Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Mageler için talent, stat, rotasyon, glyph rehberi

YaSa22

Fahri Üye
Fahri Üye
Merhaba. Diğer konunun eski ve talentlarının bozulmuş olduğundan, talentların toplu bir yerde olması daha iyi olacağından güncel bir talent rehberi yaptım. Derli toplu olması için de stat(Hitinizi caplemek zorunda değilsiniz; raidde her zaman birkaç yüzde artacaktır, üstüne yemek de yiyebilirsiniz, çok takılmanıza gerek yok. Sp içinse hepsinde 2k üzerinde olmanız gerekir.), rotasyon ve glyphlerden(Kullanmanız gereken glyphleri linke tıkladığınızda açılan talent hesaplayıcısının sağ altında görebilirsiniz.) de söz ettim. Daha önceden olduğu gibi talentlarla ilgili sorularınızı yeni bir konu açmadan buraya sorarsanız daha düzenli olur. Ekleyeceğniz, düzelteceğiniz bir şey varsa lütfen yazın
Talentları ve diğer bazı şeyleri kendi doğrularıma göre düzenledim. Örneğin arcane ağacı için Ice Shards talentı yerine Frost Warding talentına vermek(rotasyonda frost büyüleri kullanılmıyor çünkü) daha mantıklı bence. Umarım işinize yarar..

Yardımcı Olacak Şeyler(80 level için):

Hit Tablosu:
Kod:
%1 %2 %3 %4 %5 %6 %7 %8 %9 %10 %11 %12 %13 %14 %15 %16 %17
26.23 52.46 78.70 104.93 131.16 157.39 183.62 209.86 236.09 262.32 288.55 314.78 341.02 367.25 393.48 419.71 445.94

Haste:
Kod:
Haste yüzdesi = Haste rating x 32,79

Buna göre;

[(Büyünün normal cast süresi/Olmasını istediğiniz cast süresi) – 1] x 32,79 x 100 = Gereken haste rating

Örneğin cast süresi 3 saniye olan bir skilimiz var ve biz bunu 2,5 saniyede cast etmek istiyoruz. O zaman bize gereken haste rating (3/2,5) – 1 x 3279 = 655,8’dir.

PvE

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Arcane PvE talentı şu an çok tercih ediliyor. Artık fire talentından üstün olduğu için bunu tavsiye ederim, ben de bunu kullanıyorum. Karakteriniz yeni 80 olduysa da düşük hitle de oynanabildiğinden bu talent ile başlamanız idealdir. Hatta sonra talent değiştirmenize bile gerek kalmayacaktır.

İstediği Statlar:
288 hit(%11)
Haste için tam olarak bir sınır yok bunda. Crite göre daha önemli olduğundan gidebildiğiniz kadar gidebilirsiniz. 550-600 gibi bir değer iyidir.

Crit için 550-650(%23-25) arası bir değer yeterlidir.

Gördüğünüz gibi haste diğerlerine göre daha önemli. Gemlerinizi haste ve sp verecek şekilde takmalısınız.

Rotasyon:

Arcane Blast x 4 > (Missile Barrage açılırsa Arcane Missiles) Arcane Barrage > Başa dönün

Aslında Arcane Barrage kullanmak yerine Arcane Blast kullanmak daha mantıklı görünüyor. Missile Barrage proclayana Arcane Blast de kadar atılabilir bence
Yine de hareket etmeniz gerektiği zamanlarda işinize yarayacağından talentınızda Arcane Barrage bulunması faydalı olacaktır.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Eski tek hedefte en iyi dpsi yapan talent; ama hâlâ kullanan var. Eğer bu talent ile oynamak istiyorsanız ama istediği statlara sahip değilseniz talentınızı hiç değiştirmeyin, sonucu pek iyi olmuyor. Kısa süren combatlarda dezavantaja sahip, gücü uzun süren combatlarda ortaya çıkıyor.

İstediği Statlar:

446 hit(%17)
400 haste
Ben fire talentı kullanıyorken crit değerim kendi bufflarımla %41 küsür idi. Gearınız çok iyi değilse T9 set bonusu vs. de olmadığından size çok gelebilir. %35 gibi bir değer yeterli olur sanırım

Fire talentlarında crit daha önemli olduğundan gemlerinizi sp, crit, spirit olarak seçebilirsiniz. Haste değeriniz yeterli değilse de çok üstüne gitmeyin, critten kaybedeceksiniz.

Rotasyon:

Living Bomb > 5 x Scorch(bunu yaptıktan sonra büyük ihtimalle biteceğinden Living Bomb yenileyebilirsiniz, eğer az bir süresi kalmışsa o sürede Fire Blast de atılabilir belki
) > Fireball spam (Debuffları yenilemeyi unutmayın ve Hot Streak proclarsa o anki castiniz hemen bittikten sonra Pyroblast atın)

Talentta iki talent puanı boşta, oynama şeklinize göre verebilirsiniz. Menzilinizi arttırmak için Flame Throwing, dayanıklılığınızı arttırmak için Burning Determination, size musallat olan addler için de Blast Wave ve Dragon’s Breath talentlarını alabilirsiniz. İsterseniz Molten Shields veya Frost Warding de kullanabilirsiniz
Bu talent üstteki talenta benzer.

İstediği Statlar:

367(%14) hit
400 haste
Crit üstte dediğim gibi %35 civarı olmalıdır

Dediğim gibi FFB spec FB spec gibidir. Sp, crit ve spirit gemleri kullanmalısınız.

Rotasyon:

Living Bomb > 5 x Scorch(bunu yaptıktan sonra büyük ihtimalle biteceğinden Living Bomb yenileyebilirsiniz, eğer az bir süresi kalmışsa o sürede Fire Blast de atılabilir belki
) > Frostfire Bolt spam (Debuffları yenilemeyi unutmayın ve Hot Streak proclarsa o anki castiniz hemen bittikten sonra Pyroblast atın)

Frost şimdilik PvE için ideal olmadığından bir talent dizilimi koymuyorum. İleride bu durum değişirse koyabilirim

PvP

PvP için çok farklı oynayış türleri olduğundan rotasyon ve glyph koymuyorum. Yine de

kullanmanız bayağı işinize yarayacaktır.

Arcane

Presence of Mind ve Arcane Blast üstüne. Arcane ağacındaki dayanıklılık ve saldırıya yönelik talentlar yanında fire ağacındaki Impact talentı alınmış.

Benim şimdiki PvP talentımın biraz benzeri. Bunda Presence of Mind ve Pyroblast var.

Bu talent Presence of Mind ve Frostfire Bolt üzerine. Arcane ağacındaki bazı PvP için olan talentlar da alınmış ve frost ağacındaki Shatter ve diğer saldırıya yönelik talentlar ile başarılı burst damage yapılabilir.

Mana Shield özelliğini çok kullananlar için uygun bir talent. Mana regen ve diğer talentlarla birlikte Mana Shield özelliğinin daha az mana götürmesi, götürdükçe de size sp kazandırması planlanmış. Presence of Mind ve Pyroblast var.

Bu da benim yaptığım talent dizilimi. Ben daha çok Arcane Missiles ve Arcane Barrage kullanıyorum. Presence of Mind ve Pyroblast de önemli benim için. Impact’in bana verdiği stun özelliğini de seviyorum, procladıkça kullanıyorum.

Presence of Mind ve Pyroblast ikilisini ben hemen harcamamamınızı öneririm. Genelde ben karşımdakinin canı azaldığında onu atıp heal veya kaçmaya fırsat bulamadan işi bitirmeye çalışıyorum. Ayrıca başkalarının canını azalttığı düşmanlarınıza atıp başkalarının killing blowlarını çalabilirsiniz
Eğer gerekli talentları vermediyseniz ve Mage Armor kullanmıyorsanız bir yerden sonra mana sıkıntısı çekmeye başlayabilirsiniz. Blink biraz zaman kazanmak için ideal. Yanlış yöne koşarken sizin attığınız Arcane Missiles birden farkına varmasını sağlıyor ve size ulaşana kadar avantaj kazanıyorsunuz. Ayrıca Improved Blink de sizi yine de yakalayan düşmanlara karşı iyi bir talent
Ben battlegroundlar için arcane kullanıyorum ve tavsiye ediyorum..

Fire

Dayanıklılığı diğer talentlara göre biraz daha az olsa da(ya da en azından biraz daha şansa bakıyor olsa da) iyi hasar verebilecek bir talent. Göreceğiniz gibi talent Fireball üzerine kurulu. Yakınınıza gelen düşmanları Dragon’s Breath ve Blast Wave ile püskürtebilirsiniz. Blast Wave daha çok uçurum kenarlarında ve yüksek yerlerde işe yarıyor
Linkte koyduğum minor glyphleri de kullanabilirsiniz. Böylece Fire ve Frost Ward açıkken atılan fire/frost büyülerini %35 şansla düşmana geri yollayacaktır
Maalesef Presence of Mind yok ama Hot Streak procklarsa yine instant atabilirsiniz.

Yukardaki talenta biraz benziyor ama bu talent Frostfire Bolt üzerine kurulu. Arcane ağacındaki bazı yararlı talentlardan vazgeçmiş ve casterlara karşı biraz daha savunmasız kalsanız bile yukarıdaki talenta göre melee sınıflar karşısında daha dayanıklı olacaksınız. Talentların özellikleri eklenebiliyorsa glyph de alırsanız Fire/Frost Ward özelliğiniz aktifken size ilgili türden bir büyü atıldığında reflect şansınız %65 oluyor

PvP için hiç fire ağacını denemedim ama alıştıktan sonra iyi işler çıkarılabilir sanırım
Bu arada talentınızdaki Blast Wave tam bir gank skilli
Yeterince yüksekte uçan karşı factiondan birisini gördüğünüzde dibine gidip Blast Wave atın ve düşerken hemen kendinize Slow Fall atıp karşıdakinin ölmesini izleyin
Pek centilmence olmayabilir ama ben PvE talentım fire iken Wintergrasp ve Ulduar önünde ben bu şekilde bayağı bir eğlendim. Üstelik ölen kişinin eşyaları da zarar görüyor ^^

Frost

Klasik arena talentı. Caster takım arkadaşınız varsa istediğiniz bir şeyden kısıp Focus Magic talentına da verebilirsiniz. En fazla dayanıklılığa sahip ağaç olan frost ağacıyla arenada diğer ağaçlara göre daha rahat edeceksiniz. Ayrıca iyi bir burst damagea sahip. Koşarken de rakibinize sürekli Ice Lance atın, bol bol Deep Freeze kullanın

Bu talentta da Presence of Mind yanında arcane ağacındaki dayanıklılığınızı arttıracak talentlar alınmış. Tabii bu yüzden Deep Freeze alınamıyor. Ben bunda Precision talentındaki puanları Permafrost talentına vermeyi daha uygun görüp talentı biraz değiştirdim, siz de tarzınıza göre değiştirebilirsiniz.

Frost talentı için haste ağırlıklı gem/enchant kullanmalısınız

PvP için %5-6 arası hit genellikle yetiyor. Bunun dışında gem enchant için crit/haste seçimleri PvE talentları için olduğu gibidir. Yanında stamina, resilience gemleri ve enchantları kullanılabilir.

Evet, sanırım kabaca bir fikir oluşmuştur aklınızda
Intellect buffınız hiç eksilmesin..

Yararlanılan kaynaklar: WoW-Türk mage kısmındaki postlar, WoWWiki

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)