251 79 29 ile 0.232.251 16 00 (Dahili 4183/4184) numaralı telefonlardan edinilebilir.

JANDARMA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU
Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu; lise ve dengi okul mezunu erkek adaylardan, Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyaç duyduğu miktarda muvazzaf astsubay yetiştiren, ön lisans düzeyinde iki yıl süreli eğitim-öğretim veren, parasız yatılı askerî yükseköğretim kurumudur. İki yıllık eğitim-öğretim süresince, öğrencilerin ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmakta, başarılı olan öğrenciler astsubay çavuş rütbesi ile göreve başlamaktadır.
Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara-Beytepe’de; Jandarma Subay Temel Kursu ve Uzman Jandarma Okulunun da bulunduğu, Jandarma Eğitim Komutanlığı kışlası içerisinde konuşludur.
Gerekli niteliklere sahip jandarma astsubayları, yapılacak sınavlarda başarılı olmaları ve J.Gn.K.lığınca belirlenen kontenjan içerisinde yer almaları halinde verilecek eğitim ve öğretimi müteakip subay olabilmektedir.
Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulundan mezun olan astsubaylara; sağlık, lojman ve askeri sosyal tesislerden faydalanma, OYAK üyeliği gibi birçok sosyal imkân sağlanmaktadır.
BAŞVURU VE SEÇME SINAVLARI AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI
Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna (JAMYO) başvuruda bulunacak adayların, JAMYO başvuru kılavuzunda belirtilen lise ve dengi okullardan (bölüm-alan-kol gözetilmeksizin) 2010 yılında mezun olması veya ikinci aşama seçme sınav başlangıç tarihine kadar mezun olabilecek durumda olması, ayrıca 2011 yılı ÖSYS Aday Bilgi Formunun “Askeri Okullara Girme İsteği” bölümünü işaretlemiş olması zorunludur. JAMYO’ya başvuru için bu işaretlemenin yapılması yeterli olmayıp, adayların 22 Nisan - 22 Mayıs 2011 tarihleri arasında

internet adresinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

JAMYO başvuru işlemleri sonunda J.Gn.K.lığınca YGS-5puan türünde ilân edilecek olan taban puan ve üzerinde puan alan adaylar, Temmuz 2011 ayının ilk haftasında ikinci aşama seçme sınavları olan ön sağlık muayene, fizikî kabiliyet değerlendirme testi ve mülâkata tâbi tutulacaktır. İkinci aşama seçme sınavları ve kesin kayıt ve kabul işlemleri ile ilgili her türlü duyuru

ve

internet adresinde yayımlanacak, adayların adreslerine herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Bu nedenle adayların başvuru kılavuzunda belirtilen tarihler doğrultusunda

ve

internet adresinde yayımlanacak duyuruları takip etmeleri zorunludur. Başvuru koşulları, seçme sınav aşamaları ile diğer bilgiler, internette yayımlanan 2011 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Başvuru ve Seçme Sınavları Kılavuzundan öğrenilebilir.

GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ (GATA) SAĞLIK ASTSUBAY
MESLEK YÜKSEK OKULU

Gülhane Askerî Tıp Akademisi Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu Ankara ilinde bulunmaktadır. Türk Silâhlı Kuvvetlerinin (Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı) ihtiyaç duyduğu miktarda sağlık sınıfı muvazzaf astsubay yetiştiren, GATA Komutanlığı bünyesinde kurulmuş, ön lisans düzeyinde eğitim-öğretim veren, parasız yatılı bir askerî yükseköğretim kurumudur.

Gülhane Askerî Tıp Akademisi Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu iki yıl süre ile sadece Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği (Paramedik) programında ön lisans eğitimi vermektedir. Eğitim-öğretim faaliyetleri süresince öğrencilerin ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmaktadır.

Başarılı olan öğrenciler, eğitim-öğretim görmüş olduğu Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Programının (Paramedik) ön lisans diploması ile birlikte astsubay çavuş olarak mezun edilmektedir.

Gülhane Askerî Tıp Akademisi Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu mezunu astsubaylara; sağlık, lojman ve askerî sosyal tesislerden faydalanma, OYAK üyeliği, yurt içi ve yurt dışı kurslar, geçici yurt dışı görevler gibi birçok imkân sağlanmaktadır.

BAŞVURU BİÇİMİ VE SEÇİMİ AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI

Gülhane Askerî Tıp Akademisi Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu aday adayı olmak isteyenler, 2011 yılı ÖSYS Aday Bilgi Formunun “Askerî okullara girme isteği” alanındaki kutucuğu işaretleyeceklerdir. Ancak bu işaretlemeyi yapmak ön kayıt için yeterli değildir. Gülhane Askerî Tıp Akademisi Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmek isteyen adaylar, ayrıca aşağıdaki internet adresinden 04 Nisan-06 Mayıs 2011 (saat 17.00) tarihine kadar ön kayıt başvurusu yaparak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet üzerinden başvuru yapmayan adaylar, ikinci seçim aşaması sınavlarına çağrılmayacaklardır.
Başvuruda bulunan adaylar mezun oldukları/olacakları okul öğrenim kolu, alan ve bölümleri dikkate alınarak YGS-1 ve YGS-2 puan türlerinde aldıkları puanlardan en yüksek olanı esas alınarak sıralanacak ve alınması planlanan aday sayısına bağlı olarak “Öğrenci Seçim Aşamalarına Çağrı Puanı” belirlenecektir.
Belirlenen taban puanları ve bu puanlardan daha yüksek puan alan adayların ikinci seçim aşaması sınavlarına (ön sağlık muayenesi, bedeni yeterlilik sınavı, mülakat) çağrı ile ilgili hususlar ve çağrı tarihleri

internet adresinden yayımlanacaktır. (Ayrıca posta ile çağrı yapılmayacaktır.)

İnternet adresi :

İletişim için : (0312) 562 11 11 ve 562 15 08

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)