Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

M3HM3T | Otomatik Log Silme Ekleme.

M3HM3T

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Web sitesi
www.facebook.com

Merhaba , bildiğiniz gibi yere atılan itemlerin vb. oyun içinde yapılan floodların navicatta log biriktirmesine sebep oluyor. Bu yüzünden oyunda ara sıra Ch kapanları veya karekter girişlerinin kapanması gibi sorunlar meydana geliyor. Bunun önüne azda olsa geçebilmek için otomatik log silme sistemini serverinize nasıl ekliyeceğiniz hakkında sizlere bilgi vericeğim.

Anlatım :

Evet arkadaşlar ilk önce altta belirtmiş olduğum dosyayı indiriyoruz.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Yukarıda belirtmiş olduğum dosyaları indirdikten sonra şu işlemleri yapıyoruz.

/usr/game/

Sağ tıklayıp izinleri 777 yapıp indirmiş olduğunuz dosyayı buraya attıktan sonra ,

Putty'e bağlanıyoruz.

cd / enter yapıyoruz.

ee /etc/crontab yazıp enter yapıyoruz.

Enter yaptıktan sonra şu şekilde bi görüntü gelicek arkadaşlar ;

Bu işlemi yaptıktan sonra enter diyoruz ve şöyle birşey karşımıza çıkıyor :

Ekranı tam ekran haline getiriniz arkadaşlar kodların tamamının görünmesi için ve daha sonra şu işlemi gerçekleştiriyoruz :

*/5**** root /usr/game/temizle.sh

bu işlemi yaptıktan sonra 1 kere Esc ve 2 kere Enter'e basıyoruz ve reboot atıyoruz.

İşlemimiz bu kadar arkadaşlar. /5 yazan yerde her 5 dakikada bir logların temizleneceğini bildiriyor. Bu kısmı kendinize göre 10 dakika veya 20 dakika aralığında değiştire bilirsiniz veya istediğiniz gibi düzenleye bilirsiniz.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana.
Lüften yapamayan arkadaşlarımzı olduysa bana forumdan özel mesaj yoluyla ulaşsınlar hertürlü desteği sağliyacağım.
"Hayatmmo | M3HM3T"

Azathor

Fahri Üye
Fahri Üye
Fenerbahçe
tesekkurler bilmeyen kisi icin yararlı paylasım.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)