Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Eski Ultima Tadını Yasatacak Mondain Role Play

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor
Server Adı: Mondain Role Play : The Second Age
Sitesi:

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Emulator: Sphereserver 0.56b
Türü: TheSecondAge-Role Play
Genel Olarak sistemler:Ultima Online'ın 2. sürümü olan The Second Age'de olan bütün orjinal sistemler. Sunucumuzdaki sistemler tamamen sade ve orjinal bir şekildedir. Ne fazladan bir sistem , ne janjanlı renkler ne taming staff ne pet kontrat ne de mage , warrior , warlock robe.. Çünkü bunlar dengeyi sağlayamamış sunucuların işidir. 48 skillin her birini aktif ederek özel olarak hepsinin bir işi olduğu için dengeyi her alanda sağladık. Ve bu yolda da kendimize güveniyoruz. Bütün sistemler için :

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Ortalama Online Sayısı Ve Max. Oyuncu Sayısı :Ortalama 10 , maksimum 25. Başlangıç için kötü olsa da geleceğe yönelik bir projemiz vardır.
Neden Biz ?
Öncelikle Türkiye'de , The Second Age sistemlerini orjinal ve sadelik açısından tamamen sphereserver'a koyabilmiş birisi yok. Bunu iddaa etmiyoruz , bu böyledir.
Bildiğiniz bütün Ultima Online sunucularını unutun. Mondain size bambaşka bir Oyun keyfi sunuyor !
Şu ana kadar açılmış sunucuların büyük bir kesimi aynı sistemlerin sadece sayısal değerlerini değiştirip siz oyuncuların önüne defalarca koyuyor. Yaklaşık 2003-2004 yıllarından beri fark yaratabilmiş bir sunucu görülmedi. Sebebi muhtemelen , nebula tarafından hazırlanmış sistemlerin bir bölümünün bütün halinde yayınlanmasıdır. O günden beri Ultima Online oynayan ve egolarını tatmin etme ihtiyacı duyan her birey , bu bütünü alıp inceleyip "işte bu tamamdır bunu açayım yarın 200 player bizim arkadaşlarada edit atarız oh ne güzel!" düşüncesiyle açmaya çalışıyor. Hatta 2004 yılında bu bütün olayı iyice cıvıtılmış , bazı sunucularda artık biraz zorlarsak bazı yerlerinde "Nebula UO" bile görebilir olmuştuk. Neyse ki sonraki dönemlerde millet uyanmaya başlamış , Nebula UO yazılarını değiştirebilmeyi öğrenmiştir. Malum hazır bir pack , neden kullanmayalım düşüncesi Ultima Online oyununu , alakası olmayan garip bir MMOG'e çevirmiştir. Seneler geçince UO oyuncularının bir bölümü 2002-2003'te oynadığı Nebula ve benzeri sunucularda hatta daha öncesi Sanane gibi sunucularda istemeden role-play yapabildiğini farketmiştir. Ki öyle olmasa bile o zamanlarda oyuncular arasında saygılı , küfürsüz güzel bir denge kurulabilinmiştir. Seneler geçince "PvP , PP" gibi kavramlar ortaya çıktığında artık UO benim gibi oyuncuları bezdirmeye başlamış , kaliteli oyuncuları da gittikçe popülerleşen WoW (World of Warcraft) oyununa sürüklemiştir. Geriye , ne yaptığını bilmeyen , küfürbaz , hafif çıkan bıyıkları terleyen ergen kitle ve saygısız , küfürlü bir Ultima Online kalmıştır. Oyuncular , bir başkasına nasıl hainlik yapsam da eşyalarını çalabilsem düşüncesiyle oynamaya devam etmeye başladılar. Oyun skill-item oyununa tamamen dönüşmeye başladı... Ve mevcut durum : Ultima Online , Türkiye'de hakettiği yeri alamadı , skill-item oyunu oldu ve "role play" denen kavramın ne olduğu unutuldu. Sebebi sadece egolar. Türkiye'de tek tük kişiler kendi Ultima Online türünü , script bütününü yaratabildi. Ultima Online , Türkiye'de hala daha kötüye gitmekte inatlaşıyor. Ultima Online oyununun değişmesi bir şeyi değiştirmez ancak oyuncuları değiştirmek , bütün kaliteyi ve oyunu değiştirebilir. Bu kaliteyi yakalayabilmeniz için Mondain sunucusunu hizmetinize açıyoruz !
her ne kadar giriş için fazla bir konuşma olsada Türkiye'deki Ultima Online'ın durumu budur.
Neden Role-Play ?
Artık okumanız gereken kısımlar başlıyor. Neden role play ? Ultima Online aslında , çevrimiçi bir Role Play oyunudur ama şuanki genel oyuncu kitlesine bakılırsa bu oyunun özü PvP yapmak , hainlik yapmak , skill kasıp "kral" olmaktır. Ama bilinmez ki role play yapmak pvp yapmak , role play yapmak maceraya atılmak veya oyunu mirc gibi bir chat odasına çevirmektir... Sanki insanlar gerçek hayatında kavga etmezmiş gibi , Role-play'in sadece "Lordum , Ladyim"den ibaret olduğunu sanıyorlar. Sebebi öğretilmemesidir muhtemelen. Ya da oyunculardaki eşya hırsı , adam öldürme hırsı... Peki tekrar sorayım , neden Role Play ? çok basit , Ultima Online MMORPG'dir ve Role Play bildiğiniz bütün UO türlerini (PvP , PvM) kapsayan ve ekstradan bunların fazlasını da sağlayan bir kavramdır. Bu oyunu daha zevkli hale getirir , oyundaki bütün eşyalara sahip olsanız da sürekliliği devam eder. Çünkü oyunu devam ettirebilecek bir hikaye , insanların hisleriyle oynayabileceği koca bir Britannia haritası mevcuttur.
Neden Mondain ?
Çünkü , Role-play'in gerçek kavramını anlayıp geçirebilmiş ve UO oyununun da aslında bir hikayesi olduğunu öğretebilen bir sunucudur. Kurallara uyulduğu sürece her kitleye hitap eder. Diğer sunuculardan farklı olarak , bir çok sistemi oyuncuların kendilerinin bulmalarını bekler , bütün haritanın doluluğu ile macera sürekliliğini devam ettirebilir. OSI (Origin Systems Inc.) sunucularının 1999-2000 sistemlerini geçirebilmiş , o günlerin standartlarını yakalayabilmiştir. Başka bir sunucunun packı üzerine kurulu değildir. Eski Ultima Online MIDI müziklerine sahiptir , Role play yapmaya motive eder. En önemlisi , kaliteli bir Role Play ortamı sağlar.
Nereden geldi bu Mondain fikri ?
Aslında bir zamanlar ben de power play sunucularında oyuncusuydum. Ultima Online oyununa 1 senelik ara verdikten sonra sıkıntıdan bazı oyun arayışlarında olmamla birlikte başladı bu olay. Çünkü oyun ararken karşıma Ultima single player oyunları çıktı. Büyük bir heyecanla indirdim , oynadıktan sonra resmen içime bir şey oturdu. Daha sonra nostalji olsun diye şu eskiden bütün gün Music On 255 modunda gezdiğimiz sunuculardaki müzikleri indirme kararı aldım. Britain1.mid dosyasını açmamla beraber ilk sistemi yazmaya başladım... Çünkü Ultima + Midi kombinasyonu tamamen UO'ı anlamama sebep oldu. Bütün hikayeyi , aslında UO'a koyulan isimlerin rasgele olmadığını anladım. Eski UO oyuncuları veya yeni başlayacaklara kaliteli bir ortam sunmaya karar verdim. Bu bildiklerimi anlatıp uygulayarak , eski kaliteyi tekrar sağlayabileceğimi düşündüm.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)