Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Performans Etkileyen Standart Önlemler

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor
Evet arkadaşlar birçok arkadaşın sorunu olduğunu gördüm bazen oyun ve oyunların donması ping yüksekliği düşük fps gibi bu sebepten az detaylı bir bilgilendirme yapmak istedim zaten birçok arkadaşımız bu ipuçlarını veya bazılarını biliyordur.

1.Güncel windows: İşletim sisteminiz mutlaka güncel olsun *****li sisten kullanan arkadaşlar güncellemelerini büyük ihtimalle kapatmıştır. Sisteminizi haftada bir yada ayda bir güncelleyin.

2.Güncel driver (sürücü): Sisteminizin sürücüleri mutlaka güncel olmalı çünkü oyun firmaları birçok güncellemeyi anında yükler.Hem sistemin stabil çalışması için hemde veri hızı bakımından bu önemlidir.

3.Uyarlanmış Güvenlik (firewall vs,): Bu birçok kişinin asıl sıkıntı sebeplerindendir.Anti virüs ve firewall gibi yazılımların tamamı oyun ve bunun gibi hook veri dediğim sistemleri içlerinde barındırdığı için devamlı olarak tarama altında kalırlar bu sebepden antivirüs ve güvenlik duvarı gibi ayarlarınızı oyun üzerine yapılandırmayı unutmayın.

4.Pc performans ayarları: Bu ayarları birçok arkadaş bilir ama kullanmaz.Aslında faydası saymakla bitmez hele win7 ve 8 sisteminde inanılmaz ram kullanımı azaltır.Bu sebepten mutlaka hem seri sistem hem rahat kullanım açısından performans yapılandırması faydalı olacaktır.

5.Sistem stabilleştirme programları: Oyun oynayan arkadaşların olmazsa olmazlarından oyun modu etkinleştiren programlar mevcuttur.Bir kısım çok faydalı desede bazı kişiler bir işe yaramadığını söyler bende işe yaradığını söyleyenlerdenim Örn: Game B. programı bu işi hakkı ile en iyilerinden biridir.sisyeminize oyun kalibrasyonu yaparak ram,işlemci,arkaplanda boşluk gibi işlemleri ile oyunda görülecek performans elde edebilirsiniz.

6.Grafik ayarları:Herkez elinde en iyi ekran kartının olduğunu sanır.Aslında stabilleşmemiş bir ekran kartı en iyi değildir.Ati sistemlerde Catalys Control, Nvidia sistemlerde Nvidia Denetim Masası üzerinden yapılacak ufak bazı ayarlamalar size 50Fps'ye kadar fayda sağlayabilir.

7.Bios ve overlock ayarları (profosyoneller için):İşin erbabı arkadaşlar overlock dediğimiz işi bilirler herkezin neler yapabileceğini net olarak bilmediğini var sayarak yeni nedil anakartların nerede ise tamamı bunu bize kolaylık ile sunmaktadır.Donanım konusunda deneyimli ve bu işi bilen birisi tabiri caiz ise planörden f16 yapar tabi dimyada pirince giderken evdeki bulgurdan olmak deyimini unutmamk gereklidir.

Umarım yazdıklarım umarım faydalı olmuştur.Bu yazdıklarımı nasıl yapacağız diyen arkadaşlar bu konuda sorabilir veya en hızlı şekilde mevcut bilgi deposu amcamıza sorabilirler.Herkeze iyi oyunlar.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)