Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Muhteşem proje!

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Web sitesi
www.twitter.com
Seyrantepe Stadı
mali krizdeki Galatasarayımıza hayat verecek

Galatasaray camiasının yıllardır hayallerini süsleyen Seyrantepe Stadı birçok yönden cankurtaran vazifesi görecek. Kazandıracağı paralarla mali krizdeki Galatasaray’ı darboğazdan kurtaracak olan stat
dış görünümü ve diğer özellikleri ile Avrupa’nın en modern spor tesisleri arasında yer alacak stat 52 bin koltuk kapasiteli olacak. Mimari projesi Yüksel Proje ve ASP Gambia firmaları tarafından ortaklaşa yapılan stat üstü açılır-kapanır şekilde yapılacak.

Acil yardım merkezi olacak

Projede
üstü kapandığı anda kolaylıkla hastaneye çevrilebilecek. Şişli Etfal Hastanesi’nin yeni binaları da stadın hemen yakınına yapılacağı için bu bölge İstanbul’un en önemli acil yardım merkezlerinden birine dönüşecek. Stadın üstünün kapanması durumunda konser gibi sosyal aktivitiler de gerçekleştirilebilecek.

Bütün imzaları ve projeleri tamamlanan Seyrantepe Stadı için TOKİ
bu ay içinde ihaleye gidecek. Önümüzdeki temmuz ayında yapımına başlanması beklenen stat 24 ay içinde tamamlanarak 2009-2010 sezonunda hizmete girecek.

100 milyon Euro

Toplam maliyeti 100 milyon Euro’yu bulması beklenen Seyrantepe Stadı’nda 100 adet loca bulunacak. Toplam 5 bin araçlık otopak kapasitesine sahip statta loca sahipleri otoparklardan direkt olarak asansörle kendi localarına ulaşabilecek. Ayrıca loca sahiplerine hitap eden özel restoranlar ve dinlenme alanları da yer alacak. Galatasaray yönetimi
stat bittikten sonra 15 bin adet 5’er yıllık kombine bileti hemen satışa sunmayı planlıyor.

Modern ve lüks

Seyrantepe Projesi ile bizzat ilgilenen Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi
Avrupa’daki birçok stattan daha modern ve lüks olacak" dedi.

Işın Çelebi
"Böyle bir karşılaştırma yapmak yanlış ve olumsuz bir rekabet doğurur. Bu yüzden böyle bir yaklaşımda bulunmak istemiyorum. Sadece şunu söyleyebilirim; Avrupalılar’ın da beğeneceği bir stada kavuşacağız" yorumunu yaptı.

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) bu ay ihalesini açacağı Seyrantepe Stadyumu
beş katında bulunacak alanlar kısaca şöyle:

ZEMİN KAT:

VIP girişi
520 araçlık VIP otoparkı yer alacak.

1. KAT:

400 kişilik VIP park alanı
depo alanları.

2. KAT:

Kafeterya
VIP konuklar için iki adet 250’şer metrekarelik özel dinlenme alanı.

3. KAT:

VIP’ye özel salonlar
Galatasaray Kulübü ofisleri.

4. KAT:

VIP izleyiciler izleme alanı
kulüp ofisleri.

5. KAT:

Kafeteryalar
depolama alanları. <div>

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

.
.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)