Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

KDV Hesap Programı

BOMBFACTORY

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabzonspor
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
3,333
Tepkime puanı
6
Puanları
136
Bu program vasıtası ile KDV hesaplamayı öğrenmeye ne dersiniz?



Kod:

Public Class Form1 Dim mik As Integer Dim a, hesap As Integer Dim d As Integer Dim b As Integer Dim c As Integer Private Sub TekstilToolStripMenuItem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles TekstilToolStripMenuItem.Click c = InputBox("kdv oranını giriniz") End Sub Private Sub MeyveToolStripMenuItem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MeyveToolStripMenuItem.Click b = InputBox("kdv oranını giriniz") End Sub Private Sub GıdaToolStripMenuItem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles GıdaToolStripMenuItem.Click d = InputBox("kdv oranını giriniz") End Sub Private Sub Button1_Click_1(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click mik = TextBox1.Text If ComboBox1.Text = "tekstil" Then hesap = (mik * (c / 100)) + mik TextBox2.Text = hesap ElseIf ComboBox1.Text = "gıda" Then hesap = (mik * (d / 100)) + mik TextBox2.Text = hesap ElseIf ComboBox1.Text = "meyve" Then hesap = (mik * (b / 100)) + mik TextBox2.Text = hesap End If End SubEnd Class
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst