Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Feridun Düzağaç Fan Club

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
FERİDUN DÜZAĞAÇ

Feridun Düzağaç 10 Ekim 1968′de Adana’da doğdu. İlk kez Mersin’de bir grubun solisti olarak şarkı söylemeye başladı. ilk kez 1988′de aynı üniversitede okuduğu dört arkadaşıyla kendi müziklerini üretmek ve kendi şarkılarını yazmak için kurdukları TINI grubuyla başladı. İlk bestesi Özdemir Asaf’ın Lavinya şiiridir. 1990 yılında yine aynı üniversitedeki 13 amatör şair arkadaşıyla İlk Rüzgar adını verdikleri antolojik formatlı şiir kitabında yazdıklarını yayınladı ve fırsatını bulup, iki yıl uzattıktan sonra 1992 yılında Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 5 yıllık paylaşımının anısına kaydettikleri TINI demosu 1994 Kasımında Öğrenci İndirimi adıyla Ada Müzik ten yayınladı. 1995 Ocak ayında Sevgi Güryay’la hayatını birleştirdi. Aynı yılın Aralık ayında babası Salih Mete Düzağaç’ı trafik kazasında yitirdi ve askerde yazdığı şarkılarını topladığı Beni Rahatta Dinleyin albümünü 1997 Ocak ayında, İstanbul’da yazdığı şarkılardan oluşan ikinci solo albümü Köprüden Önce Son çıkış 1998 Temmuz’unda çıkardı.

1999 2 Kasım’da baba oldu, kızı Tuya Naz dünyaya geldi. 2000 yılında yayınlanan Bülent Ortaçgil’e Saygı albümüne onun Sevgi şarkısıyla konuk oldu. Tam 33 ay sonra yine tamamen kendi şarkılarından oluşan © Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir albümü; 2001 Mayıs’ında Universal Neşe Müzikten çıktı. 2003 yılında ise Orjinal Altyazılı albümünü çıkarttı. Bu albümle sanatçımız hakettiği yerlere yavaş yavaş geliyor düşüncesindeyiz. 2004 Ağustos ayında ara albüm ve konser kayıtlarından oluşan Uzun Uzun feridun Düzağaç’ı çıkarttı. Feridun Düzağaç 2004 yılında 100 den fazla konser e de imza atıp yurdun dört tarafına konserlere gidip büyük bir başarıya imza attı. Ayrıca sanatçımız Temmuz 2004 de yapımına başlanan Gece 11.45 adlı film için kolları sıvadı. Film ise Mayıs 12 2005′de Gösterime girdi. Feridun Düzağaç 2006 yılının başında ocak 4 de ise 5. stüdyo albümü olan Bir devam filmi/siyah beyaz Türkçe dublaj’ı çıkartı. Sanatçımız ayrıca 29.09.2006 tarihinde vizyona giren 2 Süper Film Birden filminde rol aldı.2008 yılı 22 Ocağında ise 6 albümü olan Uykusuza masallar albümü çıktı. Sanatçımız yeni albüm ile ilgili olarak; “Perdeleri çekilmiş sırça köşkünde neredeyse acı hüzün ve yalnızlığıyla beslenen bir şarkı yazarı” tanımlamasına karşı durmaya çalışan daha gerçekçi daha basit, alaycı, gülmeyi hiç değilse gülümsemeyi başarmış şarkıları da barındıran bir albüm” diye söz ediyor. 2010 yılı Mart ayında ise 7. albümü olan FD 7, Meyil Adresim Sensin albümü çıktı. Sanatçımız yeni albüm ile ilgili olarak; “Şarkılarının, son beş yılda yaşadığı aşkı anlattığını ve daha önce hiçbir albümünün bu şekilde olmadığını” belirtiyor. Albümde 10 parça yer alıyor.

DİSKOGRAFİ

Öğrenci İndirimi (Grup Tını ile)

Yıl: 1993

01- Paranoya
02- Lavinia
03- Toy Yıllar
04- Elden Gittim
05- Yaz Yağmuru
06- Ela
07- Kuştan Lekeler
08- Değilmiydik
09- Bıtmiyor Gece
10- Rehavet Mi
11- Son Şarkı

Beni Rahatta Dinleyin

20 Eylül 1996

01- Lavinia
02- Hoptirinom
03- Nenni
04- Sevgili Öyküler
05- Paranoya
06- Beyaz
07- Adı Sevda
08- Her Sarhoş
09- Ay
10- Buralar Soğuk
11- Kördüğüm
12- Beni Rahatta Dinleyin

Köprüden Önce Son Çıkış

Yıl: 1998

01- Unut Beni
02- Gölge
03- Aşkın E Hali
04- Hep Uzaklara
05- Oysa Ellerin
06- Yollar
07- Ela
08- Düşlerime Kal
09- Sor
10- Evimin Bir Odası
11- Çiğ
12- Enstrumental

Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir

yıl: 2001

01- Aynı
02- Dipteyim, Sondayım, Deprasyondayım
03- Yalnızlığım Sana Emanet
04- Uçak
05- İçimden Şehirler Geliyor
06- Senin Şarkın
07- Yanında
08- Son Yaprağıydı Güzün
09- Biterken Herşey
10- İyi Uykular
11- Dipteyim Ben

Orjinal Alt Yazılı

11 Haziran 2003

01- F. D.
02- Buralardan Gitme
03- Alev Alev
04- Boş Ders Şarkısı
05- Cumartesi
06- Düşler Sokağı
07- Nadas
08- Gamlı Uçak
09- Yalan
10- Tesadüfler Sokağı
11- Mavi Tekme

Bir Devam Filmi - Siyahbeyaz Türkçe Dublaj

1 Mart 2006

01- Ağlamıyorum
02- Ağlarsan Düşerim
03- Aşk Çok Uzak
04- Beni Unutma
05- Bir Gün Ölürsem
06- Deli
07- Emekli Kerem
08- Gibi Gibi
09- Sokaklarda Evcil
10- Yıldızlar
11- Yürüdüm

UYKUSUZA MASALLAR

10 Ocak 2008

01- Çok Geç
02- Beni Bırakma
03- Yeniköy
04- Kara Kara
05- Söz Ver
06- Kurumuş Ölüyorken
07- Çok Aşık
08- Yüzün
09- Özledim
10- Hazır Cevap
11- Ardından
12- Senin İçin

Feridun Düzağaç FD7

1. Ağır Ağır
2. Mütamadiyen ağlıyorum
3. Bir varmış bir yokmuş
4. Rüya
5. Devrik
6. Hayat Neden Şekil Yapıyor
7. Aşkın Önsözü Ayrılık
8. Sensiz
9. Iz
10. Bir Aşk Masalı

Bir kaç fotoğraf ;

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)