Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Windows 8 - 8.1

Mr.Onur

Fahri Üye
Fahri Üye
Fenerbahçe
Merhaba,

Windows 8 ve güncellenmiş 8.1 versiyonunda aldığımız hatalar, yenilikler ve diğer haberleri bu konu altından paylaşalım herkes yararlansın.

Gördüğünüz,
+ Yenilikleri
- Hataları
+ Güncellemeleri

sizde yorum olarak paylaşın.

Benim görüşüm ;

8.1 çıktığı gibi güncellemiştim.

- Beklenilen "başlat" butonu sol alt kısma eklendi, ki bu benim için gerekli bir şey değildi ama çok tepki gördüğü için eklemişler.
- Başlat menüsündeki ikonları boyutlandırabiliyoruz artık. (Ben bu özelliği güncelleştirmeden önce yapamamıştım diye hatırlıyorum, yanlışsa düzeltin.)
- Yine başlat menüsünde arama yaptığınızda aranılan dosyalar artık sağ tarafta aynı bir sütunda gözüküyor. Önceden, aradığınız dosyalar başlat menüsünde yazmaya başladığınız an beliriyordu.
- Bing arama motoru başlat menüsüne entegre edilmiş. Yazmış olduğunuz kelime bilgisayar içinde aranıyorken aynı zamanda da Bing'de aranıp önünüze sunuluyor.
- Birçok programı çalıştırırken hatalarla karşı karşıya gelmeniz oldukça olasıydı. Uyumluluk sorunu giderme aracıyla dahi çözemediğiniz sorunlar olabiliyordu. Bunu en aza indirmişler.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

Bir de şunu söylemeden geçemeyeceğim. Windows 8'e karşı ön yargılı olan kişiler mevcut olduğunu düşünüyorum. Ben de yaklaşık 5 6 ay öncesine kadar bu kişiler arasındaydım fakat 8'i kullanmaya başladıktan sonra düşüncelerim tamamen değişti. Özellikle hiç denemediyseniz, lütfen belli bir süre kullanmayı deneyin. Kullandıkça seveceksiniz.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)