Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Kızılhaç'tan yardım istedi

Levicorpus

Üye
Bursaspor
Kayıtlı Üye
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Uluslararası Kızılhaç Örgütü Başkanı Peter Maurer'den, Gazze'ye düzenlenen saldırılar sırasında öldüğü iddia edilen 2 İsrail askerinin cesetlerini bulmak için yardım istedi.
İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesinde yer alan habere göre, Başbakan Netanyahu, Kudüs'te Uluslararası Kızılhaç Örgütü Başkanı Peter Maurer ile görüştü. Netanyahu görüşmede, Maurer'den Gazze saldırıları sırasında öldükleri ilan edilen İsrail askerleri Oron Şaul ile Hadar Goldin'in cesetlerinin bulunması ve cenazelerin İsrail'e getirilmesi konusunda yardım talep etti.
İsrail Başbakanlık ofisi ise Netanyahu'nun "Gazze'den atılan roketlere ilişkin Maurer'e bilgi verdiği" belirtilen, ikilinin bir ekran önünde durduğu fotoğrafları yayımladı.
İsrail 7 Temmuz'da, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, havadan ve denizden saldırılar başlatmış, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti.
Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, saldırılar sırasında 20 Temmuz'da, İsrail askeri Oron Şaul'u Gazze'nin doğusundaki Et-Tuffah Mahallesi'nde esir aldığını açıklamıştı. Kassam Tugayları, Şaul'un hayatta olup olmadığı hakkında açıklama yapmazken, İsrail makamları, Şaul'un, 20 Temmuz'da öldüğünü ancak cesedinin bulunamadığını öne sürmüştü.
Öte yandan İsrail, 1 Ağustos'ta Gazze'deki saldırılar sırasında Hadar Goldin adlı askerin kaçırıldığını iddia etmiş, olaydan Hamas'ı sorumlu tutmuş, Kassam Tugayları ise İsrail'in kaçırıldığını iddia ettiği askere ilişkin bilgileri olmadığını açıklamıştı. İsrail daha sonra 3 Ağustos'ta Goldin'in öldüğünü duyurmuştu.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)