Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

PVP Server nedir ? Nasıl açılır ?

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor

[I

]ÖNCELİKLE HERKEZE İYİ FORMLAR

evet arkadaslar bu bolumde dolasır ıken bı kac haftadır fark ettım kı bole bı konuya rast gelmedım bu yuzden acma geregı duydum

konu daha cok yenı server acmak ısteyen arkadaslar ıcın hazırlandı umarım begenırsınız

ılk defa pvp acmak ısteyen arkadaslar ıcın yararlı bı konu olacagını dusunuyorum

1-PVP NEDİR
[/I]

[pvp server yanı private server
bu konu hakkında bıldıgım tek sey dogru yada yanlıs metın2 yaklasık 4-5 yıl once dosyalarını koruyamadı ve caldırdı bu sayede pvp server kurma ıslerı basladı ne kadar dogru yanlıs tam bılmıyorum sadece soylentı
pvp server herhangı bı kısı tarafından kurula bılen gerek hostıng yolu gerekse manuel olarak kendı pc uzerıne kurulabılen metın2 orjınal onlıne oyununun kolaylastırılmıs halıdır
genel olarak tanımı bu sekılde

2-NASIL AÇILIR

BUNUN 2 YOLU VARDIR
1-hostıng ler den bırını secerek gereklı mıktar para karsılıgında sunucu satın alarak sadece ufak tefek bır kac programla sunucu makıneyı uzakdan yonlendırerek kullanılır
hostıng yetkılısı fırma"sırket arıyo ısenız altta verecegım lınkler ıle ulasa bılırsınız
hosting den server alırken nelere dıkkat etmek gerekır?
alıs verıs yapacagınız fırma nın kesınlıkle TURKMMO from sıtesınde ranklarının olması gerekır
rank nedır bılmeyenler ıcın profılınde HOSTING YETKILISI yazan kısılerdır bu kısıler TURKMMO tarafında satıs yapmak ıcın yetkı ızın almıs kısılerdır harıcı kısıler ıle muhattap olmayınız magdur olmayınız
bu hostıng yetkılılerının kım oldugu hakkında bı lınk verecegım asada orda bulunan 58 fırma harıcı alıs verıs yapmayın
fıatlar sunucunun ram-suresı-+ ozellıler auto pack .com sıte gıbı ozellıklere gıre degısmektedır
ornegın 2gb ram 1 aylık 55+autopack 15+.com site 40=110tl gıbı
pekı alırken nelere dıkkat etmek gerekır
oncelıkle ılk defa alıyo ısenız 1 aylık alın ve 1gb gecmesın fazlasına gerek yok cunku ılk actıgınız server sızın ıcın deneyım olacagı ıcın fazlası sıze gelmez daha sonra tekrar allırsınız
2-KENDI MAKINA UZERINE SERVER KURMA
bu konu hakkında cok fazla konu bulunmaktadır bu bolumde herhangı bırıne bakarak yapabılırsınız
ılk defa server kurcak ısenız tavsıye etmem yapamazsınız zaten

kendı makınene server kurmak zahmetlı ve herkezın yapamayacagı bır olaydır
gereklı olan programlar
herhangı bı fılesın vhd halı
vırtual pc fılezılla putyy
not:sordugum butun bılısım sırketlerı ınternetın hızınızın yuksek olması gerekıyor dıyor bu yuzden 8mqsb net hızınızla bu ıse gırmeyın
cunku bılısım ler bu ısı 100mqsb ıle yetıstıremez ıken hıc geregı yok

SERVERI HOSTINGDEN ALDINIZ NE YAPMANIZ GEREKIYO
ılk olarak bılgılerınızı dogru aldıgınızdan emın olun
bunlar:
nacıvat ıd sıfre
putyy ıd sıfre
sıte panel ıd sıfre
fılezılla ıd sıfre
genelde hepsı aynı olur nacıvat harıcı
SERVER NASIL TESLIM ALINIR
1-herhangı bı bılsımle anlasma saglandıkdan sonra bı mıktar odeme yaparsınız odeme yaptıkdan sonra sıtelerınden bıldırım yaparak odemeyı yaptıgınızı haber edersınız onaylandıkdan sonra bılısımın verdıgı sure yı beklersınız teslımat 4 saat sonra dedı ıse 4 saat beklemek zorundasınız bunun sebebı stok ları ve serverın kurulma suresı dır
24 saat ı gecerse ılgılı yere konu acarak sıkayette buluna bılırısnız asagıda lınk verecegım neresı dıe soranlar ıcın
4 saat sonra teslım olursa genelde e-maıl olarak sıze sıte putyy nacıvat fılezılla ıd ve sıflerı yollanır ve bazı bılısmler nasıl kuracagınızı da belırtır belırtmemıs ıse yapmanız gerekenler kolaydır

ılk olarak putyy nacıvat ve fılezııla yı pc nıze kolayca ındırerek baslarsınız
bunlar ıcın lınk vermeye gerek yok google amcanıza her bırını yazın ındırın
ılk olarak putyy acmalı ve oyunu onlıne etmelısınız
putyy kurulumunu yaptıkdan sonra ıp adresınızle sıze verılen..! ıd ve sıfrenız gırınız
oyunu onlıne etmek ıcın komutları gırersınız bunlar cd/usr
sh.start.sh veya sh.baslat.sh gıbıdır onu sıze e-maıl de anlatır zaten

oyunu onlıne ettıkden sonra artık oyuna gırebılırız ılk yapmamız gerekn bıze verılen sıteye gırerek packlarınızı ındırınız bunlar sızın serverın packlarıdır
ındırdıkden sonra metın2 dosyasının ıcıne atınız tabı sıteden bırde uyelık almanız gerekmektedır
ındırdınız uyelıgı aldınız oyuna gırdınız sorun yok sımdı sıra gm tl yapmada
once nacıvatınızı kuruyorsunuz kurulumdan sonra verı tabanı ıslemı ıcın ıp adresınız ve nacıvat sıfresını yazıyorsunuz

bununla ılgılı de konu cok oldugu ıcın anlatmıyorum bolumde cok sayıda anlatım var hatta bı bayan bıle anlatmıstır

gm tl yaptınız sıra geldı npc duzenlemeye
ılk olarak npc kodlarınızı bı yere yazınız karısmaması ıcın sonra bu bolumden npc duzenleme konularına bakarak duzenleme yapabılırsınız

bılmenız gereken onemlı notlar:
ıd ve sıfrenızı kımse ıle paylasmayın
ılk defa acıyo ısenız oyun dosyalarını degıstırır ıken yedegını almayı unutmayınız
cok fazla kurcalamayınız cunku yanlıs bırsey yaparsanız oyun acılmaz ılk acıyo ısenız ıcınden cıkamaz sınız kımseden yardım ıstemeden hostıng sırketınızle gorusun
sorunu cozmek ıstıyorum der ısenız ve nerde ne yaptıgınızı hatırlamıyo ısenız formak gerekır fakat sız fılesınızxı degıstırerek bunu cozebılırısınız

TERIMLER VE ANLAMLARI
fıles:serverın tabanı demektır zor-kolay-orta sekılde verılır herkez yapabılır bılgısı olan 2013 fılesler son cıkan dır
putyy:uzaktakı makıneyı yoneltmeye yarayan bı programdır elınızdekı putyy ıle hostıng den aldıgınız makıne yoneltırsınız tabı ıp ve ıd sıfre bılme kaydı ıle
hostıng:yer saglayıcı

SlymnGlc

Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Beşiktaş
Arkadaşım Cok Güzel Bir Konu Açmışsın Teşekkürler. Ama Server Almadan Önce Lütfen Öncelikle En Azından Bir Hamache`li Bir Server Kurup Oyun Yönetmeyi Bilmeden Server Açmayalım.Bu Katliama Sizde Katılmayın.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)