Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Popomundo Bankalar

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Bir bankaya şehir>finansal>banka yoluyla ulaşabilirsiniz. Karakterini bu mekana götür dediğinizde artık bankanın içine girmiş bulunmaktasınız. Burada Banka İşlemleri adı altında karşınıza 2 başlık çıkmaktadır. Bunlar;
yeni hesap açmak istiyorum
kredi almak istiyorum
şeklindedir.
>yeni hesap açmak istiyorum: Bu seçenekte karşınıza farklı faiz oranlarında ve farklı limitlerde birkaç hesap seçeneği çıkmaktadır.Bunlardan birini tercih edersiniz. Banka hesabı açtırmak paranızın çalınmamasını ya da alışveriş sırasında yalnızca üzerinizde bulunan nakit miktarının kullanılmasını sağlar.Bunların yanında çok yüksek bir oranda olmamasına karşın yatırdığınız miktar için faiz almanızı sağlar. 1 popomundo haftası içerisinde dokunulmayan paradan faiz getirisi elde edilir. Biriken faiz oyun yılı sonunda hesaba eklenir.
>kredi almak istiyorum: Kredi; kullanıldığı dönemler için faiz konularak geri ödenme şartıyla verilen paradır. Kredi başvurusu yaptıktan sonra ne kadar ödeme yapabileceğinizi görebilirsiniz. Eğer ödeme şekli hoşunuza gitmezse kredi başvurunuz onaylanmadan bunu iptal edebilirsiniz. Kredi başvurusu yapabilmek için oyunda 30 günü tamamlamış olmanız gerekir. Kredinin onaylanması bankanın CEO'suyla ilgili bir durumdur. Bunun için belirli bir zaman aralığı bulunmamaktadır. Ancak ortalama 1 hafta içerisinde kredinizin onaylanıp onaylanmadığı belli olur. Kredi başvurusu yaptıktan sonra incelemeye alınırsınız. Bankalar küçük miktarda kredi verirken maaşa bakarlar. Daha yüksek miktarlardaki krediler için; maaşınız, başka bir bankaya ya da bankalara olan borçlarınız, ev kiranız gibi kriterler incelenerek onay verilir yada kredi başvurunuz reddedilir. Başvurunuzun kabul ya da reddedildiği karakter günlüğüne yazı olarak gelir. Krediyi geri ödeme zamanları Pazat günleridir.Pazar günleri geri ödenecek miktar banka tarafından elinizdeki nakitten ve yetmediği taktirde banka hesabınızdan tahsil edilir.

Banka hesap durumunuzu karakter sayfasındaki Varlıklar ve Borçlar kısmından görebilirsiniz. Hesabınızdan para çekme ve hesabınıza para yatırma işlemleri de istediğiniz zamanlarda buradan gerçekleşir.
Birine para vermede sadece anne, kardeş ve çocuklar arasında olmaktadır.
Son bir not; paranızı yatıracağınız bankayı iyi seçin ki yarın öbür gün gerçek hayatımızda da rastladığımız batık bankalara dönmesin olay...

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)