Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Merve Boluğur Fan Club

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Merve ßoluğur Fan Club'e Hoş Geldiniz..

Merve Boluğur Kimdir ?

Merve Boluğur, 16 Eylül 1987 tarihinde İstanbul'da doğdu. Bir süre, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nde eğitim gördü.

2006 yılında Feride Kaytan'ın yönettiği Kanal D'de yayınlanan Acemi Cadı adlı televizyon dizisinin başrolünde Ayşegül adlı genç bir cadıyı canlandırdı.

Yine 2006 yılında Tayfun Güneyer'in yönettiği Keloğlan Kara Prense Karşı adlı sinema filminde, Birgül isimli bir kahramanı canlandırdı. Ardından 2007 yılında beş arkadaşın eğlenceli bir haftasonu geçirmek için Gomeda Vadisi'ne yaptıkları yolculuğu anlatan, Tan Tolga Demirci'nin yönettiği fantastik korku filmi Gomeda'da yer aldı. 2008 yılında Cem Görgeç'in yazıp yönettiği Hoşcakal Güzin adlı sinema filminde Bahar rolünde yer aldı.

Algida Cornetto, Burger King, Orkid ve bazı diğer firma ve ürünlerin reklam filmlerinde de yer alan Merve Boluğur şu anda; 2007 yılında TRT'de yayına başlayan, Türkan Şoray ve Cihan Ünal'ın da yer aldığı Aşk Yeniden adlı televizyon dizisinde Lale ve Mete çiftinin Eylül adlı kızını oynamaktadır

Merve'nin Röportajları.

Hürriyet Gazetesi Röportajı.

Uzun süredir sizi dizilerde görmüyorduk. Bu tercihin nedeni neydi?
- “Acemi Cadı”da iyi bir çıkış yakaladım. Devamında çok daha iyi bir projede yer almak istedim, o yüzden acele etmedim. Ayrıca canlandıracağım karakter de öncekinden farklı olmalıydı.

Çocukların ilgisinden sıkıldınız mı?
- Asla! “Acemi Cadı” benim ilk dizimdi. Özellikle çocuklar tarafından inanılmaz sevildi. Masalsı bir kahraman olmak her oyuncuya nasip olmaz.

Siz neler izliyorsunuz?
- Neler yapılıyor diye yeni başlayan dizilere göz atıyorum.

Bu mesleğe genç yaşta başlamak sizce bir avantaj mı?
- Evet... Tam zamanında başladığımı düşünüyorum. 19 yaşındaydım ilk kez kamera karşısına geçtiğimde. Daha erken olsaydı belki biraz bocalayabilirdim. Erken yaşta çalışmaya başlamanın insanı olgunlaştırdığını düşünüyorum.

KÜL VE ATEŞ’İ DÜŞÜNMEDEN KABUL ETTİM

Gelelim yeni diziniz “Kül ve Ateş”e... Bu dizini kadrosuna nasıl katıldınız?
- İlk dizi görüşmemi Tomris Hanım’la (Giritlioğlu) yapmıştım. Seneler sonra “Kül ve Ateş” dizisi için görüştük, beni unutmamış olmasından dolayı çok heye-canlandım. Zaten çalışmak istediğim insanların başında geliyordu. Hiç düşünmeden teklifi kabul ettim.

Canlandırdığınız Hayal karakteri nasıl biri?
- Hayal, çok eğlenceli bir karakter. Oynarken inanılmaz keyif alıyorum.

Antakya’da hayat nasıl gidiyor?
- Antakya gerçekten güzel bir yer. Özellikle kamera arkasındakilerle ve burada arkadaşlık ettiğim insanlarla çok güzel vakit geçiriyorum.

BİR OYUNCUYU YİNE BİR OYUNCU ANLAR

Sevgiliniz Tolgahan Sayışman, “Elveda Rumeli”nin Makedonya’daki setinde, siz ise Antakya’dasınız. Zor olmuyor mu sizin için?
- Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum. Özelimin bana kalması taraftarıyım.

İki oyuncunun ilişkisi zordur derler...
- Zor olduğunu düşünmüyorum. Bizimki normal saatlerde yapılan bir meslek değil, bu nedenle iş konusunda birbirinizi daha iyi anlıyorsunuz. Bence bir oyuncuyu yine bir oyuncu anlar...

Mesleğinizle ilgili “Yapmazsam, gözüm açık giderim” dediğiniz şeyler var mı?
- Serdar Akar’ın çektiği bir sinema filminde oynamak var.

Objektife aşık gibi bakıyormuşum

Poz vermeyi, fotoğraf çektirmeyi çok seviyorsunuz. Hiç fotomodellik yapmayı düşündünüz mü?
- Fotoğraf verirken kendimden geçiyorum! Bir fotoğrafçı arkadaşım “Objektife aşık gibi bakıyorsun” demişti, gerçekten de öyle. Bir dönem fotomodellik yaptım. Fotoğrafçı arkadaşlarıma da bayıla bayıla modellik yapıyorum.

Go Girl Röportajı.

Yoksa siz hala Ayşegül'le tanışmadınız mı? Hani şu "Acemi Cadı" dizisinin sevimli cadısıyla... Yaptığı birbirinden ilginç büyüler ve arkadaşlarıyla yaşadığı eğlenceli maceralarıyla kalbimizi çoktan fethetti. Peki bu karakteri canlandıran oyuncu Merve Boluğur'u daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Sevgili Merve, bize kısaca kendinden bahseder misin?

16.09.1987 doğumluyum. Müjdat Gezen Konservatuar 1. sınıf öğrencisiyim. Okulumu ve öğretmenlerimi çok seviyorum. Fotomodellik ve dizi oyunculuğu yapıyorum. Cornetto, Burger King ve Discreet reklamlarında oynadım.

Türkiye'nin Sabrina'sı olacağını öğrendiğinde ilk tepkin ne oldu?

Sabrina benim de küçükken severek izlediğim bir diziydi ve böyle bir teklif aldığımda çok heyecanlandım. Kesinlikle hayalim gerçek oldu. Küçükken izlediğimde, bir gün gelip de Sabrina'yı benim oynayacağım hiç aklıma gelmezdi. O yüzden çok iyi oldu bu dizi, büyük bir şans benim için.

Eğitim üzerine ileriye yönelik planların neler?

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ndeki eğitimimi tamamlamak istiyorum... Sonra da yurt dışında oyunculuk üzerine eğitim almak istiyorum.

Senin gibi oyuncu olmak isteyen arkadaşlarına nasıl bir yol izlemelerini tavsiye edersin?

Bence yaşı küçük olan arkadaşlarım acele etmesin çünkü gerçekten çok zor ve emek isteyen bir iş. Dışarıdan çok basitmiş gibi görünüyor ama değil. İşini sevmek, sabırlı olmaktan geçiyor. Ve gerçekten bu iş için yaşamak lazım. Bana sorarsanız değer, kesinlikle eğitimini alsınlar.

Rol arkadaşın Çağkan'la yakıştırılıyorsun. Doğruluk payı var mı?

Evet, internette dizi ile ilgili yorumları okuduğumda bu tür yakıştırmaları okuyorum. Ama aslında Selim ile Ayşegül'ü yakıştırıyorlar, bizi değil. Ve böyle yakıştırmalar her zaman olacak. Ama biz Çağkan'la normal hayatımızda çok iyi arkadaşız...

Özel yaşamına girelim biraz da; mesela hayatta olmazsa olmazların var mı?

Annem, annem, annem...

Hobilerin ve fobilerin var mı?

En büyük hobim sete gidip gelmek ve çalışmak... Fobim de yalnızlık ve karanlık. Karanlıktan çok korkarım.

Şarkı söylemek ve dans etmek gibi bir yeteneğin var mı?

Dans etmeyi seviyorum aslında, şarkı söylemeyi de seviyorum ama sesim kötü. O yüzden söyleyemiyorum.

Aşık Merve nasıl olur tarif eder misin?

Merveyi aşık olduğu zaman tanıyamazsın... Hayatın tadını o zaman çıkartıyorum, o zaman yaşadığımı anlıyorum çok neşeli olurum, bazende kıskanç, bazen ama! Unutmadan, hassas ve acayip de dalgın da olurum.

Ne burcusun? Burcunun özelliklerini taşır mısın?

Başak burcuyum ama çok titiz değilim..

Ailenle mi yaşıyorsun?

Evet ailemle yaşıyorum bir de erkek kardeşim var. Onun oyunculukla uzaktan yakından alakası yok, farklı bulvarlardayız. O basketbolla ilgileniyor.

Merve'nin çocukluğundan bugüne hala sakladığı bir şey var mı?

Evet, Barbie bebeklerim hala bir bavulda duruyor ama oynamıyorum.

Merve'nin odasından asla atamayacağı üç şey nedir?

Mumlarım, yastığım ve resimlerim...

Kelebek - Trendy Köşesi Röportajı.

Sımsıcak, neşe dolu, güler yüzlü, sempatik ve çok güzel bir konuğu ağırlıyoruz bu hafta.Algida ve Burger King reklamlarından tanıdığımız, son ayların çok tutulan dizilerinden "Acemi Cadı" ile de şöhretini perçinleyen Merve Boluğur konuğumuz.

Ekran dönem dönem "ailemizin küçük kızları"nı yaratıyor. Sonuncusu sensin. Merve'yi bu kadar sevimli ve sıcak kılan şey ne Allah aşkına?

Çok teşekkür ederim. Eğer insanlarımız beni gerçekten ailelerinin küçük kızı olarak görüyorlarsa ne mutlu bana (gülüyor). Bunun sırrına gelince; bence doğallık. Kendimi bildim bileli güler yüzlüyüm ve içten davrandım. Her zaman doğal oldum. Sanırım izleyicilere bunu ekrandan da yansıtabildim.

DÖNÜM NOKTASI

Algida ve Burger King reklamları ile sık sık ekranlara geliyordum. Ama büyük çıkışını "Acemi Cadı" ile yaptın.. Bu dizi Merve için bir dönüm noktası olabilir mi?

Kesinlikle öyle. "Acemi Cadı" benim için çok büyük bir şans, diyebilirim. Özellikle oyunculuk anlamında...

Duyduğum kadarıyla hayallerini oyunculuk değil de sunuculuk süslüyormuş?

Aslında evet. Nedense aklımda hep sunucu olmak vardı. Konu oyunculuğu istememem ya da sevmemem değil. Nedense sunuculuk aklımdaydı. Ama dediğim gibi oyunculuğa adım atmam benim için büyük bir şans. Hayatıma da bir anda girdi. Ve çıkacak gibi görünmüyor... (gülüyor)

Peki sunuculuk teklifi alsan değerlendirir miydin?

Kesinlikle...

Ne gibi bir şey mesela?

Gençlere yönelik bir program olabilir... Moda ya da güncel konuların işlendiği bir program da hiç fena olmaz (gülüyor).

DİZİ ÜZERİNE

"Acemi Cadı" aslında hepimizin bildiği "Sabrina"dan uyarlanan bir dizi... Sabrina'yı sen de izler miydin?

Hem de fanatiklik ölçüsünde (gülüyor). Ama bir gün gelip de yerli Sabrina olacağımı hayal bile edemezdim (gülüyor).

Gerçekten de dizideki gibi sihirli güçlerin olsun ister misin?

Bu soruyla çok karşılaşıyorum... Ama inanın istemezdim... Dizide her şey tadında, sihir bile... Eğer illa da böyle bir gücüm olacaksa, sadece çok çok sıkıştığım anlarda kullanırdım herhalde.

Dizide Ayşegül'sün. Merve ile benzer yönlerin var mı?

Aslında benzer yönümüz çok. Örneğin, iyi kalpli oluşu, samimi, güleryüzlü oluşu. İkimiz de insanlara elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Tek farkımız onun sihirli güçleri olması...

SİNEMA

"Keloğlan Kara Prense Karşı"da da izledik seni. Ufukta yeni bir sinema filmi projesi var mı?

Bu aralar o kadar yoğunum ki böyle bir teklif alsam da sanırım yer alamayacağım. Ama dizi bittikten sonra film oyunculuğunu isterim tabii ki...

19 yaşındasın ama dizideki gibi 16 yaşında gösteriyorsun. Sence bu ilerisi için bir avantaj mı?

Hem de nasıl... Özellikle uzun bir dönem genç kız rollerinde oynayabileceksem...

En büyük hayalini sorsak?

Oyunculukta en iyi noktaya gelebilmek tabii ki. Başarılı bir oyuncu olmak ve en iyi projelerde yer almak.

Merve, çekimler dışında neler yapar?

Pek bir şey yapamıyorum... Eğer vaktim olursa -ki pek olmuyor- ya uyuyorum ya da alışverişe çıkıyorum.

Dizi ile birlikte eminim hayranlarının sayısı da arttı. Senin adına bir FanClup bile açılmış... Ünlü olmak hayatında neleri değiştirdi?

Tabii ki bu durum beni çok mutlu ediyor. Yavaş yavaş fark ediyorum aslında tanınıyor olduğumu. Ama dışarı çıktığım o kısa sürede bile benden imza isteyenler, öpmek isteyenler çıkıyor. Bütün bunlar çok hoş.

OKUL HAYATI

Müjdat Gezer Sanat Merkezi'nde tiyatro eğitimi alıyorsun. Eğitime bakışını da soralım.

Bu işlere tiyatro eğitimi alırken başladım. Tabii hocalarımın büyük desteğuy. Bence eğitim her alanda olduğu gibi oyunculukta da şart. Eğitim daha başarılı olmanızı ve ilerlemenizi sağlayacaktır. Tabii yetenek de olmalı. Bence ikisi birarada olmalı...

Okulların açılmasına sayılı günler kaldı... Sen de bir öğrenci olarak bu heyecanı yaşıyor musun?

Pek sayılmaz...

Neden?

Çünkü çekimler 6 gün sürüyor. Sabah 8:00'den gece yarılarına kadar. Bu yoğunlukta okula devam etmemin imkanı yok... Bu yıl okulu dondurmayı bile düşünüyorum. O nedenle bu yıl, ders zili benim için oldukça buruk çalacak...

OKULDA İLK GÜNÜ

İlköğretime başladığın o ilk günü hatırlıyor musun?

Hatırlamam mı... Annemin ellerini sıkıca tutmuş, hıçkıra hıçkıra ağlamıştım (gülüyor).

Peki okul alışverişini iple çeken öğrencilerden miydin?

Şöyle söyleyeyim; okul alışverişine çıktığımız zaman annemden tek isteğim şey önlüğümün etek boyunun mini olmasıydı (gülüyor). Benim için okul araç ve gereçleri bir yana okul önlüğüm bir yanaydı...

Dizide aynı zamanda öğrenciliğinle de ön planda olan bir genç kızsın... Gerçek hayatta da dizideki gibi başarılı bir öğrenci misindir?

Aslında tam tersi diyebilirim. Ders çalışmayı pek sevmezdim. Hatta hep son dakikalarda, çok sıkıştığım zamanlarda çalışırdım. Ama şimdi sevdiğim bir okuldayım ve sevdiğim konular üzerinde yoğunlaşıyorum. Bu da başarılı bir öğrenci olmamda beni oldukça etkiliyor diyebilirim.

MODAYA BAKIŞ

Biraz da moda... Ne tarz kıyafetleri tecih ediyorsun?

Spor ve şık olanlarını... Özellikle mini etekler, dar badiler ve kot pantolonlar tercihimdir.

En favori renklerin?

Gri çok sevdiğim bir renk. Siyah, pembe, mor ve koyu yeşil sevdiğim renklerdir.

Ya aksesuvarların?

Saat kullanmayı çok seviyorum. Ve renkli küpeleri...

Alışverişle aran nasıl?

Son zamanlarda daha çok alışveriş yaptığımızı söyleyebilirim.(gülüyor) Görsel bir işin içinde olmak bu yönde tercihimi artırıyor diyebilirim.

Giyimde tercih ettiğin markalar var mı?

Belli markalar var... Örneğin Mango, Zara, Topshop bunların başında geliyor benim için.

Son olarak eklemek istedikleri var mı?

Bunu ilk defa söylüyorum... Burdan yapımcımıza , yönetmenimize ve anneme çok teşekkür ediyorum. Herkese çok minnettarım. Ve çok mutluyum.

Ne ifade ediyor?

ANNEM: Fedakarlığını şok seviyorum anneciğim.
BAŞARI: Başarılı olmak için hep çalışacağım.
CENK: Beni en iyi anlayan insan
ÇAĞKAN: İyi ki rol arkadaşım o!
DİLEK: İyi bir oyuncu olmayı diliyorum.
EVLİLİK: Şu an benim için uzak ama zamanı gelince düşünürüm!
FENERBAHÇE: Fenerbahçeliyim ama fanatik değilim.
GÜL: Yani Ayşegül!
HAYAT FELSEFEM: Her seçiş bir vazgeçiştir.
IŞIK: Ben de var!
İNŞALLAH: İnşallah A'dan Z'ye çabuk biter! Çok zormuş çünkü.
JAMAİCA: "Jamaica&Roma" en sevdiğim şarkı...
KALP: Benimkinin içi sevgiyle doludur.
LEVENT: Her zaman yanındayım canım kardeşim.
MISIR: Olmazsa olmazım. Süt mısır olsun da ne olursa olsun!
NE? OSCAR: Bir gün benim olacak!
PAMUK ŞEKER: Benim için çoooook anlamlı.
REHAVET: Hayatımda rehavete yer yok!
SİHİR: Benim için çok basit bir şey!
ŞENAY GÜRLER: En beğendiğim oyuncu.
TAKLİT: Taklitler aslını yaşatır!
UZAK: Mesafeleri sevmiyorum.
ÜZÜNTÜ: Hayatımda fazla yer vermemeye çalışıyorum. Mutluluk peşinde koşuyorum.
VAKİT: Vaktim benim için şok değerli. Her anımı değerlendirmeye çalışıyorum.
YAZ: Yaz gelsin de tatile gidelim.
ZOR: Zor bir kızım ben!

Genç ve Güzel
Merve Boluğur'un alışveriş sırlarını keşfediyoruz.

Bu sezon başında aldığınız ilk ürün...
''Yırtık tayt ve tulum.''

Yakında almayı planladığınız ürün...
''Kısa bot.''

Sezonun en sevdiğiniz trendleri...
''Ceketler, taytlar, deriler ve renkli ojeler.''

En sevdiğiniz aksesuar...
''Güneş gözlüğü.''

En sevdiğiniz çanta markası...
''Chanel.''

Tercih ettiğiniz jean markası...
''Diesel''

En sevdiğiniz tasarımcılar...
''Alexander McQueen, Fendi,Zeliha Kaçar.''

En iyi alışveriş arkadaşınız...
''Kendim.''

Ucuz kaçış noktalarınız...
''Zara, Atlas Pasajı, Polo Garage.''

Alışverişe çıktığınızda mutlaka uğradığınız mağazalar...
''Zara, Topshop, Miss Sixty, Harvey Nichols.''

Eskiyene kadar giydiğiniz parçalar...
''Jean.''

Alışveriş yaparken en nefret ettiğiniz şey...
''Mağazanın kalabalık olması ve beğendiğim şeyin bedeninin kalmaması.''

En çok aldığınız ürün...
''Tayt, ayakkabı, güneş gözlüğü.''

Cumartesi gecesi için en sevdiğiniz kıyafet...
''Moduma göre değişir.''

Habersiz çıkan bir davete giymek için kurtarıcınız olan parça...
''Parlement mavisi elbisem.''

Vazgeçemediğiniz klasikler...
''Deri ceket, Chanel çanta.''

FOTOĞRAFLARI.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)