Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Yenilmez Armada!

ABYYAPIM

Banned
Banned
Beşiktaş
Web sitesi
ahmet.web.tr
[h=1]Yenilmez Armada![/h][h=2]Vakıfbank destanı 2013'te yazıldı. Bu yıla Türkiye Ligi, Türkiye Kupası, Süper Kupa, Devler Ligi ve Dünya Kulüplerarası olmak üzere tam 5 kupa sığdıran Sarı-Siyahlılar, yeni seneye de 69 maçlık yenilmezlik serisiyle girecek.[/h]

2013 Vakıfbank’ın yılı oldu. İtalyan çalıştırıcı Gudietti Giovanni yönetimindeki ‘Süper Kızlar’ 2013 yılına tam 5 kupa sığdırdı. Geçen sezon, 24 Şubat 2013 tarihi itibariyle Teledünya Türkiye Kupası, Avrupa Şampiyonlar Ligi, Acıbadem Türkiye Ligi’nde şampiyonluk kupalarını müzesine taşıyan ve 47 maçta yenilgi yüzü görmeyen Sarı-Siyahlılar, bu müthiş başarısına 2013’ün geride kalan bölümünde de kaldığı yerden devam etti. Yeni sezonla birlikte 2 Ekim’de Süper Kupayı ardından da Dünya Kulüpler Kupası’nı kazanan Vakıfbank ayrıca yenilmezlik serisini de 69’a çıkartarak tarihi rekorunu sürdürdü.

Yeni yılda görüşürüz...

2013-2014 sezonu içerisinde Acıbadem Türkiye Ligi’nde oynadığı 11 maçın tümünü kazanan ve ilk yarıyı zirvede tamamlayan Vakıfbank aynı tarifeyi, Denizbank CEV Şampiyonlar Ligi’nde de uyguladı. Grup maçlarında karşı karşıya geldiği 3 rakibini de hem sahasında hem de deplasmanda yenip, 6’da 6 yaptı ve 14 Ocak 2014’te başlayacak 12’li finalere lider olarak çıkmayı başardı. Yeni yıla kadar maç serüvenine ara veren Sarı-Siyahlılar böylece 2013’ü
5 kupa ve yenilmezlik unvanıyla kapatmış oldu.

KOD ADI: Giovanni GÖREVİ: Kazanmak

Vakıbank’ın tarihi başarısında en büyük pay hiç kuşkusuz ona ait... 2008’den bu yana Sarı-Siyahlılar’ı adım adım zirveye taşıyan İtalyan çalıştırıcı Giovanni Guidetti, FANATİK’in sorularını yanıtladı, kendisi işte şu sözlerle ifade etti: ‘Misyonum; Kazanmak’
HATİCE YÜCEL: Üst üste 69 maç kazanmak spor tarihinde görülmemiş bir durum. Bu takım üzerinde bir baskı yaratıyor mu?
GİOVANNİ GUİDETTİ: Üst üste 69 maç kazanmak büyük bir rekor ama takımda kimsenin bunu düşündüğünü sanmıyorum. Bununla ilgili hiç konuşmadık. Sadece kazanmaya devam etmeye odaklanıyoruz, çünkü bizi galibiyetlerimiz mutlu ediyor ve misyonumuz bu. Ayrıca bizim için tek bir maç kaybetmenin bir önemi yok. Önemli olan tüm kupaları kazanmak.
HY: Siz şu anda futboldaki Barcelona gibisiniz... Tüm kupaları hem de yenilgisiz aldınız. Karşımızda her şeye ulaşmış bir takım var. O zaman bu sezon ki, zirvedeki hedefiniz seriyi devam ettirmekle beraber nedir?
GG: Eğer bir sporcuysanız asla geriye bakmazsınız, her zaman ileriye bakarsınız. Benim ve oyuncularımın yapmaya çalıştığı da bu. Ben şampiyonluklar kazanan takımın antrenörüyüm. Bir şampiyon her zaman gelecek hedefine odaklanmalı. Kazanmak alışkanlık yapıyor, kazanmayı devam ettirmek istiyoruz. İnanın bana, oyuncularım bu şekilde motive oluyor. Kazanmaya devam etmek için çok çalışıyorlar.
HY: Ligde zorlu bir fikstürünüz vardı... Fenerbahçe ve ardından Eczacıbaşı’yla karşılaştınız ancak bu engelleri de aştınız. Şu anda ilk yarıyı yine namağlup lider bitirmiş durumdasınız?
GG: Tüm rakiplerimizin bizi yenmek istediğini biliyoruz. Ligdeki tüm büyük takımlar 5-6 yabancı oyuncu aldılar. VakıfBank’da hâlâ sadece 4 yabancı oyuncu var. Bu da demek oluyor ki tüm büyük takımlar bize karşı galibiyet sağlamak için çok yatırım yapıyorlar. Sırrımız her rakibimize saygı duymak ve çok çalışmak. Daha iyi oyunlar çıkarmak için takım olarak daha çok çalışmaya devam ediyoruz. Çalışmak bizim sırrımız. Her maça finale hazırlanır gibi çalışıyoruz.
HY: Türkiye’ye gelmiş en başarılı antrenörlerden birisiniz. Siz kendinizi ne kadar başarılı görüyorsunuz.
GG: VakıfBank’ın teknik direktörü olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu kulüp ve takım ile rüyada yaşıyor gibiyim. Bu rüyadan uyanmak hiç istemiyorum o yüzden de tek yapmam gereken geçmişi geride bırakıp önüme bakmaya devam etmek. Kupaları kazanmaya devam edeceğiz. Arkamızdaki büyük güce, bize her zaman destek olan VakıfBank’a kazandıracağımız daha birçok kazanılacak kupa var. Benim misyonum kazanmaya devam etmek.

Hatice Yücel

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)