Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Yüksek Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

Mr.Onur

Fahri Üye
Fahri Üye
Fenerbahçe
Fenerbahçe Spor Kulübü Ekimi Ayı Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapıldı. Kurul Başkanı Vefa Küçük başkanlığındaki 2014 yılının son toplantısına Başkanımız Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyelerimiz ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz, ebediyete intikal eden eski yönetici, üye ve sporcularımız ile taraftarlarımız için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla toplantı başladı.

Vefa Küçük’ten Aziz Yıldırım’a kutlama

Toplantının başında bir konuşma yapan Kurul Başkanı Vefa Küçük, bir komite oluşturarak yönetim kurulunun kendilerinden istediği şubeler, iç denetim ve personel yönetmeliklerini hazırladıklarını söyledi. Kulübün ’Hedef 1 Milyon Üye’ projesi yolunda çok hızlı ve süratlı ilerlediğini söyleyen Vefa Küçük, "Bu konuda 2.5 ayda bu yana başkan, yönetim ve personel kadrosu gerçekten başarılı ve üzerlerine düşen görevleri fazlasıyla yerine getiriyorlar. Öte yandan kulübümüzde kesintisiz en uzun süreli başkanlık yapan ve o ünvanı onuruyla elde eden değerli başkanımız Aziz Yıldırım’ı kutluyorum" dedi.

Vefat eden üyelerimizin isimlerinin okunmasının ardından toplantı, 40 ve 50. yılını dolduran kurul üyelerimize plaketlerinin verilmesiyle devam etti.

Turhan Şahin: "35 şube için yetkilendirme yapıldı"

Toplantıda daha sonra Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu Asbaşkanımız Turhan Şahin okudu. Şahin, "Geçtiğimiz 3 aylık dönemde yönetim kurulumuz sosyal, ekonomik ve sportif faaliyetlerini tüm hızıyla devam ettirdi" diyerek sözlerine başladı. İdari faaliyetler içerisinde en önemli çalışmanın YDK'nın hazırladığı yönergeler olduğunu söyleyen Turhan Şahin,"Yaptığımız çalışmaların en önemlisi hedef 1 milyon üye projesidir. Bu projenin ana hedefi Fenerbahçemizi sosyal, sportif ve ekonomik açıdan Dünyanın en güçlü kulübü yapmak, 3 Temmuz’un en önemli paydaşı olan taraftarlarımızın ve onların çocuklarının sözde değil özde ve hukuksal anlamda Fenerbahçe’ye üye olmalarını sağlamaktır. Amacımız geleceğe güçlü yürümemizi sağlamaktır. Şubeleşme çalışmaları çok büyük bir hızla başlatılmıştır ve şu ana kadar 35 adet şube için yetkilendirme yapılmıştır. 25 şube fiilen tamamlanmış, 10 şubenin kuruluş işlemleri de devam etmektedir. Bu konuda büyük bir özveriyle çalışan Fenerbahçelilere teşekkür ediyoruz. Gerçekleşmesi için Başkanımız ve bizler gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Turhan Şahin: "YÖK’ten 1 yıldır menfi veya müspet bir cevap alamadık"

En önemli icraatlarından birinin de Fenerbahçe Koleji arazisinin satın alınma işi olduğunu söyleyen Turhan Şahin, Fenerbahçe Koleji’nin eğitim faaliyetlerini başarıyla sürdürdüğünü ve önümüzdeki eğitim yılı için şimdiden ön kayıtlara başladığını söyledi. Fenerbahçe Üniversitesi kuruluş çalışmalarının da eğitimin bir parçası olduğunu belirten Şahin, "Fenerbahçe Üniversitesi için tüm çalışmalarımızı tamamlayıp 11. 12. 2013 tarihinde YÖK’e başvurduk. O zamandan bu yana YÖK’ten müspet ya da menfi bir yanıt alamadık" dedi.

Turhan Şahin "Kenan Evren Lisesi’nin Fenerbahçe’ye verilmesi için işlemler başladı"

Topuk Yaylası’ndaki tesislere uluslararası standartlara sahip 3 çim saha kazandırıldığını, çevre yollarının düzenlenmesi ve temizlenmesi işinin gerçekleştirildiğini söyleyen Şahin, Topuk Yaylası arazisinin kulübümüze kazandırılması konusunda çalışmaların da devam ettiğini belirterek, "Kenan Evren Lisesi’yle (KEL) ilgili bürokratik çalışmalarımız son safhaya gelmiş olup, dün öğleden sonra ulaşan yazıya göre Kenan Evren Lisesi’nin tarafımıza verilmesi için hukuki işlemlerin başladığı belirtilmiştir" dedi.

Turhan Şahin: "Uluslararası bir üniversite için bedelsiz bir arazi Fenerbahçe’ye kazandırılacak"

Futbol Takımımızın şampiyonluk mücadelesinin devam ettiğini belirten Şahin, temennilerinin Futbol Takımımızın bu sezon da şampiyonluk sevincini yaşaması olduğunu söyledi. Fenerbahçe Ülker, Fenerbahçe Bayan Basketbol, Fenerbahçe erkek ve kadın voleybol takımlarımız ile atletizm, boks, kürek, masa tenisi ve yelken şubelerimizin faaliyetlerinden bahseden Turhan Şahin, yaklaşan en büyük milli bayramımız olan Cumhuriyet Bayramımızı da şimdiden kutladıklarını söyledi.

Turhan Şahin konuşmasını, "Cumhuriyete, değerlerine, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlıyız. Çok ciddi projelerimiz var. Bugünlere gelmemde Fenerbahçe’nin çok önemli bir yeri var. Benim Fenerbahçe’ye bir borcum var. Fenerbahçe, TC’nin devam etmesi için gerekli bir kuruluş. Eğitim ve gayri menkullerden sorumlu üye olarak Fenerbahçe’nin eğitim ve gayri menkullerinin artması ve Fenerbahçe’nin tapulu mallarının devam etmesi amacıyla bir proje için çalışıyoruz. Uluslararası bir üniversitenin kurulması için çok değerli bir araziyi bedelsiz olarak Fenerbahçemize kazandıracağız. Bunun müjdesinin önümüzdeki toplantıda vermeyi umuyoruz" sözleriyle bitirdi.

Başkan Aziz Yıldırım: "Kazanılmış hakları elimizin tersiyle itemeyiz"

Turhan Şahin'in konuşmasının ardından Denetim Kurulu'nun raporu okundu ve kurul üyeleri raporlar hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Toplantının son bölümünde Başkanımız Aziz Yıldırım kürsüye gelerek, üyelerin, ’Hedef 1 Milyon Üye’ projesi hakkındaki soru ve eleştirilerini yanıtladı. 10 bin TL olan asil üyelik ücretinin indirilmesi isteğine karşı Başkan Yıldırım, "Gönül ister ki hepimizin yeniden sıfırdan üye olması ve geleceğe dönük üye olacakların da bu kategoride üye olmalarını sağlamak. Ama kazanılmış bazı haklar var. Yıllarca bu kulübe üye olmak için kendi kaynaklarından bir şeyler arttırıp bugünkü şartlarda olduğu gibi bu maddi kaynakları getirip bu kulübe verip üye olanlar var. Şimdi onları elimizin tersiyle itip, sizin zamanının bitti, biz yeni sisteme geçiyoruz, onun için bunu aşağıya indiriyoruz. Biz 500 lira, 1000 lira yapıyoruz diyemeyiz. Onların, eski insanların, buraya üye olanların hepsinin bir hakları var. O hakları da biz savunma mecburiyetindeyiz. Bu sistem, Sayın Vefa Bey’in başkanlığında hukukçuların ve bu kulübün içinde olan deneyimli, tüzük çalışmalarını iyi bilen, bu kulübü iyi tanıyan insanların hazırladığı, bizlerin de katkı yaptığı bir tüzük hazırlanmıştır. Bunu yapmanın şartları da yatırımlardır. O insanlara bir şey vermeden sizi üye yaptım derseniz de bir şey olmaz. Buradaki amacı iyi anlamanız gerek. Buradaki amaç: 1. Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ekonomik kazanç sağlamak, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün maddi sıkıntılarını kendi taraftarına, kendi üyelerine, kendi sevenlerine ortak etmektir. 2. çoğulcu demokrasi dediğimiz, çoğulcu olan bir sistemle burayı yönetmektir. 1 günde 1 milyon üyeyle seçim yapamazsınız. Her şeyin kademesi var. Bu kademeleri bir günde atlamaya kalkarsanız tepetaklak gidersiniz. Bir daha bu günü de bulamazsınız. Bu sistemde 250 şube kurulacak. Her şubeden asgari 500 temsilci üye gelecek. 10 bin liralık üye yapıyor dernekler ben hayır diyorum. 2 bin liralık temsilci üye yapın bize, çünkü tabana yayılsın. Orada bir seçim sistemi yaşansın, bir seçim havası yayılsın. O Fenerbahçelilik duygusunu, arkadaşlarımız bulundukları şubelerde yaşatsınlar. Ondan sonra orada seçilen insanlar buraya gelsinler. ’Ben seçimle buraya geldim’ bunu demek çok önemli. Yoksa ben parayı verdim geldim seçildim demek ayrı bir haz veriyor. Ama öyle bir yerde çalışarak ben seçimle geldim demek ayrı bir haz veriyor. Şimdi bu şubelerin olduğu her yerde Fenerbahçe’ye, kendisine ait tapulu araziler alacağız ve buralarda Fenerbahçe evleri yapacağız dedik. Çünkü onların hepsini İstanbul’a taşıyamazsınız. Faruk Ilgaz Tesisleri’ne her gün bin kişi geliyor. Oraya milyon dolduramazsınız. Bunları da düşünmeniz gerekli. Olduğu yerlerde Fenerbahçe evleri olacak, kaynaşacaklar, biz de gittiğimiz de oralardan faydalanacağız. Onlar da bir kişi, iki kişi, 10 kişi geldiği zaman buradaki imkanlardan faydalanacak. Bunu dağıtmazsak her yere, yalnız İstanbul, Dereağzı, Faruk Ilgaz o iş biter. Ama bakın şu var, şimdi 2 bin liralık temsilci üyeler yaptık 5 yıl 10 yıl sonra oranını artırabiliriz. Ama buna göre de tedbirler alırız. Bugün biz 3 sene sonraki seçimde sıkıntılar yaşayacağız. Kolay değil hazırlamak. 250 şube 500 üye yapsa ki rahat yaparlar, biz de tam hazır değiliz, şubeleri oluşturmaya çalışıyoruz, tüzüğümüze göre şubeler de aynı burası gibi kulüpten bir farkı yok. Bunları hazırlamak kolay değil, seçimler yapılacak oralarda. 3 sene sonra bu sistem tam oturmaz aksaklıklar, şikayetler olacak. Bunları hepimiz biliyoruz. Her şey düşünülmüştür, her şey yapılmıştır. içinde ufak tefek aksaklıklar tabii ki vardır. Onu da yapacağımız tadilatla yaparız" diye görüş belirtti.

Başkan Aziz Yıldırım: "Devlete güveniyoruz"
Fenerbahçe Koleji’nin arazisi için önümüzdeki hafta 17 trilyon lirayı ödemeye başlayacaklarını belirten Aziz Yıldırım, mali denetim hakkında ise "Buradan devlete söylemek istiyorum. 2004’ten beri her yıl Fenerbahçe Spor Kulübü, belki diğerleri de bilemiyorum; her yıl. Maliye tarafından kulüp denetlenmektedir. 2004’ten bu yana her yıl Maliye tarafından Fenerbahçe Spor Kulübü denetlenmiştir. 2008 ile 2010 arasında da kulübümüz yine denetlenmiş ve bu yıllarda devletimiz belirli bir bedel öderseniz bu yılları denetlemeyeceğim diye bir kanun çıkarmıştır. Bu çıkardığı kanuna biz de uymuşuzdur, o günün gereği olan bedeli yatırmışızdır ama yine o yıllar, şu anda kulübümüzde maliyeciler tarafından incelenmektedir. Ben devlete güveniyorum" diye konuştu.

Başkan Aziz Yıldırım: "Rahat olun, şampiyonuz"

Konuşmasının son bölümünde şampiyonluğa vurgu yapan Başkan Yıldırım, "Futbolcularımıza güvenin, yeni dönem bugün başlıyor. Öyle sanıyorum ki bu sene de da şampiyon olacağız. O nedenle rahat olun" diyerek sözlerini tamamladı.
Başkan Yıldırım’ın konuşmasının ardından toplantı sona erdi.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)