Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Databaselerden Veri Çekmek.

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor
Merhaba Arkadaşlar, Bugün bir çoğumuz kendi sitesini yapmak istiyor fakat yapamıyor veya nasıl yapıldığını bilmiyor. Daha önce arkadaşlarımız kodlarını paylaşmış fakat çalışmıyor şeklinde yorumlar görüyorum.

Bende databaselerden(Navicattan) veri çekmek için gerek kodları sizinle paylaşacağım.

İlk Olarak Kısaca Veri Çekmek;
Kodlarla belirtilen bölümün, databaselerden çekilmesini sağlar. Örnek olarak sıralama yapmak için, kodlarla Player>player adlı databaseyi belirtmeniz gereklidir.

Konu ilgi görmezse yani gösterdiğim emeği karşılamazsa konuyu kaldırıp, değerli adminlerime konuyu kilitleteceğim.

Konumuza Başlıyoruz.(Kodlar serverdan duyuru yapmak için hazırlanmıştır. İsteyen serverina göre düzenler)

index.php 'mizi oluşturuyoruz (sistemde 2 sayfa olduğu için config'i bir daha başka sayfaya yazıp include etmedim direk 2 sayfada da config'i tanımladım):

HTML-Kodu:

<?php $dbadi="duyuru"; // Veritabanı (Database) Adı Girilecek. $dbkullanciadi="root"; // Veritabanı (Database) Kullanıcı Adını Girilecek. $dbsifre=""; // Veritabanı Kullanıcı Şifresi Girilecek. $sunucu="localhost"; // Genel'de localhost'tur Karıştırmayın. $baglanti= mysql_connect($sunucu,$dbkullanciadi,$dbsifre) or die ("Hata ! DB Bilgilerini Kontrol ET"); mysql_select_db($dbadi,$baglanti) or die ("Hata ! DB Bilgilerini Kontrol ET"); ?> <?php $sql = "Select * from duyuru"; $isle = mysql_query($sql); $aayazdir = mysql_fetch_array($isle); ?> <marquee><?php echo $aayazdir['icerik']; ?></marquee>
Sıra geldi admin panelini yapmaya, oda şu şekilde oluyor:
HTML-Kodu:

<?php $dbadi="duyuru"; // Veritabanı (Database) Adı Girilecek. $dbkullanciadi="root"; // Veritabanı (Database) Kullanıcı Adını Girilecek. $dbsifre=""; // Veritabanı Kullanıcı Şifresi Girilecek. $sunucu="localhost"; // Genel'de localhost'tur Karıştırmayın. $baglanti= mysql_connect($sunucu,$dbkullanciadi,$dbsifre) or die ("Hata ! DB Bilgilerini Kontrol ET"); mysql_select_db($dbadi,$baglanti) or die ("Hata ! DB Bilgilerini Kontrol ET"); ?> <?php $icerik = mysql_real_escape_string($_POST['icerik']); $guncelle = $_POST['guncelle']; if ($guncelle) { $sorgu = "Update duyuru set icerik='$icerik'"; $sql = mysql_query($sorgu); if ($sql) { echo "Kayit duzenlendi"; } else { echo "Kayit duzenlenemiyor"; } } $sorgu = "select * from duyuru"; $sql = mysql_query($sorgu); $k = mysql_fetch_array($sql); ?> <form method="POST" action=""> <textarea style="width:400px; height:100px;" name="icerik"> <?php echo $k['icerik']; ?> </textarea> <?php echo'<input name="guncelle" class="submit" type="submit" value="Guncelle">'; ?> </form>
Evet arkadaşlar ben yolu gösterdim, bunu basit bir HTML bilgisi olanlar dahil herkes geliştirebilir. Hepinize kolay gelsin.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)