Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Büyücü Rehber

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Öncelikle bu karakteri en verimli şekilde oynamak icin PERİ ırkını seçmeniz gerekmektedir. Eğer diğer ırklardan bir büyücü oluşturursanız Akıl Bilgelik ve Anlayış gücü değerlerinizin oyuna düşük olarak başlamasını ve böylelikle saldırı değeri, saldırı oranı, vuruş gücü, kritik büyü isabeti değerlerinizin de otomatik olarak düşük olmasını kabul etmiş olursunuz. O yüzde PERİ

Büyücü karakterinin saldırı gücü çok yüksek olmasına rağmen ; savunma gücündeki hassasiyeti de dikkate almak bunu baştan kabul ederek hem zırhımızı hem de yeteneklerimizi (skill) buna göre düzenlememiz gerekir .Bunu düşünerek yetenekleri YILDIRIM, BUZ VE ATEŞ Başlıkları altında anlatacağım. Oyunun başlangıcından itibaren her iki seviye kazandığımızda (leve up) yeteneklerimizi yükleyebiliyoruz ve 76 hatta 80 lvl olsak bile tüm yeteneklerimizin açılmış olması mümkün değil. Bunun için dikkatli planlamak zorundayız. Ancak bu hususta oyunculuk seviyenizi de dikkate alınız el becerileriniz ve süratiniz benim kullanamadığım ama sizin rahatlıkla kullanabileceğiniz skilleri açmanıza esas teşkil edebilir. Diyor ve Anlatmaya başlıyorum ...

YILDIRIM

Savunma Kalkanı : Fiziksel saldırılara karşı koruma sağlar. Olmazsa olmaz 5.inci seviyeye kadar geliştirin.

Hızlı Yenileme : Büyü Enerjinizin hızlı dolmasını sağlar diğer skillere ulaşmak için 1 kez acmanız yeterli. Önemli Değil.

Düşünceler Üzerinde Konsantrasyon : Saldırılarınızın başarısız olma ihitmalini azaltır . Önemli bende 3/3

Hızlı Hesaplama : Kritik büyü isabeti olasılığını arttırır. Olmazsa olmaz ama 1 dakika 30 saniye icin gecerli özellikle bosslarla savaşırken çok faydalı...

Enerji Kanunu: Yaşam Enerjinizi Büyü enerjisine çevirmenizi sağlar .1 kez acmanız yeterli. Önemli Değil.

Konuşmayı Hızlandırma : Her kullandığınız özelliğin yeniden kullanabilir olma süresini kısaltır. Önemli bende 3/3

Bilgi Arttırma : Saldırı seviyesini yükseltir. O sürede daha yüksek değerlerde rakibine hasar verirsin . Olmazsa Olmaz. Bende 4/5

Sükunet Yargısı : Her saldırının vurabileceğin en üst limitlerde isabet etmesini sağlar. Önemli. Bende 5/6

Enerji Arttırma : Büyü enerji seviyen yükselir. Önemli Değil bende açık değil .

Zorlu Hareket : RAkibini senden 6m ileri savurur. Önemli Değil ama son skile ulaşmak icin acmak zorundayız.

Işınlanma : Karakterini bulunduğun yerden 12 m uzağa ışınlar . Önemli Değil ama son skile ulaşmak için açmak zorundayız.

Pauldronun Yardım Eli : Rakiplerinin stunlarını etkisiz hale getirirsin önemli.

BUZ

Taş Rüzgar : Etrafındaki rakip gruba hasar verdirir. Önemli değil ama diğer skilleri acabilmek icin zorunlu olarak acıyoruz.

Zincirleyen Kasırga : Rakibin Hareket hızını azaltır. Ben bir kere actım ama tartışılabilir size kalmış

Soğuk buharlaşması : Yakınındaki tüm rakiplere hasar verdirir. Çok önemli bende 4/5

Donuk Toprak : Büyücünün iki stunından biri. Olmazsa Olmaz 3/3.

Hemhudut Toprak: Yakınındaki tüm rakiplere birkereye mahsus hasar verdirir. Bende 3/4 tartışılabilir.

Soğuk Toprak : Meşhur Buz yağmuru . Olmazsa Olmaz 3/4

ATEŞ

Alev Şutu : Rakibe Ateş Hasarı verir . Önemli bende 5/6

Ateş Ruhu Laneti : Rakibe belli bir süre sürekli hasar verdirir. Olmazsa Olmaz .Bende 6/7

Enerjinin Ardından Gelen Görünüşü : Alev Şutu isabetli ise aktive olur ve rakibe %100 ün üstünde hasar verdirir. Önemli.

Ateş Topu : Etrafında dönüp duran , kontrolün haricinde enyakın rakibe saldıran bir alev topu . Önemli değil 1 kere gerekli.

Lav Yangını : Oyun jargonuna göre TEK
olmazsa olmaz . bende 4/5

Pauldronun İntikamı : %200 den fazla hasat verdirir ama yüklenme süresi cok yavaş. Tartıiılabilir. Bende 3/4

Köstekleyen Alev: RAkibinin hareketini yavaşlatır. Tartışılabilir. Ben bir kere açtım.

Cehennem Alevi : İkinci Stunımız . Olmazsa Olmaz. Bende 3/3

Şok Alevi : Şekil olarak güzel ama önemli değil toplam % 105 hasar verdirir. Bende Acık Değil.

Bölme Alevi: Rakibin Büyü Saldırı Değerini Azaltır. Ben Hic kullanmadım...

Akıl Karışıklığının Alevi : Rakibin büyü savunma şansını azaltır.Ben hic kullanmadım.

Öfke Kudretinin Alevi : Rakibin Büyülü Savunma Değerini Azaltır. Ben Hiç Kullanmadım.

Arkadaşlar tekrar belirtmek istiyorum her oyunucunun kendi kişisel özelliklerine göre kullanım şekli etkin olarak kullanabileceği özellikler farklılık mutlaka göstericektir. Olmaz olmazları belirttim. Yeteneklerle İlgili söyleyeceğim bunlar.

Takılar ve Silah

Kullanmamız Gereken Takılar icinde mutlaka Bünye ve Canda iceren Akıl + ve Bilgelik + olmalıdır. Akıl + Maksimum büyü saldırı seviyemizi arttırır. Bilgelik + Vuruş Gücü ve Saldırı oranımızı arttırır. İkilemde kalırsam ben hep bilgeliği seçtim arkadaşların bilgisine...

Silah Kuşkusuz ki sephira Değnek. Oyuncular Arası ticarette güzel bir değnek elde edebilirsiniz. Ama öncelikli olan değneğin ne kadar + lı değil ne kadar özellikli olduğudur. Güzel bir sephira değnekte olması gereken veya arındırırken eklenebilecek olan ekstra değerleri ve seviyelerini belirtiyorum :

Büyü Saldırı Sınıfı : +69- +60 arası Büyülü Hasar : +12- +10 Sihir Oranı : + 17 - + 15 Kritik Büyü İsabetleri : + 29 - + 25
Gelelim Düello Taktiklerine
( Büyücü Hakkında Bilgim Az Artık Ne Kadarsa )

Savaşçı
Düelloya Uzaktan Başlarsak İlk Cehennem Alevi Atın Tabi'kide Oda Size Balta Atacak'dır Bayılma Süreniz Aynı Biter Sonra İse Savaşçı Yanınıza Gelmek Zorundadır Ayılınca Hemen Yavaşlatma Atın'ki Yanınıza Zor Gelsin Ve Kaçmak İçin Fırsat Olur Daha Sonra Lav Yangını , Soğuk Buharlaşma VE Diğer Skiller'i Yağdırın ( Alanları Unutmayalım ) Yanınıza Gelir Gelmez Dondurun Sonra Zincirleyen Kasırga Becerisini Kullanıp Işınlanın Sonrada Allah Ne Verdiyse Dalın Eğer Hayla Ölmemişse Cehennem atın Döngüyü Tekrarlayın

Rahip
Rahip Klasiği Ws Başlamadan Önce Alan Atar Ve Korumaya Alır Kendini Sizde Alanın Dışına Çıkın Ve Korumasının Bitmesini Bekleyin Koruma Bitmeye 3 Saniye Kala Alan Atın Biter Bitmez Uzakta Olduğunuz İçin Size Karanlık Vuramaz Uyutma Atması Uzun Sürer Atmadan Önce Hemen Cehennem Atın Daha Sonra Skillerle Dalın Daha Sonra Cehennem Bitmesine 2 Saniye Kala Yanına Gidin Ve Dondurun Böylece Hiç Fırsat Vermeyiz Eğer Şifa Yaparsa Tekrarlayın.

Okçu
okçu biraz zor kabul ama şöle bir taktiğim var ws başlamadan önce sadece soğuk buharlaşmasını acın ws
başlayınca gölge bırakıor ya beleyin zaten kesin arkanızdan dolanacak sonrada kör atacak ve ok yağmuru
atacak o yüzden N tuşunu basaranız bir anda arkaya dönüorya öle yapın ve ışınlanın ama tabi hemen yaparsanız
plan bozulur cünkü ok yağmurunu atmadıysa sizin yerinize göre atar.Kafanızdan süreyi hesaplayın ve öle ışınlanın
ışınlanınca muhtemelen yanındasınız eğer önünüzdeyse yani gördüyseniz oraya ışınlanın ve dondurun şansızıza artık
nese sonra soğuk buharı cakın ve alan atın görmeye başlayıncada cehennem ve sonrasını getirin artık savaşçı gibi
hayal edin.

Çağırıcı
Düello başladığınızda hayvan yakın dalıyorsa sahibinin yanına ışınlanın dondurup alan cakın sonrada hayvanı gelince
hayvana değilde adama cehennem Çakın 2si'de kacarken adamı halledersiniz eğer tekrar dalmaya başlarlarsa dondurun
ve bu sefer halledin artık
eğer hayvanı uzaktan dalıyorsa büyük
ihtimal adamın yanında duruordur uzaktalar ise ışınlanıp gidin ve dondurun soğuk buharlaşması atın cehennem çakın
ki garanti olsun sonrada alan atıp diğer skiller derken adam yerle bir olur zaten

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)