Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Yüzme Federasyonu yetenek avında

ABYYAPIM

Banned
Banned
Beşiktaş
Web sitesi
ahmet.web.tr
[h=1]Yüzme Federasyonu yetenek avında[/h][h=2]Türkiye Yüzme Federasyonu, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda başarılı olmak için yetenek avına çıktı.[/h]

Başarılı yüzücüleri tespit etmek için tarama yapan federasyon, belirleyeceği 30 sporcuyu 2020 Tokyo Olimpiyatları’na Eryaman Kamp Eğitim Merkezi’nde hazırlayacak.

Türkiye Yüzme Federasyonu Genel Sekreteri Hakan Aktaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yabancı antrenör Peter Mankoc’un önderliğinde yetenekli sporcuları tespit etmeye çalıştıklarını söyledi.
Slovenyalı antrenörün kulüplerle birlikte çalıştığını belirten Aktaç, "600 spocu taması yaparak 60 yüzücü seçtik. Bu sayıyı 30’a indireceğiz" dedi.

Aktaç, seçecekleri 30 başarılı sporcuyla Eryaman Kamp Eğitim Merkezi’nde çalışacaklarını ifade ederek, "2020 Tokyo Olimpiyatları’na burada hazırlanacağız. Sporcuların tüm ihtiyaçları bu kamp eğitim merkezinde karşılanacak" diye konuştu.

5 yıldızlı oteli aratmayacak

Eryaman Kamp Eğitim Merkezi’nin inşaatının tamamlandığının bilgisini veren Aktaç, sadece tefrişat işlemlerinin kaldığını dile getirdi.

Aktaç, kamp merkezinin 5 yıldızlı oteli aratmayacağını vurgulayarak, "Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yaptığı bir merkez. Avrupa ve dünya standartlarında kamp eğitim merkezi olacak. Milli takımlar kamp sırasında hiçbir eksiklik hissetmeyecek. Bu tarz bir merkeze kesinlikle ihtiyaç vardı" değerlendirmesinde bulundu.

"Merkez tefrişat ihalesi yapıldıktan sonra sporculara hizmet verecek" diyen Aktaç, şöyle devam etti:

"Ocak ayının 15’ine kadar hazır hale gelecek. Yüzmeden, atletizmden, güreşten judoya kadar tüm olimpik branşlara hizmet vercek. Kesinlikle böyle bir tesise ihiyaç vardı. İhale sonuçlandıktan sonra sporcular burada konaklamaya başlayacak. Bizde milli takım kamplarını burada gerçekleştireceğiz ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’na hazırlanacağız. Eryaman Kamp Eğitim Merkezi hizmete girdiğinde olimpiyatlarda başarı elde etmek için önemli bir hamle atılacak. Türk sporundaki önemli bir eksiklik giderilecek."

Aktaç, Eryaman Kamp Eğitim Merkezi’nde ayrıca Sporcu Eğitim Sağlık ve Araştırma Merkezi’nin (SESAM) de bulunacağının altını çizerek, "Sporcu sağlığı da ihmal edilmeyecek. Spor hekiminden, diş hekimine kadar her türlü uzman doktor kamp eğitim merkezinde mevcut olacak" ifadesini kullandı.

AA

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)