Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

ticaret duyur questi

Melek ™ Gül

Üye
Beşiktaş
Kayıtlı Üye
Quest olarak kaydetmeyi bir çok kişi biliyor o yüzden orasını anlatmayacağım.
Aşağıda vereceğim questi kaydedip " usr/game/share/locale/turkey/quest " içerisine atın.
Puttye gelin ve;
cd usr/game/share/locale/turkey/quest [ENTER]
./qc questismi.quest [ENTER]
Yapın ve daha sonra oyunda gm çarınız ile " /reload q " komutunu verin ya da ReBoot atın.
İşlem tamamdır iyi günlerde kullanın.

Kod:

quest ticaret_duyur begin state start begin when 70019.use begin local kalan = pc.getqf("ticaret_sure") - get_time() if kalan > 0 then say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("30 dakikada 1 bu kolyeyi kullanabilirsin.") say("") say_reward("Kalan süre: "..kalan.." saniye.") say("") else say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Ne yapmak istiyorsun?") say("") local panpa = select("Eşya satacağım.","Eşya arıyorum.","Hiçbir şey") if panpa == 1 then say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Satmak istediğin eşyanın adını yaz.") say("") local esya = input() if esya == "" then say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Ne satacağını bilmiyor musun?") say("") else say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Satış şeklini seç.") say("") local s = select("Takasla satmak istiyorum.","Yang karşılığı satmak istiyorum.","Vazgeç ") if s == 1 then if pc.get_empire() == 1 then say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Duyuru şu şekilde olacak.") say("") say_reward(""..esya..", takasla satılacaktır.") say_reward("Teklif vermek için Shinso ülkesinden") say_reward(""..pc.get_name().." ile görüşün.") elseif pc.get_empire() == 2 then say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Duyuru şu şekilde olacak.") say("") say_reward(""..esya..", takasla satılacaktır.") say_reward("Teklif vermek için Chunjo ülkesinden") say_reward(""..pc.get_name().." ile görüşün.") elseif pc.get_empire() == 3 then say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Duyuru şu şekilde olacak.") say("") say_reward(""..esya..", takasla satılacaktır.") say_reward("Teklif vermek için Jinno ülkesinden") say_reward(""..pc.get_name().." ile görüşün.") end say("") say("Onaylıyor musun?") say("") local ss = select("Onaylıyorum.","Vazgeçtim.") if ss == 1 then if pc.get_empire() == 1 then notice_all(""..esya..", takasla satılacaktır. Teklif vermek için") notice_all("Shinso ülkesinden "..pc.get_name().." ile görüşün.") pc.remove_item("70019",1) pc.setqf("ticaret_sure",get_time() + 1800) elseif pc.get_empire() == 2 then notice_all(""..esya..", takasla satılacaktır. Teklif vermek için") notice_all("Chunjo ülkesinden "..pc.get_name().." ile görüşün.") pc.remove_item("70019",1) pc.setqf("ticaret_sure",get_time() + 1800) elseif pc.get_empire() == 3 then notice_all(""..esya..", takasla satılacaktır. Teklif vermek için") notice_all("Jinno ülkesinden "..pc.get_name().." ile görüşün.") pc.remove_item("70019",1) pc.setqf("ticaret_sure",get_time() + 1800) end elseif ss == 2 then return end elseif s == 2 then say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Eşyanın fiyatını aşağıdaki kutuya yaz.") say("") say_reward("Örnek: 500000") say("") local fiyat = tonumber(input("")) if fiyat == "" then say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Eşya fiyatını yazmadın. Yoksa bedavaya mı ") say("vermek istiyorsun?") say("") elseif fiyat < 9999999999999999 then say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Duyuru şu şekilde olacak.") say("") if pc.get_empire() == 1 then say_reward(""..esya..", satılıktır. Fiyatı: "..fiyat.." Yang") say_reward("Satın almak için Shinso ülkesinden "..pc.get_name().."") say_reward("ile görüşün.") elseif pc.get_empire() == 2 then say_reward(""..esya..", satılıktır. Fiyatı: "..fiyat.." Yang") say_reward("Satın almak için Chunjo ülkesinden "..pc.get_name().."") say_reward("ile görüşün.") elseif pc.get_empire() == 3 then say_reward(""..esya..", satılıktır. Fiyatı: "..fiyat.." Yang") say_reward("Satın almak için Jinno ülkesinden "..pc.get_name().."") say_reward("ile görüşün.") end say("") say("Onaylıyor musun?") say("") local sss = select("Onaylıyorum.","Vazgeçtim.") if sss == 1 then if pc.get_empire() == 1 then notice_all(""..esya..", satılıktır. Fiyatı: "..fiyat.." Yang") notice_all("Satın almak için Shinso ülkesinden "..pc.get_name().." ile görüşün.") pc.remove_item("70019",1) pc.setqf("ticaret_sure",get_time() + 1800) elseif pc.get_empire() == 2 then notice_all(""..esya..", satılıktır. Fiyatı: "..fiyat.." Yang") notice_all("Satın almak için Chunjo ülkesinden "..pc.get_name().." ile görüşün.") pc.remove_item("70019",1) pc.setqf("ticaret_sure",get_time() + 1800) elseif pc.get_empire() == 3 then notice_all(""..esya..", satılıktır. Fiyatı: "..fiyat.." Yang") notice_all("Satın almak için Jinno ülkesinden "..pc.get_name().." ile görüşün.") pc.remove_item("70019",1) pc.setqf("ticaret_sure",get_time() + 1800) end elseif sss == 2 then return end end else say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Bir hata oluştu. Fiyat rakamlardan oluşmalı.") say("") end end elseif panpa == 2 then say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Aradığın eşyanın adını yaz.") local esya2 = input() if esya2 == "" then say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Ne aradağını bilmiyor musun?") else say_title("Milyonerin Kolyesi") say("") say("Duyuru şu şekilde olacak.") say("") if pc.get_empire() == 1 then say_reward(""..esya2.." alınacaktır. ") say_reward("Shinso ülkesinden "..pc.get_name().."") say_reward("ile görüşün.") elseif pc.get_empire() == 2 then say_reward(""..esya.." alınacaktır.") say_reward("Chunjo ülkesinden "..pc.get_name().."") say_reward("ile görüşün.") elseif pc.get_empire() == 3 then say_reward(""..esya2.." alınacaktır.") say_reward("Jinno ülkesinden "..pc.get_name().."") say_reward("ile görüşün.") end say("") say("Onaylıyor musun?") say("") local ssss = select("Onaylıyorum.","Vazgeçtim.") if ssss == 1 then if pc.get_empire() == 1 then notice_all(""..esya2.." alınacaktır. ") notice_all("Shinso ülkesinden "..pc.get_name().."") notice_all("ile görüşün.") elseif pc.get_empire() == 2 then notice_all(""..esya2.." alınacaktır.") notice_all("Chunjo ülkesinden "..pc.get_name().."") notice_all("ile görüşün.") elseif pc.get_empire() == 3 then notice_all(""..esya2.." alınacaktır.") notice_all("Jinno ülkesinden "..pc.get_name().."") notice_all("ile görüşün.") end pc.remove_item("70019",1) pc.setqf("ticaret_sure",get_time() + 1800) elseif ssss == 2 then return end end end end end end end

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)