Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Ox sorularını değiştirmek (YENİ)

BLooDStarz

Üye
Galatasaray
Kayıtlı Üye
Bir çok sunucu sahibinin sorunudur ox sorularını değiştirmektir aslında çok basittir ox sorularını değiştirmek şimdi anlattığımızda göreceksiniz. Ox soruları pvp serverleri oyuncuları için baya önem teşkil ediyor. Çünkü oyuncuların stres atmasını sağlıyor ve oyunu sevmesine yardımcı oluyor ama ox yarışmalarının tek kazananı oluyor bu üzücü. Baı metin2 pvp serverlerde bunun tam tersine yarışmayı kazanan birden fazla kişi oluyor mesela sona kalan 5 kişiye ödül veriliyor. Lafı uzatmadan konumuza tekrar dönelim baya konu dışına çıktık. İlk önce aşağıdaki resime bakmanızı tavsiye ediyorum

Herhangi bir ftp editörüyle sunucumuza bağlanıyoruz yukarda görüldüğü gibi ve "/usr/game/share/locale/turkey" dizinine gidiyoruz.Burda görülen ozquiz.lua dosyasını editlememiz gerekiyor bunu nasıl yapabiliriz dosyayı tutun masaüstünüze çekin ve notepad++ ile açın yadadirek sağına tıklayarak göster düzenlede diyebilirsiniz ben masaüstüne çekmeyi tercih ettim. Dosyayı çekip açtıkdan sonra aşağıdaki görüntü gelecektir.

Resimde işaretlediğim gibi ilk kutu soru kısmı yanındaki kısım doğru yanlışlığını ifade eden kısım. Soru doğru ise "true" soru yanlış ise "false" olacak. Soruları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz metin2 pvpde sonra kaydedip çıkın sunucunuza bir reboot atıp açılınca oyunu açın değişimi göreceksiniz iyi oyunlar.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)