Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

İşte Clippers'lı Hido!

ABYYAPIM

Banned
Banned
Beşiktaş
Web sitesi
ahmet.web.tr
[h=1]İşte Clippers'lı Hido![/h][h=2]NBA'de artık 8 numaralı LA Clippers formasıyla boy gösterecek olan Hidayet Türkoğlu, ABD'deki kariyerini, şampiyonlukla kapatmak istediğini söyledi. Clippers'ın sezon başında çok iyi bir kadro kurduğunu ifade eden Hido, “Ben de artık bu kadronun bir parçası olduğum için mutluyum” dedi[/h]

NBA serüvenine 21 yaşında başlayan Hidayet Türkoğlu tam 14 yıllık ABD kariyerinde Sacramento Kings, San Antonio Spurs, Orlando Magic, Toronto Raptors, Phoenix Suns’ta forma giymişti. Hido için Orlando’nun ayrı bir yeri vardı... Çünkü NBA’deki kariyerinin altın yıllarını, Orlando’da yaşamış; kariyer rekorları kırmış, hatta ‘En Fazla Gelişim Gösteren Oyuncu’ ödülüne de layık görülmüştü. Her oyuncu gibi onun da inişli-çıkışlı dönemleri oldu. İşte son yıllarda böyle bir süreçten geçen Hido için, artık ‘ABD kariyeri bitiyor’ denilirken milli oyuncumuz bombayı patlattı... 35 yaşında, şampiyonluk favorilerinden LA Clippers’la anlaştı. NBA’de herkesin ‘Turk’ olarak tanıdığı Hido, Clippers transferi sonrası, ilk açıklamalarını FANATİK’in ABD temsilcisi, Barbaros Tapan’a yaptı...

Los Angeles Clippers’a olan transferini bize anlatır mısın?

Bu kararı verirken hiç zorlanmadı. Los Angeles Clippers son iki yılın NBA’deki flaş takımlarından birisi ve coach Doc Rivers çok tecrübeli bir antrenör. Beni aradılar ve görüşmek istediklerini söylediler. Takım olarak bu sezon hedeflerinin Play-Off’larda kesinlikle başarı olduğunu belirttiler. Takımda benim daha önceden de tanıdığım tecrübeli isimler var. Sezon başında çok iyi bir kadro kurdular ve ben de artık bu kadronun bir parçası olduğum için çok mutluyum.

Los Angeles Clippers’a özellikle de Play-Off’larda vereceğin katkı nasıl olacak?

Play-Off’lara kadar önümüzde hala çok maç var. İşte bu arada ben de takıma iyice alışıp, Play-Off’lara çok iyi girmek isterim. Yaklaşık 3 aydır basketbol oynamıyorum, tek eksiğim maç temposunu yakalamak. Bunu da en kısa zamanda maç oynayarak düzeltebilirim. Yıllardır NBA’de sürdümüş olduğum başarılı bir grafiğim var; artık çok tecrübeliyim... Özellikle Play-Off’larda çok soğuk kanlı olmalısınız. Bu konuda takımdaki genç arkadaşlara çok faydalı olabileceğimi düşünüyorum.

Takımda Blake Griffin ve Chris Paul gibi yıldızlar. Onlar için neler söylemek istersin?

Chris ve Blake gerçekten yıldız oyuncular. Kendilerini çok iyi geliştirdiler. Onlarla aynı takımda oynamak heyecan verici... Onlarla saha içerisinde çok iyi bir enerji oluşturacağımıza inanıyorum. Clippers seyircisi seni yakından tanıyor. Daha önce burada, senin forma giydiğin maçlarda, Los Angeles’ta yaşayan Türk’lerin organizasyonları olmuştu. Yıllardır Los Angeles’a Clippers ve Lakers’la maç yapmak için geldim. Gerçekten burada beni çok yakından destekleyen Türk taraftarlar var. Artık rakip değil, Clippers oyuncusu oldum, bu da ayrıca çok sevindirici... Onların bana olan desteğine her zaman ihtiyacım var. Tribündeki destekleriyle verecekleri enerji saha içerisinde bana büyük güç katacaktır.

8 numaralı formayı giyeceksin?

Evet... 8 numaralı formayı giyeceğim. Eski forma numaram 15’i, takımda Ryan Hollins giyiyor. Bende 8 numarayı tercih ettim. Kızımın doğum günü olan; 8 Nisan’a ithafen 8 numaralı formayı giyeceğim. Çünkü uğur getireceğine inanıyorum.

Barbaros Tapan

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)