Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

VPS, VDS Nedir? (Kendi Makalem)

Mr.Onur

Fahri Üye
Fahri Üye
Fenerbahçe
[h=1]VPS, VDS Nedir? (Kendi Makalem)[/h]
VPS Nedir?
VPS bir bilgisayarın (Dedicated) direkt bölünme işlemidir. Yani bunu şöyle açıklayayım, siz bilgisayarınıza 2 adet işletim sistemi kurarsanız bunlar VPS olur. Ram ve HDD kullanımları ortaktır ve hangisi açıksa Ram’ı ve HDD’yi veya İşlemciyi genelde o kullanır. Bu bilgisayarlarda rahat olsa da iş Dedicated’e bir çok Sanal Sunucu açılma işlemine gelince bir süre sonra çok kaynak kullanan Sanal Sunucular ana makineyi kastırmaya ve yavaşlatmaya başlar dolayısı ile sizin Sanal Sunucunuzda bundan etkilenir bu nedenle VPS‘ler de performans düşüktür.

VDS Nedir?
VDS‘de aynı VPS’de olduğu gibi bir bilgisayarın (Dedicated) bölünmesidir. Fakat bundaki fark iki işletim sisteminin aynı anda çalışılacağının düşünülmesidir. Yani siz bilgisayarınıza iki işletim sistemi kurdunuz ve 2 GB Ram’ınız var iki işletim sistemine de 1 GB Ram verirseniz onlar verilen Ram’ın dışına çıkamaz ve diğer işletim sistemlerini etkileyemez. Bu nedenle bir Dedicated’e ne kadar Sanal Sunucu kurulursa kurulsun kullandıkları kaynaktan ötürü diğer sunucuları etkileyemezler. VDS, VPS’ye oranla %90 daha performanslı ve daha avantajlıdır.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)