[FONT="]2016 Rio Yaz Olimpiyatları'nın ardından Paralimpik Oyunları'nda da heyecan başlıyor.
[/FONT]
[FONT="]Brezilya'da 7-18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na katılacak Türk Milli Takımı kafilesi, 2 Eylül'de Rio de Janeiro kentine gidecek.[/FONT]
[FONT="]Türkiye oyunlarda, bedensel engellilerde 49, görme engellilerde 29 ve özel sporcularda 1 olmak üzere toplamda 79 sporcu ile mücadele verecek. 79 sporcunun yanı sıra yöneticiler ve teknik ekipten oluşan kafile, İstanbul'daki Holiday Inn Airport Otel'de toplanacak. Kafile, 2 Eylül Cuma günü Atatürk Havalimanı'ndan saat 01.00'de Rio de Janeiro'ya hareket edecek.[/FONT]
[FONT="]Türkiye'yi 2016 Paralimpik Oyunları'nda temsil edecek sporcular, federasyonlarına göre şöyle:[/FONT]
[FONT="]Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (49)[/FONT]
[FONT="]Atıcılık (8): Muharrem Korhan Yamaç, Cevat Karagöl, Savaş Üstün, Hakan Çevik, Murat Oğuz, Çağla Atakal, Ayşegül Pehlivanlar, Aysel Özgan, Suzan Çevik[/FONT]
[FONT="]Masa tenisi (9): Neslihan Kavas, Ümran Ertiş, Kübra Korkut, Abdullah Öztürk, Ali Öztürk, Nesim Turan, Hatice Duman, Nergiz Altıntaş, Süleyman Vural[/FONT]
[FONT="]Okçuluk (8): Handan Biroğlu, Erdoğan Aygan, Bülent Korkmaz, Zehra Özbey Torun, Merve Nur Eroğlu, Naci Yenier, Ömer Aşık, Sadık Savaş [/FONT]
[FONT="]Atletizm (4): Hamide Kurt, Zübeyde Süpürgeci, Zeynep Acet, Nurşah Usta[/FONT]
[FONT="]Halter (4): Nazmiye Muratlı, Sibel Çam, Dilfiroz Kuzdağı[/FONT]
[FONT="]Yüzme (3): Beytullah Eroğlu, Özlem Kaya, Sevilay Öztürk [/FONT]
[FONT="]Tekerlekli sandalye tenis (1): Büşra Ün[/FONT]
[FONT="]Tekerlekli sandalye basketbol (12 sporcu): Özgür Gürbulak, İbrahim Yavuz, Kaan Dalay, İsmail Ar, Deniz Acar, Cem Gezinci, Fikri Gündoğdu, Ferit Gümüş, Yasin Cırgaoğlu, Uğur Toprak, Selim Sayak, Kemal Kaan Şafak[/FONT]
[FONT="]Görme Engelliler Spor Federasyonu (29)[/FONT]
[FONT="]B1 Futbol (8): Emrah Öcal, Kahraman Kurbetoğlu, Celal Çoban, Ercan Bayraktar, İbrahim Üzüm, Abdullah Sümer, Recep Aydeniz, Ali Aktaş[/FONT]
[FONT="]Kadınlar golbol (6): Sümeyye Özcan, Buket Atalay, Gülşah Düzgün, Seda Yıldız, Sevda Altınoluk, Neşe Mercan[/FONT]
[FONT="]Erkekler golbol (6): Hüseyin Alkan, Tuncay Karakaya, Ekrem Gündoğdu, Sercan Kaya, Abdullah Aydoğdu, Yunus Emre Akyüz[/FONT]
[FONT="]Judo (4): Dursun Hayran, İbrahim Bölükbaşı, Ecem Taşın, Mesme Taşbağ[/FONT]
[FONT="]Atletizm (5): Semih Deniz, Hasan Hüseyin Kaçar, Büşranur Tırıklı, Öznur Alamur, Mehmet Tunç[/FONT]
[FONT="]Özel Sporcular Spor Federasyonu (1)[/FONT]
[FONT="]Gülle atma: Mihriban Kaya[/FONT]
[/FONT]
[FONT="]Brezilya'da 7-18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na katılacak Türk Milli Takımı kafilesi, 2 Eylül'de Rio de Janeiro kentine gidecek.[/FONT]
[FONT="]Türkiye oyunlarda, bedensel engellilerde 49, görme engellilerde 29 ve özel sporcularda 1 olmak üzere toplamda 79 sporcu ile mücadele verecek. 79 sporcunun yanı sıra yöneticiler ve teknik ekipten oluşan kafile, İstanbul'daki Holiday Inn Airport Otel'de toplanacak. Kafile, 2 Eylül Cuma günü Atatürk Havalimanı'ndan saat 01.00'de Rio de Janeiro'ya hareket edecek.[/FONT]
[FONT="]Türkiye'yi 2016 Paralimpik Oyunları'nda temsil edecek sporcular, federasyonlarına göre şöyle:[/FONT]
[FONT="]Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (49)[/FONT]
[FONT="]Atıcılık (8): Muharrem Korhan Yamaç, Cevat Karagöl, Savaş Üstün, Hakan Çevik, Murat Oğuz, Çağla Atakal, Ayşegül Pehlivanlar, Aysel Özgan, Suzan Çevik[/FONT]
[FONT="]Masa tenisi (9): Neslihan Kavas, Ümran Ertiş, Kübra Korkut, Abdullah Öztürk, Ali Öztürk, Nesim Turan, Hatice Duman, Nergiz Altıntaş, Süleyman Vural[/FONT]
[FONT="]Okçuluk (8): Handan Biroğlu, Erdoğan Aygan, Bülent Korkmaz, Zehra Özbey Torun, Merve Nur Eroğlu, Naci Yenier, Ömer Aşık, Sadık Savaş [/FONT]
[FONT="]Atletizm (4): Hamide Kurt, Zübeyde Süpürgeci, Zeynep Acet, Nurşah Usta[/FONT]
[FONT="]Halter (4): Nazmiye Muratlı, Sibel Çam, Dilfiroz Kuzdağı[/FONT]
[FONT="]Yüzme (3): Beytullah Eroğlu, Özlem Kaya, Sevilay Öztürk [/FONT]
[FONT="]Tekerlekli sandalye tenis (1): Büşra Ün[/FONT]
[FONT="]Tekerlekli sandalye basketbol (12 sporcu): Özgür Gürbulak, İbrahim Yavuz, Kaan Dalay, İsmail Ar, Deniz Acar, Cem Gezinci, Fikri Gündoğdu, Ferit Gümüş, Yasin Cırgaoğlu, Uğur Toprak, Selim Sayak, Kemal Kaan Şafak[/FONT]
[FONT="]Görme Engelliler Spor Federasyonu (29)[/FONT]
[FONT="]B1 Futbol (8): Emrah Öcal, Kahraman Kurbetoğlu, Celal Çoban, Ercan Bayraktar, İbrahim Üzüm, Abdullah Sümer, Recep Aydeniz, Ali Aktaş[/FONT]
[FONT="]Kadınlar golbol (6): Sümeyye Özcan, Buket Atalay, Gülşah Düzgün, Seda Yıldız, Sevda Altınoluk, Neşe Mercan[/FONT]
[FONT="]Erkekler golbol (6): Hüseyin Alkan, Tuncay Karakaya, Ekrem Gündoğdu, Sercan Kaya, Abdullah Aydoğdu, Yunus Emre Akyüz[/FONT]
[FONT="]Judo (4): Dursun Hayran, İbrahim Bölükbaşı, Ecem Taşın, Mesme Taşbağ[/FONT]
[FONT="]Atletizm (5): Semih Deniz, Hasan Hüseyin Kaçar, Büşranur Tırıklı, Öznur Alamur, Mehmet Tunç[/FONT]
[FONT="]Özel Sporcular Spor Federasyonu (1)[/FONT]
[FONT="]Gülle atma: Mihriban Kaya[/FONT]